reklama

Mesto pripravuje projekt nového parkoviska pre 300 áut pri cintoríne na Kamennej ceste

Mesto plánuje vybudovať pri cintoríne na Kamennej ceste nové parkovisko. Zo štúdie vypracovanej v roku 2019 vyplýva, že parkovisko s kapacitou vyše 300 miest bude stáť medzi cintorínom a železničnou traťou.

Trnavská radnica súťaží dodávateľa projektovej dokumentácie nového parkoviska.

Mesto chce umiestniť parkovacie plochy pred začiatkom cintorína a neďaleko železničnej trate Trnava – Smolenice.

Podľa štúdie vypracovanej Odborom územného rozvoja a koncepcií na Mestskom úrade v roku 2019 by mohlo mať parkovisko kapacitu približne 328 miest.


Ilustračné označenie priestoru budúceho parkoviska

Predmetom verejného obstarávania v predbežnej hodnote 30-tisíc eur s DPH je vypracovanie geodetického zamerania a spracovanie zámeru navrhovanej činnosti podľa zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie, projektu bilancie skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy, projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie a spracovanie projektu pre stavebné povolenie s realizačnou podrobnosťou, ktorý bude podkladom pre realizáciu stavby.

“Požadujeme spracovať projektovú dokumentáciu parkoviska, ktorá bude samostatne realizovateľná po častiach I. – IV. Požadujeme navrhnúť delenie parkoviska na časti tak, aby bol v každej časti zabraných minimálne množstvo parciel a aby jednotlivé časti bolo možné samostatne zrealizovať a aby ich bolo možné časom prepojiť. Pri návrhu riešenia požadujeme ako prvotne realizovateľnú navrhnúť časť II., s tým že vstup na parkovisko bude uvažovaný cez areál cintorína. V oplotení cintorína je potrebné navrhnúť dočasný vstup a taktiež prehodnotiť a navrhnúť prístupovú komunikáciu,” uvádza sa v podkladoch verejného obstarávania.

Mesto tiež pri vypracovávaní projektu vyžaduje riešiť dokumentáciu “v úzkej spolupráci s projektantom so špecializáciou na krajinnú a parkovú architektúru”.

Výstavby parkoviska má byť riešená spôsobom, ktorý zamedzí v čo najväčej miere výrubom stromov.

Trnavská samospráva požaduje aj dodržanie princípov priaznivého hospodárenia s dažďovou vodou a uchovávaním vody v území.

Parkovacie plochy majú byť riešené z vsakovacej dlažby a zo štrkového podkladu v podobe štrkového trávnika, ktorý bude znášať sucho aj nadmernú záťaž.

Na novom parkovisku sa počíta aj s výsadbou nových stromov, verejným osvetlením a inštaláciou kamerového systému.

Štúdia parkoviska z roku 2019

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 30. júna 2020 8:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

1 komentár pre “Mesto pripravuje projekt nového parkoviska pre 300 áut pri cintoríne na Kamennej ceste”

  1. 1
    Robert77 says:

    Podľa online výpisu z katastra ku dnešnému dňu mesto nevlastní žiaden z uvedených pozemkov I, III, IV, výnimkou je iba parcela označená ako časť II.
    Bolo by vhodné uviesť úplné fakty v takomto type článku.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.