reklama

Bytový dom na Námestí sv. Mikuláša potrebuje komplexnú obnovu, zatiaľ mu dajú nové okná

Spoločnosť TT-Komfort pripravuje výmenu poškodených okien na bytovom dome, ktorý stojí na rohu Námestia sv. Mikuláša v Trnave.

Stavebné práce sú naplánované na júl až september tohto roka. TT-Komfort v súčasnosti hľadá prostredníctvom verejnej súťaže dodávateľa zákazky.

Ten by mal vzísť z elektronickej aukcie, kde rozhodnujúcim kritériom je najnižšia obstarávacia cena.

Nové okná zrealizujú podľa požiadaviek Krajského pamiatkového úradu v Trnave. Budú drevené, bielej farby.

dom-nemestie-mikulasa
Mestský bytový dom na Námestí sv. Mikuláša

Súčasťou projektu výmeny okien na objekte, ktorý je v zlom technickom stave a v súčasnosti ho obýva niekoľko rodín, je aj montáž nových parapetov a doplnkové murárske a povrchové úpravy.

V dlhodobom časovom horizonte príde aj ku komplexnej rekonštrukcii bytového domu. Mesto si uvedomuje jeho zlý technický stav, ktorý sa prejavuje nielen na poškodených oknách a fasáde. Rekonštrukcia objektu si vyžiada značné finančné náklady, bude preto potrebné hľadať možnosti financovania aj z iných ako vlastných zdrojov mesta, napríklad z grantových zdrojov,” uviedol vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Ako pripomenul, trnavská samospráva chce pristúpiť k obnove objektu zodpovedne už aj z hľadiska, že dom sa nachádza v lokalite Námestia sv. Mikuláša, ktoré je jedným z mála uzatvorených ucelených území, do ktorých nezasiahla moderná výstavba a architektúra 20. alebo 21. storočia.

dom-nemestie-mikulasa2
dom-nemestie-mikulasa3
Aj pohľad zvonka napovedá, že objekt potrebuje komplexnú rekonštrukciu

Ulož ako PDF
Napísal 2. júna 2014 13:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “Bytový dom na Námestí sv. Mikuláša potrebuje komplexnú obnovu, zatiaľ mu dajú nové okná”

 1. 1
  ssTT says:

  predali nehnuteľnosti tento rok za niekoľko mil €, nevidím problém použiť ich na komplexnú rekonštrukciu viacerých schátraných historických domov v centre. či radšej rozkradnúť? :)

 2. 2
  martin says:

  A po rekonštrukcii môžu nabehnúť vymetení sprayeri, ako je to po celej TT na nových fasádach a nikto nič nerieši aj keď sa páchajú obrovské škody na daňových poplatníkoch a vlastníkoch zničených nehnutelností, sú to vlastne z tohto pohľadu vyhodené peniaze nás všetkých.

 3. 3
  fru-fru says:

  Je otrasné že sa takto starajú o mestský – náš majetok
  Nemáte hanby a neviete zaskliť tie rozbité okná dole na Prachárni ? Nemáte na tri sklené tabule, máme spraviť zbierku ? To vám ozaj všetko musíme písať ? Dajte tam nejakú dekoráciu alebo kvety do výkladov vy ignoranti neschopní, hlavne že idete otvárať korzo …

 4. 4
  firhang says:

  bytovy dom v centre mesta v historickom dome. pochybujem, ze ten najom, co im zaplatia . uz davno mali najomnikom ponuknut byty niekde mimo centra a z toho domu spravit polyfunkcny dom. takto musia obyvatelia sponzorovat z dani lukrativne byvanie pre par vybranych…

 5. 5
  Milan Kubala says:

  Vraj bola anketa ako zlepšiť resp. upraviť dvor medzi panelákmi na ul. Poštová, Olympijská, Veterná. V prípade, že je to pravda, prosím o kontaktnú osobu tejto akcie. Určite by som mal pripomienky, ktoré by asi stáli za prejednanie.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.