reklama

Rožnú budovu na Hollého ulici chce mesto ponúknuť Trnavskej univerzite

Trnavská univerzita prejavila záujem o rozšírenie prenájmu ďalších priestorov v mestskej budove na ulici Jána Hollého 8.

V rožnom objekte pri Katedrále sv. Jána Kristiteľa momentálne sídli aj Súkromné tanečné konzervatórium Dušana Nebylu.

Podľa slov vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča žiadosťou sa zaoberala aj majetková komisia mestského zastupiteľstva.

Komisia odporučila navrhnúť Trnavskej univerzite odpredaj celého objektu, ktorý historicky patrí ku komplexu univerzitných budov. Budova je súčasnosti v majetku mesta.

holleho8
Budovu na Hollého 8 mesto už dlhšie nevyužíva

Reprofoto: Google Street View

Samospráva objekt nevyužíva, nemá ani peniaze na jeho rekonštrukciu. V minulosti tu sídlila základná aj materská škola.

„Myslíme si, najvhodnejšou alternatívou je predaj budovy Trnavskej univerzite. Inštitúcia tým získa nielen ďalšie priestory, ktoré potrebuje pre svoju činnosť, ale zároveň bude mať možnosť požiadať o grantové prostriedky na jej rekonštrukciu,“ predložil stanovisko mesta Trnava Tomašovič.

Na túto tému už medzi univerzitou a mestom prebehli prvé rokovania.

„Nebránime sa tomu, aby objekty, ktoré boli súčasťou komplexu univerzitných budov, znovu slúžili svojmu pôvodnému účelu a prešli do majetku Trnavskej univerzity. Skôr naopak. Veríme, že v rukách univerizity bude mať tento objekt lepšiu šancu na obnovu. Pre mesto nie je z finančného hľadiska jednoduché objekt rekonštruovať,“ doplnil.

Ulož ako PDF
Napísal 17. júla 2014 9:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Rožnú budovu na Hollého ulici chce mesto ponúknuť Trnavskej univerzite”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.