reklama

Študenti Právnickej fakulty Trnavskej univerzity budú poskytovať bezplatné právne rady

V prvej polovici septembra sa uskutočnilo na pôde Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave stretnutie dekanky fakulty, prof. JUDr. Heleny Barancovej, DrSc. a zástupcov vedenia fakulty s primátorom Mesta Trnava, JUDr. Petrom Bročkom, LL.M.
Predmetom stretnutia bolo podpísanie zmluvy o spolupráci medzi právnickou fakultou a Mestom Trnava. Jedným z ambicióznych plánov vzájomnej spolupráce je snaha o spustenie tzv. kliniky pre chudobných v rámci predmetu Klinika ochrany ľudských práv (od akademického roka 2015/2016).

Klinickým spôsobom by tak študenti fakulty pod odborným vedením učiteľov fakulty poskytli konzultácie právnych problémov tým klientom, ktorí nedokážu vyriešiť právne poradenstvo štandardnou cestou.

Mesto Trnava by prispelo technickým a administratívnym zabezpečením fungovania kliniky.

truni1

Ilustračné foto

Pilotný projekt sa nachádza v prípravnej fáze, kedy až samotná realizácia projektu ukáže jeho využitie a prínos pre občanov.

Okrem toho spolupráca mesta a fakulty má ambíciu viesť aj k vzájomnému odbornému obohateniu v mnohých sférach.

„Samotné stretnutie sa nieslo v mimoriadne príjemnom duchu. S pánom primátorom sme diskutovali aj o ďalších otázkach dotýkajúcich sa záujmov fakulty a jej študentov, o očakávanej aule univerzity, o mestskej hromadnej doprave a nutnosti jej posilnenia, o prístupe osôb so špecifickými potrebami do úradných budov a inštitúcií, či o otázke kultúrneho vyžitia v meste Trnava. Tešíme sa  vzájomnej priazni i nadchádzajúcej spolupráci,“ konštatovalo vedenie Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave.

Zdroj: PF TU

Ulož ako PDF
Napísal 1. októbra 2015 19:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.