reklama

Z budovy pedagogickej fakulty evakuovali pre podozrivý nález vyše 500 ľudí

Podozrivý nález v priestoroch Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity na Priemyselnej ulici ohlásený ako možná výbušnina bol neškodný.

Nález ohlásili polícii v pondelok 5. mája o 12. hodine. Bezpečnostné zložky budovu na približne jednu hodinu evakuovali.

Objavený záhadný predmet, ktorý spôsobil všeobecný rozruch, mala podľa neoficiálnych informácií vyrobiť a umiestniť na chodbe jedna zo študentiek univerzity.

pdf-zasah-2
pdf-zasah-3
Zábery na evakuované okolie fakulty

FOTO: (mh)

V koši na piatom poschodí našli vec, ktorá pôsobila ako výbušnina a šírili sa z nej zvuky. Personál univerzity začal s evakuáciou približne 500 študentov a 40 zamestnancov. Polícia po príchode na miesto zaistila prístupové cesty a vykonala pyrotechnickú prehliadku. Predmet, ktorý bol zahodený v koši, nebol výbušninou ani nástražným výbušným systémom a pre okolie nepredstavoval nebezpečenstvo,” informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Opatrenia polície ukončili okolo 13. hodiny, evakuovaní študenti a zamestnanci školy sa vrátili do budovy.

pdf-truni
Sídlo Pedagogickej fakulty v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 5. mája 2014 14:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Z budovy pedagogickej fakulty evakuovali pre podozrivý nález vyše 500 ľudí”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.