reklama

Z parkoviska za poštou chce mesto spraviť park

Zámer zrealizovať na mieste parkoviska za poštou pri Trnavskej univerzite, na nároží Pekárskej a Hornopotočnej ulice nový mestský parčík, je zdá sa, na spadnutie. Informáciu o snahe trnavskej radnice vysadiť na nespevnenej ploche parkoviska s kapacitou približne 100 parkovacích miest zeleň a spraviť z tohto priestoru oddychovú zónu, potvrdil pre trnava-live.sk viceprimátor Bystrík Stanko.
„O tejto téme sa pomerne často hovorilo už vlani pred komunálnymi voľbami. Našou predstavou je zmeniť parkovisko na moderný parčík, súčasťou ktorého by mohlo byť aj detské ihrisko. Bližšie detaily budú predmetom ďalších rokovaní na základe predložených návrhov. Isté je, že v minulom roku vydláždený prietor parkoviska s prepojovacou komunikáciou medzi Hornopotočnou a Pekárskou ulicou zostane v stave ako je dnes,“ predostrel zámery radnice.

Pohľad na parkovisko za budovou pošty zo strechy Trnavskej univerzity

Pôvodné plány z minulosti o výstavbe podzemného parkoviska s parkom na povrchu sú podľa Stanka v súčasnej ekonomickej situácii nereálne. „Z ekonomického aj technického hľadiska je takýto projekt v súčasnosti neuskutočniteľný. Navyše v tejto lokalite sú dlhodobé problémy s vysokou hladinou spodných vôd, čo by zámer podzemného parkoviska neúmerne predražilo,“ tvrdí.
Výpadok niečo cez sto parkovacích miest mesto čiastočne nahradí zmenou organizácie dopravy na Hornopotočnej ulici, konkrétne zjednosmernením v smere od Rybníkovej ulice k hotelu Holiday Inn. Na pravej strane cesty vzniknú nové odstavné parkovacie plochy pre autá formou šikmého státia. Ďalšie voľné parkovacie plochy sú podľa B. Stanka motoristom k dispozícii v podzemí hotela Holiday Inn a rovnako tak v polyfunkčnom dome U kráľa Ľudovíta. „Nepredpokladáme, že ten výpadok bude nejaký výrazný. Naviac, je potrebné si uvedomiť, že filozofiou každého moderného mesta je postupne vytláčať dopravu z historického jadra. Pripomínam, že vodiči majú k dispozícii parkoviská na Rybníkovej ulici aj pri amfiteátri.“

Ešte pred samotnou realizáciou zámeru musia mestskí poslanci odsúhlasiť zmenu Územného plánu centrálnej mestskej zóny. Mesto plánuje rokovať o odkúpení alebo inej forme náhrady s majiteľom časti pozemkov pod parkoviskom, ktorý kedysi patrili nezvestnému podnikateľovi Ladislavovi Matovičovi.

„Chceme sa dohodnúť buď na odkúpení týchto pozemkov, prípadne vieme ponúknuť inú formu dohody. Cieľom je získať ucelený priestor v centre mesta, kde vznikne príjemný priestor pre oddych obyvateľov a návštevníkov,“ približuje plány mesta viceprimátor.

Dotiahnutie technických detailov, odsúhlaseni návrhu projektu parčíka, stavebné konanie a samozrejme zmena Územného plánu CMZ si vyžiadajú niekoľkomesačné prípravy. Aj z toho dôvodu Stanko neočakáva, že by realizácia nového parku odštartovala ešte v tomto roku. Ďalším nedostatkom je absencia finančných prostriedkov. Tie chce mesto pre projekt začleniť do budúcoročného rozpočtu.
„Predpokladáme, že reálny termín pre uskutočnenie projektu je rok 2012,“ myslí si viceprimátor.

Ulož ako PDF
Napísal 11. mája 2011 18:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Z parkoviska za poštou chce mesto spraviť park”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.