reklama

Bytový dom na Námestí sv. Mikuláša potrebuje komplexnú obnovu, zatiaľ mu dajú nové okná

Spoločnosť TT-Komfort pripravuje výmenu poškodených okien na bytovom dome, ktorý stojí na rohu Námestia sv. Mikuláša v Trnave.

Stavebné práce sú naplánované na júl až september tohto roka. TT-Komfort v súčasnosti hľadá prostredníctvom verejnej súťaže dodávateľa zákazky.

Ten by mal vzísť z elektronickej aukcie, kde rozhodnujúcim kritériom je najnižšia obstarávacia cena.

Nové okná zrealizujú podľa požiadaviek Krajského pamiatkového úradu v Trnave. Budú drevené, bielej farby.

dom-nemestie-mikulasa
Mestský bytový dom na Námestí sv. Mikuláša

Súčasťou projektu výmeny okien na objekte, ktorý je v zlom technickom stave a v súčasnosti ho obýva niekoľko rodín, je aj montáž nových parapetov a doplnkové murárske a povrchové úpravy.

V dlhodobom časovom horizonte príde aj ku komplexnej rekonštrukcii bytového domu. Mesto si uvedomuje jeho zlý technický stav, ktorý sa prejavuje nielen na poškodených oknách a fasáde. Rekonštrukcia objektu si vyžiada značné finančné náklady, bude preto potrebné hľadať možnosti financovania aj z iných ako vlastných zdrojov mesta, napríklad z grantových zdrojov,“ uviedol vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Ako pripomenul, trnavská samospráva chce pristúpiť k obnove objektu zodpovedne už aj z hľadiska, že dom sa nachádza v lokalite Námestia sv. Mikuláša, ktoré je jedným z mála uzatvorených ucelených území, do ktorých nezasiahla moderná výstavba a architektúra 20. alebo 21. storočia.

dom-nemestie-mikulasa2
dom-nemestie-mikulasa3
Aj pohľad zvonka napovedá, že objekt potrebuje komplexnú rekonštrukciu

Ulož ako PDF
Napísal 2. júna 2014 13:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bytový dom na Námestí sv. Mikuláša potrebuje komplexnú obnovu, zatiaľ mu dajú nové okná”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.