reklama

Poslanci odobrili zmenu územného plánu v prospech výstavby domov na Rybníku

Poslanci mestského zastupiteľstva súhlasili na utorňajšom zasadnutí so zmenami Územného plánu mesta Trnava v lokalite Rybník ohraničenej Cukrovou ulicou a športovo – oddychovým areálom Štrky.

O zmenu územného plánu požiadali súkromní vlastníci pozemkov v snahe preklasifikovať plochy verejných parkov a lesoparkov na plochy obytného územia s nízkopodlažnou zástavbou čiastočne zmiešanou nízkopodlažnou bytovou zástavba.

Zmena územného plánu rieši v tejto 12-hektárovej lokalite plochy obytného územia – nízkopodlažnú zástavbu vo forme rodinných domov a čiastočne zmiešanú nízkopodlažná bytovú zástavbu.


Rodinné domy by mali vyrásť od Cukrovej ulice v smere na Štrky

V budúcnosti by v lokalite Rybník malo vzniknúť celkom 220 bytov, z nich 120 v rodinných domoch. V priebehu troch rokov a k návrhu zmeny územného plánu vyjadrovalo približne 50 inštitúcií.

Dopravné napojenie zóny bude riešení najmä z Cukrovej ulice, ale aj z ulice J. Hajdóczyho. Súčasťou zmeny je aj 50 m široký zelený pás odeľujúci novú zónu od priemyselnej zóny na západnej strane.

Obvodný úrad životného prostredia podmienil povolenie zmeny územného plánu zabezpečením náhradnej výsadby zelene na 12,5 hektároch. Tá sa má realizovať na Kočišskom pri Bielom Kostole. Takto majú byť vytvorené podmienky pre dosiahnutie celkovej plochy verejnej zelene v meste Trnava.

Návrh zmeny územného plánu kladie dôraz na dostatok zelene, ktorá by mala obklopovať budúcu obytnú zónu Rybník. Každý objekt bude podľa návrhu povinný splniť požiadavku minimálnej plochy zelene na ploche 200 metrov štvorcových. Maximálna povolená výška zástavby má byť v budúcej obytnej zóne do výšky dvoch nadzemných podlaží, pozemky pre rodinné domy by mali mať minimálnu rozlohu 8 árov.

V lokalite sa okrem iného uvažuje s vyšším koeficientom zelene, ktorá by mala predstavovať až 70 percent celého územia. Pre ilustráciu, dnešný koeficient zastavanosti v lokalitách individuálnej bytovej výstavby na území mesta Trnava je v pomere k zeleni na úrovni 50 ku 50.

Zmena územného plánu nie je schvaľovacím dokumentom pre začatie výstavby. Investor musí disponovať schválenou štúdiou, získať územné a napokon aj právoplatné stavebné povolenie.

Ulož ako PDF
Napísal 26. septembra 2012 10:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poslanci odobrili zmenu územného plánu v prospech výstavby domov na Rybníku”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.