reklama

Historický objekt na Hlavnej 17 dostane okrem nových okien, dverí a výkladov aj obnovenú fasádu

Rekonštrukcia meštianskeho domu na Hlavnej 17 okrem avizovanej výmeny okien, dverí a výkladov neobíde ani obnovu uličnej fasády. Vlastníkom objektu na pešej zóne je mesto Trnava.

Časť historického objektu na Hlavnej 17 radnica dlhodobo prenajíma.

Na prízemí sídli už od roku 1991 Galéria DN Art, dlhé roky tu fungovalo aj kníhkupectvo, to však v roku 2016 zatvorili.

Ako sme informovali v prvej polovici marca, v prvej fáze sa investičná akcia bude týkať výmeny ôsmich okien na prvom poschodí, nové budú štyri výklady a dvoje dvere. Použitým materiálom bude drevo.

FOTO: Irena Kalábová / Google Street View

V druhej etape dôjde na meštianskom dome k obnove uličnej fasády.

V rámci stavebných prác sa budú realizovať práce ako očistenie fasády od depozitov a sekundárnych náterov, odstránenie poškodených častí omietok a sekundárnych zásahov, demontáž prvkov obkladu soklovej časti, zhotovenie a osadenie nových prvkov obkladu sokla z umelého kameňa, vytmelenie – doplnenie chýbajúcich plôch omietok, vytmelenie a plastické domodelovanie štukovej výzdoby či výtvarné zjednotenie farebným náterom fasády.

Vyspravenie omietok fasády sa uskutoční vápennou omietkou umelecko-remeselným spôsobom, ktorý vykoná odborný štukatér.

Fasáda bude obnovená v súčasnom farebnom prevedení.

Vzhľadom k tomu, že meštiansky dom na Hlavnej ulici 17 je národnou kultúrnou pamiatkou zapísanou v Ústrednom zozname pamiatkového fondu SR, budú všetky práce realizované v súlade s požiadavkami a rozhodnutím Krajského pamiatkového úradu Trnava.

Predpokladaný termín realizácie je do konca júna 2018, okná, dvere a výklady by mali byť vymenené približne mesiac pred týmto termínom.

Ulož ako PDF
Napísal 28. marca 2018 8:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Historický objekt na Hlavnej 17 dostane okrem nových okien, dverí a výkladov aj obnovenú fasádu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.