reklama

Na Bratislavskej ulici majú stavať nový bytový dom

Na rohu Bratislavskej a Odbojárskej ulice plánuje postaviť trnavská firma Lekris nový bytový dom.

Objekt s 28 bytmi má stáť na pozemkoch investora v susedstve sídla záchrannej služby Falck či Zvieracej kliniky Plus. Asanovaná bude vedľajšia predajňa nábytku.

Nová bytovka bude od objektu záchranky a kliniky oddelená. Medzi budovami je navrhnuté átrium a dvor s parkovacími státiami. Prístupná bude cez podjazd z Odbojárskej ulice.

Investor v pôvodnom zámere z roku 2011 projektoval bytovku so 42 bytmi, plánoval tiež búranie objektov záchranky a stavbu nových polyfunkčných priestorov.

Aktuálny zámer, ktorý je v územnom konaní, počíta s 25 dvojizovými a tromi trojizbovými bytmi v troch nadzemných podlažiach.

lekris-bratislavska
Nová bytovka má vyrásť za objektami záchrannej služby a veterinárnej kliniky

Ilustračné foto: Google

Plochá strecha má plniť aj rekreačnú funkciu so zeleňou a detským ihriskom.

Vstup do bytov je riešený z dvora. Na nádvorí je navrhnutých 21 parkovacích miest, pred objektom bude ďalších 28 parkovacích státí s priamym napojením na Odobjársku ulicu.

Súčasťou stavby budú sadové úpravy okolia stavby a zeleň na streche objektu.

Projekt sa bude rozprestierať na ploche takmer 2000 metrov štvorcových, zastavaná plocha dosiahne 880 m2.

Podľa predbežných informácií investor plánuje začať s výstavbou bytového domu po vydaní právoplatného stavebného povolenia.

Ulož ako PDF
Napísal 5. marca 2013 14:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.