reklama

Budova Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity na Priemyselnej ulici dostane novú strechu

Trnavská univerzita pripravuje rekonštrukciu strechy na objekte Pedagogickej fakulty na Priemyselnej ulici.

Rekonštrukcia a prekrytie pôvodnej strešnej konštrukcie budovy Pedagogickej fakulty TU bude stáť 523-tisíc eur s DPH. Vyplynulo to z verejného obstarávania I. etapy rekonštrukcie, v ktorom uspela spoločnosť LAUGART z Trenčína.

Stavebné práce sa budú týkať výmeny existujúcich a dodávok nových stavebných konštrukcií, cieľom je zabezpečiť hydroizolačnú funkciu strechy budovy.

Po búracích prácach dôjde k výmene stavebných konštrukcí, opravené a doplnené budú všetky stavebné konštrukcie, ktoré budú plniť nosnú a doplnkovú funkciu. Nová strešná konštrukcia bude v tvare konkávno – konvexného oblúkového tvaru.

„Konštrukcia zabezpečí vysokú pevnosť, odolnosť voči poveternostným vplyvom, farebnú stálosť a vyššiu estetickú úroveň celej strešnej konštrukcie,“ konštatuje Trnavská univerzita.


Budova Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity na Priemyselnej ulici

FOTO: truni.sk

Ulož ako PDF
Napísal 3. marca 2023 8:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.