reklama

Cintorín na Kamennej ceste sa rozšíri, mesto chce kúpiť 1,3 hektára pozemkov

Trinásťtisíc metrov štvorcových pozemkov v susedstve cintorína na Kamennej ceste plánuje odkúpiť mesto Trnava od súkromného vlastníka.

Samospráva sa s majiteľom pozemku dohodla na cene 12 euro za meter štvorcový. Za 1,3 hektára tak zaplatí 156-tisíc eur.

Kúpu pozemkov, vďaka ktorým získa mesto rezervu na umiestnenie niekoľkých stoviek hrobových miest, majú schvaľovať mestskí poslanci na rokovaní zastupiteľstva 11. decembra.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Pozemky sa nachádzajú v priamom dotyku cintorína na Kamennej ceste.

Nové hrobové miesta sa budú rozširovať smerom k ochrannému pásmu stožiarov vysokého napätia.

Mesto v súčasnosti disponuje na cintoríne rezervnými priestormi na obdobie približne 6 až 7 rokov.

Na území Trnavy, vrátane Modranky, je v súčasnosti približne 17-tisíc hrobových miest. Cintorín na Kamennej ceste rozšírili naposledy pred tromi rokmi o dvetisíc miest.

Investícia si vtedy vyžiadala 50-tisíc eur z mestskej pokladne.

Ulož ako PDF
Napísal 7. decembra 2012 8:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Cintorín na Kamennej ceste sa rozšíri, mesto chce kúpiť 1,3 hektára pozemkov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.