reklama

Z plánovanej polyfunkcie na Tulipáne bude bytový dom Štajnerka

Zámer výstavby polyfunkčného domu situovaného na voľnom oplotenom pozemku na rohu ulíc Gábora Steinera – Zelenečská ohlásila trnavská súkromná spoločnosť ešte v roku 2007.

Projekt sa napokon nezrealizoval a pozemky odkúpil iný investor.

Ten zámer prepracoval, podstatným spôsobom projekt zmenšil a z pôvodne štvorpodlažnej polyfunkcie plánuje urobiť bytový dom s tromi nadzemnými podlažiami bez priestorov pre podnikateľské účely pod názvom Štajnerka.

V prízemnej časti objektu je navrhnutý aj priestor pre občiansku vybavenosť.

Návrh projektu novostavby s 23 bytmi prichádza aktuálne do územného konania.

stajnerka-1
stajnerka-2

Vizualizácia: Ing. arch. Peter Osuský

V nehnuteľnosti budú k dispozícii 1 a 2-izbové byty.

Navrhovaný bytový dom bude samostatne stojaca stavba obdĺžnikového pôdorysu, riešená ako 3 –podlažný objekt, nepodpivničený, zastrešený nepochôdznou plochou strechou. Bytový dom bude riešený ako sekciový, schodiskového typu, bez výťahu, pričom na prízemí budú technické a skladové priestory bytov. Hlavné vstupy budú bezbariérové, riešené vyrovnávacími rampami do všetkých štyroch sekcií z ulice G. Steinera,“ uvádza sa v projekte pre územné konanie.

Investor postaví na svojom pozemku, z ktorého zostane podstatná časť nezastavaná, 38 parkovacích miest a detské ihrisko. Novostavba nebude oplotená. Oddelenie plôch je riešené výsadbou zelene v podobe kríkov a stromov.

Súčasťou projektu je vybudovanie nového chodníka na ulici G. Steinera, ktorý bude umiestnený na pozemkoch investora.

S výstavbou bytového domu Štajnerka plánujú začať v roku 2015.

Ulož ako PDF
Napísal 2. mája 2014 9:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Z plánovanej polyfunkcie na Tulipáne bude bytový dom Štajnerka”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.