reklama

Kapacita cintorína sa rozšíri asi o 10 percent, zámer je v procese posudzovania

Kapacita cintorína na Kamennej ceste sa rozšíri približne o desať percent. Mesto si nechalo v roku 2019 vypracovať projektovú dokumentáciu, zámer je v aktuálne štádiu posudzovania kompetentnými orgánmi a inštitúciami.

Rozšírenie kapacít cintorína sa dotkne voľného pozemku vo vlastníctve mesta, situovaného na jeho juhozápadnom okraji. Výmera pozemku je 4545 metrov štvorcových, pričom súčasná výmera pozemkov, na ktorých sú umiestnené hroby, dosahuje rozlohu približne 46 000 metrov štvorcových.

Na ploche vznikne okrem hrobových miest aj komunikačná sieť, vodovod, pribudne verejné osvetlenie, plochy pre veľkokapacitné kontajnery, zeleň a mobiliár.

“Nové plochy budú vyčlenené pre pochovávanie klasickým spôsobom v jedno a dvoj hroboch, pochovávanie v urnách prírodným spôsobom a pre urnovú lúku,” približuje mesto v zámere.

ZDROJ: Mesto Trnava

S predloženým zámerom sa môže oboznámiť verejnosť na Mestskom úrade v Trnave alebo v elektronickej podobe na internetovej stránke rezortu Ministerstva životného prostredia SR.

Rozširovanie cintorína bude zrejme pokračovať aj v budúcnosti.

Na území Trnavy sú k dispozícii plochy pre nové hroby už len na Kamennej ceste. Kapacity cintorínov na ulici Terézie Vansovej a na Nitrianskej sú naplnené. Pochováva sa tu už len do existujúcich hrobov.

Mesto postupne odkupuje pozemky v dotyku cintorína na Kamennej ceste od súkromných majiteľov, na liste vlastníctva má pri cintoríne približne 19-tisíc metrov štvorcových pozemkov.

Napríklad v novembri 2019 podpísala radnica zmluvu o kúpe 3015 metrov štvorcových pozemkov od súkromného vlastníka v priamom susedstve cintorína v časti od železničnej trate.

Medzi už odkúpenými pozemkami a pozemkom cintorína sa však nachádzajú aj ďalšie parcely, ktoré zatiaľ vo vlastníctve mesta nie sú.

Najväčšou z nich je parcela s výmerou asi 19-tisíc metrov štvorcových, ktorá má osem vlastníkov.

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 20. decembra 2019 9:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Kapacita cintorína sa rozšíri asi o 10 percent, zámer je v procese posudzovania”

 1. 1
  Miloš says:

  V roku 2014 som upozornoval bývalú prednostku pani Dienerovu, že o pár rokov nebude kde pochovávať!! Na južnej strane je vysokotlakovým plyn , ktorý ide z depa okolo cintorína k starému pivovaru, čo je podľa zákona myslím 50 m ochranné pásmo . Radnica (LT) od 2014-2018 ignorovala – aj na upozornenia správcu cintorínov na neúnosnú situáciu!! Teraz, keď je “1 min po -12hod. idu riešiť amater-kinder menežment katastrofickú situáciu ? Veď ani nepoznajú zákon o pohrebníctva!!! Padni komu padni!
  HANBA !!!!!!!!

  • 1.1
   Nevec Gdo says:

   Nerozumiem tvojmu nabruseniu.
   Pred tym nez sefoval mestu ako ty pise amater-kinder manazment, tak bolo vsetko super na 100%?

   Tiez mam vyhrady voci dnesnemu vedeniu, ale nikto nie je neomylny, skor u mna zavazi ci niekto zneuziva svoju moc, co predchadzajuce vedenia ocividne robili.

   • 1.1.1
    Filip says:

    Ja si napriklad nemyslim ze pred Brockom bolo vsetko 100% ani zdaleka a ani dnes nie je vsetko super na 100%.
    Ale povedz ako ocividne minule vedenia zneuzivali svoju moc? Lebo mne ako volicovi LT a cely zivot volicovi pravicovych demokratickych stran sa zacina cim viac zdat ze je to PB kto zacina zneuzivat svoju silu ktoru ma a ignoruje akykolvek iny nazor a dokonca kazdy taky aj slusne vysvetleny a podany zosmiesnuje.

 2. 2
  Sasky says:

  kadiaľ ide ten plyn, dalo sa by sa spresniť? dotýka sa toho obdĺžnika, o ktorý chcú rozšíriť cintorín? myslím, že navrhovaný obdĺžnik významne nepresahuje, ale môžem sa mýliť.

  navrhujem nájsť vhodný pozemok pre pietne miesto, tzv prírodný cintorín, kde by neboli klasické hroby, no ukladali by sa priamo do zeme rozložiteľné urny.
  keby sa o tom verejne diskutovalo, zistilo by sa, či má verejnosť záujem o takýto druh pochovávania. odpočívať pod stromami a nie pod kamennou doskou je celkom pekná predstava.

  • 2.1
   Marika says:

   s týmto sa stotožňuje zrejme veľa ľudí, sú aj rozložiteľné urny so semienkom stromu / myslím 5druhov/, takže by mohla zároveň vyrásť pekná aleja. Len táto myšlienka sa nepáči “správcovi”. Takto zaplatíte za miesto + pomník, to je iný zisk

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.