reklama

Plocha cintorína na Kamennej ceste narastie asi o desať percent

Mesto Trnava bude opäť rozširovať cintorín na Kamennej ceste. S priestormi pre pochovávanie má samospráva problémy už dlhší čas. Aktuálne riešená plocha navýši súčasnú rozlohu cintorína o približne 10 percent.

Rozšírenie kapacít cintorína sa dotkne voľného pozemku vo vlastníctve mesta, situovaného na jeho juhozápadnom okraji. Výmera pozemku je asi 4545 metrov štvorcových, pričom súčasná výmera pozemkov, na ktorých sú umiestnené hroby, dosahuje rozlohu približne 46 000 metrov štvorcových.

Radnica hľadá cez verejnú súťaž dodávateľa projektovej dokumentácie, ktorá bude podkladom pre územné rozhodnutie a v neskoršej fáze aj pre stavebné povolenie a realizáciu stavby.

“Zámerom mesta Trnava je na vymedzenom území zabezpečiť rozšírenie areálu existujúceho cintorína s vyčlenením nových plôch pre pochovávanie, základnej komunikačnej siete, verejného osvetlenia, vodovodu, plôch na umiestnenie veľkokapacitných kontajnerov, zelene, mobiliáru a oplotenia,” uvádza stručný opis zákazky.


Nové hrobové miesta pribudnú na vyznačenom pozemku

ZDROJ: Mesto Trnava

Na doposiaľ nezastavanom pozemku vzniknú okrem nových hrobových miest aj chodníky a spevnené plochy, mobiliár s parkovými lavičkami, počíta sa so zeleňou v podobe výsadby nových stromov, trávnikových plôch či solitérnou aj skupinovou výsadbou trvaliek.

Projekt bude obsahovať aj riešenie prípojok vody a inžinierskych sietí určených pre inštaláciu verejného osvetlenia.

Rozšírená hranica cintorína bude oplotená, pôvodné pletivové oplotenie a vinohradnícke betónové stĺpiky budú odstránené.

Nová časť oplotenia bude výškovo, typovo a farebne prispôsobená existujúcim poplastovaným dielcom, ktoryé sa nachádzajú okolo prvého úseku pod lesoparkom.

Rozširovanie cintorína bude zrejme pokračovať aj v budúcnosti. Na území Trnavy sú k dispozícii plochy pre nové hroby už len na Kamennej ceste. Kapacity cintorínov na ulici Terézie Vansovej a na Nitrianskej sú naplnené. Pochováva sa tu už len do existujúcich hrobov.

Mesto postupne odkupuje pozemky v dotyku cintorína na Kamennj ceste od súkromných majiteľov, na liste vlastníctva má pri cintoríne približne 16-tisíc metrov štvorcových pozemkov.

Medzi už odkúpenými pozemkami a pozemkom cintorína sa však nachádzajú aj ďalšie parcely, ktoré zatiaľ vo vlastníctve mesta nie sú.

Najväčšou z nich je parcela s výmerou asi 19-tisíc metrov štvorcových, ktorá má osem vlastníkov.

Ulož ako PDF
Napísal 9. novembra 2018 6:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Plocha cintorína na Kamennej ceste narastie asi o desať percent”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.