reklama

Za bývalým detským domovom na Prednádraží plánujú postaviť bytový dom

Na sídlisku Prednádražie, v priestore za bývalým detským domovom, má vzniknúť nový bytový dom. Zámer imvestora z Trnavy je na začiatku územného konania o umiestnení stavby.

Zo zverejnených materiálov vyplýva, že projekt Bytový dom Botanica trnavskej spoločnosti Hager Reality spočíva vo výstavbe objektu so štyrmi nadzemnými podlažiami a jedným ustúpeným podlažím, ako aj suterénom.

V bytovke má vzniknúť 34 dvoj a trojizbových bytov na ploche približne 55 x 11 metrov. Maximálna výška objektu má dosiahnuť 18 metrov.

Pohľad na pozemky, kde má stáť nový bytový dom, zo Šafárikovej ulice

Pozemky, na ktorých má bytový dom stáť, sú vo vlastníctve investora.

Lokalitu obklopuje z južnej strany botanická záhrada MTF STU, zo západnej strany bývalý detský domov, dnes Centrum pre deti a rodiny na Botanickej ulici, na severozápadnej a severnej strane leží sídlisko Šafárikova a na východnej strane pozemkov sa nachádza bytový dom Bottova, kde bolo kedysi dopravné ihrisko.

Celková výmera parciel predstavuje vyše 2200 metrov štvorcových, z nich zastavaná plocha bytovky má dosiahnuť 625 metrov štvorcových, zelené plochy sú navrhované na 700 metroch štvorcových, cesta, chodníky či odstavné plochy sú navrhnuté na výmere asi 1000 metrov štvorcových

Vjazd do bytového domu je plánovaný zo Šafárikovej ulice cestou, ktorá vedie za bývalým detským domovom.


Osadenie bytového domu

Zdroj: Investor

Pohľad na pozemky zvrchu

Ulož ako PDF
Napísal 10. januára 2023 13:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.