reklama

Inaugurovali dekanku pedagogickej fakulty Vieru Peterkovú. V budúcnosti zvažuje zmeniť súčasné sídlo na Priemyselnej ulici

Akademický senát Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity zvolil za jej staronovú dekanku Vieru Peterkovú. Potvrdil ju v druhom funkčnom období od 22. augusta 2023 do 21. augusta 2027. Jej inaugurácia sa uskutočnila v stredu 13. decemebra 2023.

V posledných štyroch rokoch (2019-2023) musela fakulta zvládnuť pandémiu, pripravovala sa na školskú reformu (ako jediná na Slovensku chystala študijné programy orientované na vzdelávacie oblasti) a obhajovala akademickú samosprávnosť v súvislosti s novelou vysokoškolského zákona.


Inaugurácia dekanky

FOTO: TRUNI

„V tomto akademickom roku nás navštívila pracovná skupina akreditačnej agentúry, pred jej návštevou sme zosúladili nami poskytované študijné programy so štandardami agentúry a pripravili podmienky habilitácií a inaugurácií tak, aby zodpovedali jej štandardom,“ priblížila V. Peterková. „Na základe predbežných hodnotení by proces akreditácie na našej univerzite mal byť úspešný, čo je výsledkom vás všetkých.“

Za najväčšiu prekážku rozvoja pedagogickej fakulty považuje staronová dekanka nevyhovujúci stav budovy (ktorá nedávno prešla rekonštrukciou) a jej umiestnenie v priemyselnej zóne.

V prípade úspešnej integrácie oboch trnavských univerzít zvažuje V. Peterková zmeniť sídlo pedagogickej fakulty.

„Základným cieľom našej fakulty je zostať najvýkonnejšou, ekonomicky stabilnou súčasťou Trnavskej univerzity s otvorenou, kolegiálnou atmosférou, dobrými medziľudskými vzťahmi so študentmi, ale aj kolegami navzájom, priaznivým prostredím pre tvorivú činnosť,“ predstavila svoje plány do budúcna.

„Chceme zostať rešpektovanou fakultou medzi pedagogickými a učiteľskými fakultami, s kvalitnými študijnými programami, medzinárodnou akceptáciou a spoluprácou, širokou ponukou programov celoživotného vzdelávania a možnosťou kvalifikačného rastu.“

Ulož ako PDF
Napísal 14. decembra 2023 7:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.