reklama

Novým dekanom Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity sa stal po prvý raz jej vlastný absolvent Erik Hrnčiarik

V pondelok 3. decembra 2018 sa na slávnostnom zasadnutí Vedeckej rady a Akademického senátu Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity v Pazmaneu – aule Trnavskej univerzity – uskutočnila inaugurácia nového dekana Filozofickej fakulty. Tým sa na najbližšie štvorročné funkčné obdobie od 1. novembra 2018 do 31. októbra 2022 stáva doc. Dr. phil. Erik Hrnčiarik.

Voľba dekana Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave sa uskutočnila formou tajného hlasovania 19. septembra 2018.

„Doc. Hrnčiarik bol v tejto voľbe jediným kandidátom. Predtým pôsobil ako prodekan pre rozvoj, informačné technológie a vonkajšie vzťahy FF Trnavskej univerzity a krátko aj ako poverený dekan. Slávnosti, pri ktorej bol nový dekan oficiálne dekorovaný dekanskou reťazou, sa zúčastnili akademickí hodnostári i širšia akademická obec Trnavskej univerzity. Medzi prítomnými pozvanými hosťami boli zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja, magistrátu mesta Trnava, ako aj Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave,“ informovala Júlia Kubicová z rektorátu Trnavskej univerzity.


Emil Hrnčiarik počas slávnostnej inaugurácie

FOTO: Trnavská univerzita

Slovami „Spondeo ac polliceor“ sa novo inaugurovaný, v poradí ôsmy dekan Filozofickej fakulty v roku 1992 obnovenej Trnavskej univerzity zaviazal podriadiť všetky svoje kroky k prospechu fakulty, univerzity a jej akademickej obce.

Ako zdôraznil vo svojom slávnostnom príhovore, tento sľub je pre neho o to viac zaväzujúci, že členovia Akademického senátu Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave po prvýkrát zvolili do vedenia fakulty jej vlastného absolventa, nakoľko všetci doterajší dekani získali vysokoškolské vzdelanie na iných univerzitách alebo vysokých školách.

Emil Hrnčiarik totiž pred vyše 16 rokmi úspešne absolvoval svoje magisterské štúdium práve na Katedre klasickej archeológie tunajšej filozofickej fakulty.

Vo svojej vedecko-výskumnej práci sa významne podieľa predovšetkým na odkrývaní archeologicko-stavebného vývoja mnohých historicky hodnotných pamiatkových lokalít na Slovensku a zvlášť priamo v meste Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 10. decembra 2018 13:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.