reklama

Na bývalom dopravnom ihrisku majú stavať ďalšie nové byty

Trenčianska spoločnosť Lianti pripravuje dostavbu druhej etapy bytového domu na Bottovej ulici v Trnave. Projekt je situovaný na pozemkoch bývalého dopravného ihriska medzi Športovým gymnáziom J. Herdu a základnou školou.

Investor prvej etapy, ktorým bola istá trnavská spoločnosť, odovzdal stavbu do užívania po niekoľkoročných prieťahoch v roku 2004, dom napokon skolaudovali až v roku 2009.

Výstavba bytového domu pritom začala ešte koncom deväťdesiatych rokov a dokončenie meškalo približne tri roky.

Nový projekt výstavby bytov na Bottovej ulici je na začiatku stavebného konania. Zo zámeru vyplýva, že investor plánuje postaviť 37 jedno až štvorizbových bytov, 25 parkovacích miest v podzemnej garáži a 14 na povrchu.


Pohľad na bytový dom z areálu ZŠ Bottova

Z architektonického hľadiska navrhovaný objekt nadväzuje na jestvujúci objekt, ktorý hmotovo dopĺňa a ďalej rozvíja existujúce plošné aj výškové členenie, rešpektujúc funkčno-prevádzkové a svetlotechnické požiadavky. Navrhovaný objekt má 5 nadzemných podlaží a technický suterén s garážovými státiami. V mieste napojenia pokračuje hmota susedného objektu šiestym ustúpeným nadzemným podlažím.
Nadzemné podlažia sú tvorené bytmi a komunikačnými priestormi. V objekte je pre I. etapu navrhnutých 37 jedno až štvorizbových bytových jednotiek. Na prvom až piatom nadzemnom podlaží sa nachádza po 7 bytových jednotiek a na ustúpenom šiestom nadzemnom podlaží sú dva 4-izbové byty. Byty sú na každom podlaží obsluhované dvomi nezávislými vertikálnymi komunikačnými jadrami
,“ približuje projekt trenčianskej spoločnosti.

Ulož ako PDF
Napísal 23. marca 2012 8:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na bývalom dopravnom ihrisku majú stavať ďalšie nové byty”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.