reklama

V pasáži meštianskeho domu na Halenárskej vyrastie menší bytový dom

Už v priebehu jarných mesiacov budúceho roka plánujú dokončiť výstavbu bytového domu na Halenárskej ulici v historickom centre Trnavy.

Menší polyfunkčný projekt sa nachádza vo vnútornej pasáži meštianskeho domu s popisným číslom 13. Investor tu plánuje postaviť päť bytov a administratívno-komerčné priestory.

Pohľad na pozemok s bytovkou, obklopenú historickou zástavbou a atmosférou starého mesta, zakrýva z ulice práve meštiacky dom. Ten prechádza postupnou rekonštrukciou.

halenarska-13-1
halenarska-13-2
Vizualizácie bytového domu na Halenárskej 13

Bytový dom tvorí pozdĺžny trakt umiestnený v ľavej časti pasáže, ktorý je dostatočne presvetlený vzľadom na svoju južnú orientáciu.

Stavba má tri nadzemné podlažia. Najvyššie podlažie je realizované ako podkrovné.

Na prízemí domu budú situované obchodné prevádzky, ktorých činnosť bude riešená v zmysle poskytovania služieb typu – ambulancia, kancelária a podobne, s dôrazom na nerušivú funkčnosť vzhľadom na prevažne obytnú funkciu domu,“ priblížil Michal Žitník z realitnej kancelárie Neoreal.

Parkovanie pre obyvateľov bytovky zabezpečí voľný priestor situovaný v pravej časti pasáže oproti bytovému domu.

Projekt je navrhnutý tak, aby uspokojil potreby najmä mladých ľudí, ktorí preferujú bývanie v centre mesta za rozumnú cenu. V dome sa bude nachdádzať 5 bytových jednotiek s rozlohou od 30 metrov štvorcových, plus výmera balkónov,“ doplnil M. Žitník z RK Neoreal, ktorá záujemcom poskytne odpovede na ich ďalšie otázky týkajúce sa tohto nového projektu v centre Trnavy.

Pohľad z ulice na meštiansky dom, v pasáži ktorého vyrastie nový bytový dom:

Zväčšiť mapu

Ulož ako PDF
Napísal 28. októbra 2013 14:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.