reklama

Na okraji zóny Pekné pole má stáť bytový dom s občianskou vybavenosťou

V lokalite Pekné pole na okraji Trnavy má vzniknúť nový bytový dom s občianskou vybavenosťou. Zámer investora je v štádiu vyjadrovacích konaní a posudzovania zo strany úradov a inštitúcií.

Investorom projektu bytového domu je trnavská spoločnosť DMP Group v spolupráci s CS, s. r. o. Objekt je situovaný na okraji lokality Pekné pole.

Novostavba je navrhnutá ako samostatne stojaci objekt so štyrmi nadzemnými podlažiami a jedným podzemným podlažím, pričom najvyššie podlažie je ustúpené. Výška hlavnej časti objektu, ktorá má pôdorysné rozmery 107×32 metrov, je takmer 10 metrov.

Z materiálu, ktorý investor predložil v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie, vyplýva, že výstavbu bytového domu plánujú odštartovať v závere roku 2017. „Doba výstavby bude závisieť od výberového konania a zmluvy medzi investorom a dodávateľom,“ uvádza investor.

Vizualizácie: DMP Group / Ateliér Hipík

V novom bytovom dome Peknom poli má vzniknúť celkom 35 nových bytov.

Z nich má byť 27 dvojizbových, 6 trojizbových a dva jednoizbové. Každý z bytov bude mať vlastný balkón, majitelia bytov na ustúpenom štvrtom podlaží získajú terasy.

Celkom je v projekte navrhnutých 76 parkovacích miest, z toho 29 v podzemí.

Na prvom nadzemnom podlaží sa počíta s umiestnením kaviarne, prípadne obchodno-administratívnych priestorov.

Investor predpokladá náklady na realizáciu projektu vo výške približne 3,6 milióna eur.

Vizualizácie: DMP Group / Ateliér Hipík

Ulož ako PDF
Napísal 23. mája 2017 8:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.