reklama

Budova knižnice dostane novú fasádu, stavebné práce sa začínajú

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) začína v týchto dňoch prostredníctvom dodvateľskej firmy s rekonštrukciou budovy Knižnice Juraja Fándlyho.

Hlavné stavebné práce budú pozostávať z obnovy fasády, ale aj z opráv a výmeny výplňových a otvorových konštrukcií.

“Vzhľadom na architektonicko – výtvarné riešenie exteriéru budovy budú práce na obnove obvodového plášťa vykonávané umelecko-remeselným spôsobom, pričom bude zachovaná originálna hmota nielen plastických prvkov na fasáde, ale aj na pasívnych rovných plochách stien,” približuje TTSK.

Dodávateľom stavebných prác bude trnavská spoločnosť A-DOM, ktorá ponúkla vo verejnej súťaži spomedzi 10 uchádzačov najnižšiu sumu 370-tisíc eur s DPH.

“Na všetkých fasádach bude potrebné zrealizovať očistenie povrchu stien a fasádnych architektonických prvkov od starých malieb a náterov a následne realizovať všetky lokálne opravy a nové povrchové úpravy. V rámci opravy a výmeny výplňových a otvorových konštrukcií budú nové výrobky okien a dvier nahradené presnými kópiami jestvujúcich výrobkov. Vzhľadom k tomu, že je potrebné dodržať určité špecifiká, na výrobu kópií okien a dvier nie je možné použiť europrofil, ale masív – červený smrek. Pre riešenie energetického kritéria budú vonkajšie zasklenia riešené izolačným dvojsklom,” konkretizuje projekt.

knizica
Práce na obnove budovy začínajú v týchto dňoch, projekt má byť ukončený do konca roka

Budova knižnice bola postavená v rokoch 1914 -1915 a pôvodne slúžila ako sídlo banky podľa projektu arch. Milana Michala Harminca.

Objekt slúži ako knižnica od roku 1952 a v roku 2013 bol zapísaný na zoznam národných kultúrnych pamiatok.

Počas svojej histórie knižnica nebola kompletne zrekonštruovaná.

V roku 2011 sa uskutočnila výmena a oprava jedenástich drevených okien a výkladov na priečelí budovy umelecko – remeselným spôsobom, pred dvomi rokmi došlo k výmene strechy.

Trnavský samosprávny kraj pred niekoľkými týždňami započal s rekonštrukciou budovy Západoslovenského múzea v Trnave, nedávno odštartovala aj modernizácia Synagógy – centra súčasného umenia Galérie Jána Koniarka.

Ulož ako PDF
Napísal 12. augusta 2015 7:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Budova knižnice dostane novú fasádu, stavebné práce sa začínajú”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.