reklama

Prípadnú zmenu územného plánu Na Rybníku a pri Štrkoch posudzuje ministerstvo životného prostredia

Ministerstvo životného prostredia posudzuje žiadosť mesta Trnava o zmeny územného plánu v lokalite Na Rybníku a pri Národnom streleckom centre Štrky. Poslanci mestského zastupiteľstva schválili povolenie spracovania zmeny územného plánu na júnovej schôdzi.

Žiadosť o spracovanie zmien v územnom pláne iniciovali zástupcovia vlastníkov a vlastníci majoritnej časti pozemkov. Mesto v dotknutom území pozemky nevlastní.

Lokalita Na Rybníku situovaná na pozemkoch od Cukrovej ulice v smere na Štrky by sa mala v budúcnosti zmeniť na novú štvrť s rodinnými domami. Zóna je v súčasnom územnom pláne definovaná ako plocha určená pre budovanie parku a lesoparku.

Druhá zmena sa dotýka priestoru v severnej časti budúceho obchvatu pri Štrkoch. Priestor s rozlohou 8,5 hektára chce mesto vymedziť zo súčasnej definície ornej pôdy na lesopark.

Definícia plôch, ktoré by sa mohli zmeniť v územnom pláne

Foto: mesto Trnava

„V rámci zmeny územného plánu dôjde v tejto fáze k posúdeniu možností, ktoré by boli najvhodnejšie pre budúcnosť lokality z hľadiska jej funkčného využitia a zachovania daných prírodných podmienok,” ozrejmil primátor Vladimír Butko.

V lokalite sa okrem iného uvažuje s vyšším koeficientom zelene, ktorá by mala predstavovať až 70 percent celého územia. Pre ilustráciu, dnešný koeficient zastavanosti v lokalitách individuálnej bytovej výstavby na území mesta Trnava je v pomere k zeleni na úrovni 50 ku 50.

„V ďalšom kroku príde k spracovaniu zmeny územného plánu a návrh bude verejne prerokovaný. K materiálu sa v priebehu spracovania vyjadrí približne 50 rôznych orgranizácií. Konečný produkt, teda návrh na zmenu územného plánu, príde do zastupiteľstva, kde poslanci dajú verdikt, či k mesto k zmene pristúpi alebo nie,” vysvetlil Butko.

Aktuálne platný územný plán (ÚPN) počíta do budúcnosti na tomto území s budovaním parku a lesoparku.
„Územie medzi Ulicou Cukrová a areálom Štrky je určené v návrhovej etape do roku 2025 na vybudovanie parku a lesoparku Sever. Plánovaná parková plocha na výmere 13 ha má z južnej strany plynule nadviazať na zastavané územie centra mesta a s možnou športovorekreačnou vybavenosťou aj na športový areál Slávia. Na severnej strane má park prejsť do lesoparku o výmere asi 28 ha, ktorý vyústi do existujúceho lužného lesíka Štrky so športovo-rekreačnou zónou strelnice,“ definujú územie, ktoré by sa mohlo premeniť na novú zónu pre individuálnu bytovú výstavbu, odbor územného rozvoja a koncepcií a odbor stavebný a životného prostredia Mestského úradu v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 19. septembra 2011 9:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prípadnú zmenu územného plánu Na Rybníku a pri Štrkoch posudzuje ministerstvo životného prostredia”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.