reklama

Meštiansky dom na Hlavnej 17 dostane nové okná, dvere aj výklady

Meštiansky dom na Hlavnej ulici č. 17 v Trnave čaká zo strany uličnej fasády menšia rekonštrukcia. Objekt dostane nové okná, dvere aj výklady.

V mestskom objekte na trnavskej pešej zóne sa plánuje výmena okien a dverí. Objekt mesto dlhodobo prenajíma.

Na prízemí sídli už od roku 1991 Galéria DN Art, dlhé roky tu fungovalo aj kníhkupectvo, to však v roku 2016 pre dlhy voči mestu zatvorili.

Priestory kníhkupectva nie sú dodnes využívané.

FOTO: Irena Kalábová / Google Street View

Plánovaná investičná akcia sa dotkne výmeny ôsmich okien na prvom poschodí, nové budú štyri výklady a dvoje dvere. Použitým materiálom bude drevo.

Stavebné práce aj použité materiály a výrobky budú realizované v súlade s požiadavakami Krajského pamiatkového úradu Trnava.

Požiadavkou mesta na dodávateľa sú “originálne slohové drevené okenné výplne” na prvom poschodí zo strany uličnej fasády meštianskeho domu v počte 8 kusov.

Kovové výklady nahradia drevené z tvrdého dreva, s plnou drevenou parapetnou časťou siahajúcou až po úroveň podlahy. Horná úroveň parapetnej časti bude zodpovedať výške terajšieho sokla a bude doplnená jednoduchým obdĺžnikovým kazetovaním.

Dvere do bývalého kníhkupectva aj galérie budú drevené, dvojkrídlové. Výplne majú byť prevedené v hnedom mahagónovom odtieni.

Výmena okien a dverí na Hlavnej 17 by mala byť realizovaná do konca mája 2018.

Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2018 8:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

12 komentárov pre “Meštiansky dom na Hlavnej 17 dostane nové okná, dvere aj výklady”

 1. 1
  Otáznik says:

  Ako budú meniť dvere na kníhkupectve? Veď je tam exekúcia a vraj sa tam nič nedá robiť.
  Žeby sa predsa len niečo dalo urobiť? Napriek exekúcii?

  • 1.1
   Labakan says:

   Na hlavnej 17 je potrebné riadne vyvetrať, aby tá stuchlina odtiaľ vypadla. Karpatský guru vymení direktora a ten príde na MZ pripravený nasledovne. Ja som nebol vo funcii, keď bol materiál spracovávaný, bola odpoveď na dotaz poslanca. Úžasné ! Pritom dostáva plat ako zdravý človek, bez obmedzenia pri výkone funkcie.

   • 1.1.1
    Palec says:

    Palce hore, aj palce dole sa stratili.
    Ktosi mal veľa palcov dole a nevyzeralo to dobre

   • 1.1.2
    Bezdomovec says:

    Keby len to, materiál predložený na MZ a je tam podpísaný MT, asi robil niekto iný. Pred voľbami tvrdil JF, že je ekonomický analitik. Potom sa dal na šport. Skáče ako TAJTRLÍK z témy do témy. Teraz je pečený varený na SKaŠZ, citi veľký kšeft.

  • 1.2
   Nuf nuf says:

   Vidíme, že predsa sa aj s kníhkupectvom dá niečo robiť. Aj napriek exekúcii.
   Neplatia už žiadne výhovorky, že kvôli exekúcii sa nič nemôže robiť a preto je priestor prázdny.
   Takže neschopnosť?

 2. 2
  Vam na meste uz ? says:

  Prosim Vas, ten ostrovcek na Sladovnickej vymyslel ktory z hipsterov ? Rumcajz, alebo cypisek. Ja viem, to my nie, to policia. Preco robite z trnavy dedinu ?
  Ospravedlnenie za to ze tento komentar nepatei k clanku, ale staci si precitat diskusiu na trnavskom hlase na ohlasenie pekarcika o ostrovceku.

  • 2.1
   doktor says:

   Dakujem ze si sa snami podelil aj tu asi by sme to neprezili. Treba si zistit kdo ocom rozhoduje a co stym moze mesto spravit.

 3. 3
  Mysel says:

  Ty analfabet,treba sa naučiť čítať. Ale asi ťa to v škole zabudli naučiť. Nariadili to policajti ODI.Máš inak možnosť podať trestné oznámenie na tvojho Runcajza a Cypiska za klamstvo.Ale ty to neurobis,lebo tu iba trotlujes a pritom to máš v hlavičke trosku…D

  • 3.1
   ODI says:

   To, čo píšete je jednoducho klamstvo. ODI nič nenariaďuje, nič neinštaluje. ODI sa vyjadruje k predloženým návrhom správcu komunikácie. ODI pri rokovaniach navrhoval nadchod vážení. Radnica ani počuť.Takže tu máme toto. Podľa mňa je však aj toto lepšie ako nič.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.