reklama

Na cintorín na Kamennej ceste pristavili chladiaci príves na uloženie zosnulých. Kapacity mesta Trnava a nemocnice sú na hrane

Mesto Trnava na základe dohody s vedením Fakultnej nemocnice Trnava umiestnilo v priestoroch cintorína na Kamennej ceste chladiaci príves na dočasné uloženie tiel zosnulých. Informoval o tom v sobotu 9. januára 2021 primátor Peter Bročka na Facebooku.

„Chladiaci príves pre uskladnenie zosnulých sme dnes ráno, po porade s riaditeľom nemocnice, nechali pristaviť na cintoríne na Kamennej ceste, nakoľko kapacity sú na hrane,“ vysvetlil Bročka a priložil aj fotografiu chladiaceho zariadenia.

Ako potvrdila hovorkyňa mesta Veronika Majtánová pre agentúru TASR, kapacity chladiacich zariadení v Trnave sú už nedostačujúce.

FOTO: FB Peter Bročka

Mesto Trnava má k dispozícii na dvoch cintorínoch – na Kamennej ceste a ulici Terézie Vansovej – asi 30 miest pre zosnulých, kapacita vo FN Trnava je 15 miest.

„Ľudia zomierajú na ochorenie COVID-19, ale zomierajú aj pre iné príčiny a ochorenia, kapacity nepostačujú,“ potvrdil pre TASR riaditeľ trnavskej nemocnice Vladislav Šrojta.

V chladiacom prívese je možné uložiť 40 zosnulých.

Ulož ako PDF
Napísal 9. januára 2021 13:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.