reklama

Z plánovanej polyfunkcie na Tulipáne bude bytový dom Štajnerka

Zámer výstavby polyfunkčného domu situovaného na voľnom oplotenom pozemku na rohu ulíc Gábora Steinera – Zelenečská ohlásila trnavská súkromná spoločnosť ešte v roku 2007.

Projekt sa napokon nezrealizoval a pozemky odkúpil iný investor.

Ten zámer prepracoval, podstatným spôsobom projekt zmenšil a z pôvodne štvorpodlažnej polyfunkcie plánuje urobiť bytový dom s tromi nadzemnými podlažiami bez priestorov pre podnikateľské účely pod názvom Štajnerka.

V prízemnej časti objektu je navrhnutý aj priestor pre občiansku vybavenosť.

Návrh projektu novostavby s 23 bytmi prichádza aktuálne do územného konania.

stajnerka-1
stajnerka-2

Vizualizácia: Ing. arch. Peter Osuský

V nehnuteľnosti budú k dispozícii 1 a 2-izbové byty.

Navrhovaný bytový dom bude samostatne stojaca stavba obdĺžnikového pôdorysu, riešená ako 3 –podlažný objekt, nepodpivničený, zastrešený nepochôdznou plochou strechou. Bytový dom bude riešený ako sekciový, schodiskového typu, bez výťahu, pričom na prízemí budú technické a skladové priestory bytov. Hlavné vstupy budú bezbariérové, riešené vyrovnávacími rampami do všetkých štyroch sekcií z ulice G. Steinera,“ uvádza sa v projekte pre územné konanie.

Investor postaví na svojom pozemku, z ktorého zostane podstatná časť nezastavaná, 38 parkovacích miest a detské ihrisko. Novostavba nebude oplotená. Oddelenie plôch je riešené výsadbou zelene v podobe kríkov a stromov.

Súčasťou projektu je vybudovanie nového chodníka na ulici G. Steinera, ktorý bude umiestnený na pozemkoch investora.

S výstavbou bytového domu Štajnerka plánujú začať v roku 2015.

Ulož ako PDF
Napísal 2. mája 2014 9:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Z plánovanej polyfunkcie na Tulipáne bude bytový dom Štajnerka”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.