reklama

Kapacita cintorína sa rozšíri asi o 10 percent, zámer je v procese posudzovania

Kapacita cintorína na Kamennej ceste sa rozšíri približne o desať percent. Mesto si nechalo v roku 2019 vypracovať projektovú dokumentáciu, zámer je v aktuálne štádiu posudzovania kompetentnými orgánmi a inštitúciami.

Rozšírenie kapacít cintorína sa dotkne voľného pozemku vo vlastníctve mesta, situovaného na jeho juhozápadnom okraji. Výmera pozemku je 4545 metrov štvorcových, pričom súčasná výmera pozemkov, na ktorých sú umiestnené hroby, dosahuje rozlohu približne 46 000 metrov štvorcových.

Na ploche vznikne okrem hrobových miest aj komunikačná sieť, vodovod, pribudne verejné osvetlenie, plochy pre veľkokapacitné kontajnery, zeleň a mobiliár.

„Nové plochy budú vyčlenené pre pochovávanie klasickým spôsobom v jedno a dvoj hroboch, pochovávanie v urnách prírodným spôsobom a pre urnovú lúku,“ približuje mesto v zámere.

ZDROJ: Mesto Trnava

S predloženým zámerom sa môže oboznámiť verejnosť na Mestskom úrade v Trnave alebo v elektronickej podobe na internetovej stránke rezortu Ministerstva životného prostredia SR.

Rozširovanie cintorína bude zrejme pokračovať aj v budúcnosti.

Na území Trnavy sú k dispozícii plochy pre nové hroby už len na Kamennej ceste. Kapacity cintorínov na ulici Terézie Vansovej a na Nitrianskej sú naplnené. Pochováva sa tu už len do existujúcich hrobov.

Mesto postupne odkupuje pozemky v dotyku cintorína na Kamennej ceste od súkromných majiteľov, na liste vlastníctva má pri cintoríne približne 19-tisíc metrov štvorcových pozemkov.

Napríklad v novembri 2019 podpísala radnica zmluvu o kúpe 3015 metrov štvorcových pozemkov od súkromného vlastníka v priamom susedstve cintorína v časti od železničnej trate.

Medzi už odkúpenými pozemkami a pozemkom cintorína sa však nachádzajú aj ďalšie parcely, ktoré zatiaľ vo vlastníctve mesta nie sú.

Najväčšou z nich je parcela s výmerou asi 19-tisíc metrov štvorcových, ktorá má osem vlastníkov.

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 20. decembra 2019 9:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kapacita cintorína sa rozšíri asi o 10 percent, zámer je v procese posudzovania”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.