reklama

Meštiansky dom na Hlavnej 17 dostane nové okná, dvere aj výklady

Meštiansky dom na Hlavnej ulici č. 17 v Trnave čaká zo strany uličnej fasády menšia rekonštrukcia. Objekt dostane nové okná, dvere aj výklady.

V mestskom objekte na trnavskej pešej zóne sa plánuje výmena okien a dverí. Objekt mesto dlhodobo prenajíma.

Na prízemí sídli už od roku 1991 Galéria DN Art, dlhé roky tu fungovalo aj kníhkupectvo, to však v roku 2016 pre dlhy voči mestu zatvorili.

Priestory kníhkupectva nie sú dodnes využívané.

FOTO: Irena Kalábová / Google Street View

Plánovaná investičná akcia sa dotkne výmeny ôsmich okien na prvom poschodí, nové budú štyri výklady a dvoje dvere. Použitým materiálom bude drevo.

Stavebné práce aj použité materiály a výrobky budú realizované v súlade s požiadavakami Krajského pamiatkového úradu Trnava.

Požiadavkou mesta na dodávateľa sú “originálne slohové drevené okenné výplne” na prvom poschodí zo strany uličnej fasády meštianskeho domu v počte 8 kusov.

Kovové výklady nahradia drevené z tvrdého dreva, s plnou drevenou parapetnou časťou siahajúcou až po úroveň podlahy. Horná úroveň parapetnej časti bude zodpovedať výške terajšieho sokla a bude doplnená jednoduchým obdĺžnikovým kazetovaním.

Dvere do bývalého kníhkupectva aj galérie budú drevené, dvojkrídlové. Výplne majú byť prevedené v hnedom mahagónovom odtieni.

Výmena okien a dverí na Hlavnej 17 by mala byť realizovaná do konca mája 2018.

Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2018 8:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Meštiansky dom na Hlavnej 17 dostane nové okná, dvere aj výklady”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.