reklama

Zamýšľaný projekt nového parčíka pri Trnavskej univerzite o krôčik postúpil

V prvej polovici mája portál trnava-live.sk priniesol informáciu o úmysle trnavskej radnice zrealizovať na mieste parkoviska za poštou pri Trnavskej univerzite, na nároží Pekárskej a Hornopotočnej ulice, nový mestský parčík.

Hlasovanie poslancov mestského zastupiteľstva na júnovej schôdzi potvrdilo, že mesto to s týmto projektom myslí vážne. Poslanci povolili spracovanie zmeny územného plánu mesta a centrálnej mestskej zóny, čo je prvý potrebný krok, aby sa o projekte vôbec mohlo začať reálne uvažovať .

Pakovisko pri Trnavskej univerzite

V súčasnosti je v územnom pláne územie nespevneného parkoviska definované pre funkčné využitie v podobe mestotvornej polyfunkcie. Ak dôjde k zmene v územnom pláne, priestor bude definovaný ako park, respektíve ako oddychovo – relaxačná plocha, v alternatíve s podzemným parkoviskom.

Povolenie spracovania zmeny bolo prerokované v Komisii stavebnej, územného plánovania a kultúrnych pamiatok MZ, ktorá odporúčala spracovanie zmeny povoliť. V prípade povolenia budú spracované návrhy jednotlivých zmien a predložené na verejnoprávne prerokovanie. Súbežne musí prebiehať proces posudzovania vplyvov činnosti na životné prostredie. Po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska budú zmeny predložené na rokovanie mestského zastupiteľstva.

Dotiahnutie technických detailov, odsúhlasenie návrhu projektu parčíka, stavebné konanie a samozrejme zmena územného plánu si vyžiadajú niekoľkomesačné prípravy. Aj z toho dôvodu Stanko neočakáva, že by realizácia nového parku odštartovala ešte v tomto roku. Ďalším nedostatkom je absencia finančných prostriedkov. Tie chce mesto pre projekt začleniť do budúcoročného rozpočtu.
„Predpokladáme, že reálny termín pre uskutočnenie projektu je rok 2012,” vyjadril sa viceprimátor Bystrík Stanko ešte v máji.

Ulož ako PDF
Napísal 30. júna 2011 3:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zamýšľaný projekt nového parčíka pri Trnavskej univerzite o krôčik postúpil”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.