reklama

Mesto pripravuje projekt nového parkoviska pre 300 áut pri cintoríne na Kamennej ceste

Mesto plánuje vybudovať pri cintoríne na Kamennej ceste nové parkovisko. Zo štúdie vypracovanej v roku 2019 vyplýva, že parkovisko s kapacitou vyše 300 miest bude stáť medzi cintorínom a železničnou traťou.

Trnavská radnica súťaží dodávateľa projektovej dokumentácie nového parkoviska.

Mesto chce umiestniť parkovacie plochy pred začiatkom cintorína a neďaleko železničnej trate Trnava – Smolenice.

Podľa štúdie vypracovanej Odborom územného rozvoja a koncepcií na Mestskom úrade v roku 2019 by mohlo mať parkovisko kapacitu približne 328 miest.


Ilustračné označenie priestoru budúceho parkoviska

Predmetom verejného obstarávania v predbežnej hodnote 30-tisíc eur s DPH je vypracovanie geodetického zamerania a spracovanie zámeru navrhovanej činnosti podľa zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie, projektu bilancie skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy, projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie a spracovanie projektu pre stavebné povolenie s realizačnou podrobnosťou, ktorý bude podkladom pre realizáciu stavby.

„Požadujeme spracovať projektovú dokumentáciu parkoviska, ktorá bude samostatne realizovateľná po častiach I. – IV. Požadujeme navrhnúť delenie parkoviska na časti tak, aby bol v každej časti zabraných minimálne množstvo parciel a aby jednotlivé časti bolo možné samostatne zrealizovať a aby ich bolo možné časom prepojiť. Pri návrhu riešenia požadujeme ako prvotne realizovateľnú navrhnúť časť II., s tým že vstup na parkovisko bude uvažovaný cez areál cintorína. V oplotení cintorína je potrebné navrhnúť dočasný vstup a taktiež prehodnotiť a navrhnúť prístupovú komunikáciu,“ uvádza sa v podkladoch verejného obstarávania.

Mesto tiež pri vypracovávaní projektu vyžaduje riešiť dokumentáciu „v úzkej spolupráci s projektantom so špecializáciou na krajinnú a parkovú architektúru“.

Výstavby parkoviska má byť riešená spôsobom, ktorý zamedzí v čo najväčej miere výrubom stromov.

Trnavská samospráva požaduje aj dodržanie princípov priaznivého hospodárenia s dažďovou vodou a uchovávaním vody v území.

Parkovacie plochy majú byť riešené z vsakovacej dlažby a zo štrkového podkladu v podobe štrkového trávnika, ktorý bude znášať sucho aj nadmernú záťaž.

Na novom parkovisku sa počíta aj s výsadbou nových stromov, verejným osvetlením a inštaláciou kamerového systému.

Štúdia parkoviska z roku 2019

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 30. júna 2020 8:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto pripravuje projekt nového parkoviska pre 300 áut pri cintoríne na Kamennej ceste”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.