reklama

Z budovy pedagogickej fakulty evakuovali pre podozrivý nález vyše 500 ľudí

Podozrivý nález v priestoroch Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity na Priemyselnej ulici ohlásený ako možná výbušnina bol neškodný.

Nález ohlásili polícii v pondelok 5. mája o 12. hodine. Bezpečnostné zložky budovu na približne jednu hodinu evakuovali.

Objavený záhadný predmet, ktorý spôsobil všeobecný rozruch, mala podľa neoficiálnych informácií vyrobiť a umiestniť na chodbe jedna zo študentiek univerzity.

pdf-zasah-2
pdf-zasah-3
Zábery na evakuované okolie fakulty

FOTO: (mh)

V koši na piatom poschodí našli vec, ktorá pôsobila ako výbušnina a šírili sa z nej zvuky. Personál univerzity začal s evakuáciou približne 500 študentov a 40 zamestnancov. Polícia po príchode na miesto zaistila prístupové cesty a vykonala pyrotechnickú prehliadku. Predmet, ktorý bol zahodený v koši, nebol výbušninou ani nástražným výbušným systémom a pre okolie nepredstavoval nebezpečenstvo,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Opatrenia polície ukončili okolo 13. hodiny, evakuovaní študenti a zamestnanci školy sa vrátili do budovy.

pdf-truni
Sídlo Pedagogickej fakulty v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 5. mája 2014 14:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Z budovy pedagogickej fakulty evakuovali pre podozrivý nález vyše 500 ľudí”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.