reklama

Historická budova na Hollého ulici je v havarijnom stave, ohrozeniu chodcov má zabrániť prestrešenie

Havarijný stav budovy, najmä strešnej krytiny, prinútil správcu objektu na Hollého ulici k dočasnému bezpečnostnému kroku. Nad chodníkom postaví prestrešenie, ktoré má zabrániť prípadným zraneniam chodcov.

Spoločnosť Stefe Trnava, bývalý TT-Komfort, hľadá prostredníctvom verejnej súťaže dodávateľa prestrešenia v celkovej dĺžke 57 metrov.

Strecha nad chodníkom má byť zrealizovaná v priebehu februára – v dĺžke 45 m zo strany hlavného vstupu na Hollého ulici a v dĺžke 12 metrov rovnobežne s katedrálnym chrámom Sv. Jána Krstiteľa.

„Výška konštrukcie má dosiahnuť najmenej 2,2 metra, šírka bude 2,5 metra.

„Konštrukcia musí byť odolná voči poveternostným vplyvom ako sú zaťaženie snehom, nápor vetra, padaniu strešnej krytiny, zabezpečená voči dažďu. Zhotoviteľ je povinný dodať statické posúdenie pevnosti a odolnosti voči uvedeným vplyvom. Materiál, z ktorého bude konštrukcia vyhotovená je naprhnuté drevo alebo kov,“ uvádza sa vo výzve na predloženie ponúk spoločnosťou Stefe.

holleho8

Ilustračné foto

Objekt na Hollého ulici patrí do komplexu bývalých univerzitných budov. Mesto Trnava ako jej vlastník už niekoľko rokov uvažuje nad odovzdaním budovy do majetku Trnavskej univerzity.

„Historicky objekt Adalbertinum patrí univerzite. Mesto uvažuje nad dlhodobým prenájmom budovy, alebo predajom za symbolické euro Trnavskej univerzite. Zmluva o prevode vlastníctva však zatiaľ podpísaná nebola,“ priblížil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Trnavská univerzita podľa jeho slov hľadá možnosti na získanie financií, z ktorých by realizovala potrebnú komplexnú rekonštrukciu.

„Prikláňame sa k alternatíve dlhodobého prenájmu budovy. Ak však bude k získaniu zdrojov na rekonštrukciu potrebné budovu previesť do majetku univerzity, mesto aj z historického pohľadu bude o tejto možnosti opätovne rokovať,“ pripomenul Tomašovič.

Minulé mestské zastupiteľstvo už raz s predajom za jednou euro Trnavskej univerzite súhlasilo, doteraz sa však transakcia neuskutočnila.

Rožný objekt na Hollého ulici slúžil v minulosti ako základná škola, dnes tu pôsobí súkromná umelecká škola.

Ulož ako PDF
Napísal 11. januára 2016 13:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Historická budova na Hollého ulici je v havarijnom stave, ohrozeniu chodcov má zabrániť prestrešenie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.