reklama

Budova knižnice dostane novú fasádu, stavebné práce sa začínajú

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) začína v týchto dňoch prostredníctvom dodvateľskej firmy s rekonštrukciou budovy Knižnice Juraja Fándlyho.

Hlavné stavebné práce budú pozostávať z obnovy fasády, ale aj z opráv a výmeny výplňových a otvorových konštrukcií.

„Vzhľadom na architektonicko – výtvarné riešenie exteriéru budovy budú práce na obnove obvodového plášťa vykonávané umelecko-remeselným spôsobom, pričom bude zachovaná originálna hmota nielen plastických prvkov na fasáde, ale aj na pasívnych rovných plochách stien,“ približuje TTSK.

Dodávateľom stavebných prác bude trnavská spoločnosť A-DOM, ktorá ponúkla vo verejnej súťaži spomedzi 10 uchádzačov najnižšiu sumu 370-tisíc eur s DPH.

„Na všetkých fasádach bude potrebné zrealizovať očistenie povrchu stien a fasádnych architektonických prvkov od starých malieb a náterov a následne realizovať všetky lokálne opravy a nové povrchové úpravy. V rámci opravy a výmeny výplňových a otvorových konštrukcií budú nové výrobky okien a dvier nahradené presnými kópiami jestvujúcich výrobkov. Vzhľadom k tomu, že je potrebné dodržať určité špecifiká, na výrobu kópií okien a dvier nie je možné použiť europrofil, ale masív – červený smrek. Pre riešenie energetického kritéria budú vonkajšie zasklenia riešené izolačným dvojsklom,“ konkretizuje projekt.

knizica
Práce na obnove budovy začínajú v týchto dňoch, projekt má byť ukončený do konca roka

Budova knižnice bola postavená v rokoch 1914 -1915 a pôvodne slúžila ako sídlo banky podľa projektu arch. Milana Michala Harminca.

Objekt slúži ako knižnica od roku 1952 a v roku 2013 bol zapísaný na zoznam národných kultúrnych pamiatok.

Počas svojej histórie knižnica nebola kompletne zrekonštruovaná.

V roku 2011 sa uskutočnila výmena a oprava jedenástich drevených okien a výkladov na priečelí budovy umelecko – remeselným spôsobom, pred dvomi rokmi došlo k výmene strechy.

Trnavský samosprávny kraj pred niekoľkými týždňami započal s rekonštrukciou budovy Západoslovenského múzea v Trnave, nedávno odštartovala aj modernizácia Synagógy – centra súčasného umenia Galérie Jána Koniarka.

Ulož ako PDF
Napísal 12. augusta 2015 7:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Budova knižnice dostane novú fasádu, stavebné práce sa začínajú”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.