reklama

Projekt nového parčíka v centre mesta si vyžiada zmenu územného plánu

Poslanci trnavského mestského zastupiteľstva budú v utorok hlasovať o zmene územného plánu v súvislosti so zamýšľaným projektom parčíka, ktorý by mal vzniknúť na nespevnenom parkovisku medzi ulicami Dolnopotočná a Pekárska pri Trnavskej univerzite.

Radnica po prvý raz informovala o zámere na jar tohto roku. Zastupiteľstvo odsúhlasilo spracovanie zmeny územného plánu mesta na júnovej schôdzi.

Označené územie chce mesto zmeniť na oddychovo – relaxačná plochu s možnosťou vybudovania podzemného parkoviska

V súčasnosti je v územnom pláne územie parkoviska definované pre funkčné využitie v podobe mestotvornej polyfunkcie. Ak dôjde k zmene v územnom pláne, priestor bude definovaný ako park, respektíve ako oddychovo – relaxačná plocha, v alternatíve s podzemným parkoviskom.

„Jedným z cieľov v aktuálnom volebnom programe bola realizácia parku s oddychovo-relaxačnou plochou pre študentov a obyvateľov mesta v centre na vymedzených disponibilných plochách pri budove Trnavskej univerzity, s možnosťou vybudovať podzemné parkovisko pod parkovou zeleňou. Tento zámer však nie je v súlade s platným Územným plánom centrálnej mestskej zóny Trnava  z roku 1994. Návrh všeobecne záväzného nariadenia bol spracovaný a vyvesený 10 dní počnúc 12.augustom. K VZN neboli vznesené pripomienky. Návrh zmeny bol prerokovaný v Komisii stavebnej, územného plánovania a kultúrnych pamiatok MZ, pričom komisia odporučila schváliť predložený materiál,“ uvádza sa v dôvodovej správe materiálu, o ktorom budú hlasovať mestskí poslanci.

Viceprimátor Bystrík Stanko predpokladá, že ak by prípravy projektu napredovali podľa predstáv, mesto by zámer mohlo zrealizovať najskôr v roku 2012.

„O tejto téme sa pomerne často hovorilo už vlani pred komunálnymi voľbami. Našou predstavou je zmeniť parkovisko na moderný parčík, súčasťou ktorého by mohlo byť aj detské ihrisko. Bližšie detaily budú predmetom ďalších rokovaní na základe predložených návrhov,“ vyjadril sa Stanko pre trnava-live.sk ešte v máji tohto roku.


Ulož ako PDF
Napísal 4. septembra 2011 23:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Projekt nového parčíka v centre mesta si vyžiada zmenu územného plánu”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.