reklama

Kníhkupectvo na Hlavnej ulici dlhuje mestu na nájomnom, radnica rozmýšľa čo s priestormi ďalej

Kníhkupectvo Libri na Hlavnej ulici v Trnave je zatvorené od začiatku decembra minulého roka. Spoločnosť Libri z Bratislavy dlhodobo neplatila mestu nájomné, Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava preto podala žalobu na okresný súd a zároveň zabezpečila prenajaté priestory spolu s kompletným hnuteľným vybavením, vrátane kníh.

Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trhava je podľa slov primátora Petra Bročku v kontakte s nájomcom a spoločne sa snažia problém vyriešiť.

Nájomca dlhuje mestu na nájomnom podľa odhadu primátora približne 30-tisíc eur.

Spoločnosť si dlhodobo prenajímala priestory na prízemí mestského objektu s výmerou 220 metrov štvorcových.


Kníhkupectvo Libri na pešej zóne

Podľa slov Bročku jestvujú dôvodné obavy, že vzniknutú situáciu už nebude možné plnohodnotne napraviť.

“Otázkou je, čo urobíme s týmto priestorom v budúcnosti. Ja by som bol za to, aby po vyparataní, resp. po doriešení záležitosti s aktuálnym nájomcom sme sa čím skôr začali zaoberať rekonštrukciou priestorov vrátane priečelia,” hovorí.

V budúcnosti by mala byť podľa Bročku zachovaná v objekte príbuzná téma, teda kultúra.

“Ja by som sa držal toho, čo tam je teraz, možno s veľmi jemne pridruženou gastrotémou napríklad v podobe kaviarne. Pre mňa má kníhkupectvo v tomto priestore dlhodobú tradíciu, preto by som sa asi toho držal aj v budúcnosti,” vyjadril názor Bročka.

Ako pripomenul, mesto by si malo začať klásť otázky, aký druh podnikania v tej-ktorej lokalite chce alebo nechce.

“Ak sa nám v centre uvoľní nejaký priestor, čo sa nestáva často, mali by sme si klásť otázku, aký druh prevádzky by verejnému priestoru na tejto ulici pomohol,” dodal.

Ulož ako PDF
Napísal 6. marca 2017 8:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

41 komentárov pre “Kníhkupectvo na Hlavnej ulici dlhuje mestu na nájomnom, radnica rozmýšľa čo s priestormi ďalej”

 1. 1
  zanet says:

  Mne chyba v Trnave Martinus :) v CA sa to nepodarilo, tak tu by bola sanca.

 2. 2
  Palo says:

  Kníhkupectvo Martinus. To je skvelý nápad. Zachovala by sa tradícia kníhkupectva na Hlavnej.

 3. 3
  trnavák says:

  Reštaurácia v tomto priestore je blbosť. Krčiem je naokolo dostatok. Aj na sídliskách, aj v nákupných centrách. Za tými ľudia do centra mesta nemusia chodiť. Do centra treba pritiahnuť ľudí aj na niečo iné. Treba to tam spestriť!

  Navrhujem v danom priestore urobiť konečne poriadnu galériu s normálnym otváracím časom, kde by boli vystavované a predávané kvalitné umelecké diela. Keď píšem poriadnu galériu, tak myslím skutočne poriadnu galériu. A keď poriadny otvárací čas, tak skutočne poriadny, minimálne do 18:00 a v lete aj do 19:00 hod. Toto pritiahne tiež určitú skupinu ľudí a nebudú to tí najmladší.

  V Prachárni nie je zlým tipom tu spomínaná vinotéka. Ale kvalitná vinotéka s kvalitnými vínami, prípadne medovinou a podobne. A s ochutnávkou. Nie všivavý výčap s najlacnejšími patokmi do plastových fliaš.
  V časti prachárne by mohlo byť aj starožitníctvo. Veľa ľudí sa o to zaujíma, len v Trnave sa to nemôže nejako uchytiť. To sú tiež oblasti, ktoré tam pritiahnu určitú skupinu ľudí, ktorí tam prídu a možno v susedstve si dajú pivo, alebo kávu, alebo zákusok.
  Kde v centre je pekáreň, z ktorej sa šíri vôňa čerstvého pečiva? Nie dopečeného, ani dovezeného.
  Kde v centre je cukráreň, kde pečú čerstvé koláčiky? Pravé koláčiky, nie tie umelé bezchuťové a precukrované.
  Kde v centre je maličká kaviarnička, kde pred zákazníkom aj pražia kávu?
  Kde v centre je predaj napríklad piva z malého pivovaru, ktoré nám tu už začínajú vznikať. Poznámka: jeden je aj kúsok od Trnavy. To treba to pivo voziť až do Bratislavy?

  Tomuto treba nejako pomôcť. Mesto môže poskytnúť priestory, určiť aj oblasť podnikania. Čo je však dôležité, musí tomu výjsť v ústrety aj výhodnou vzájomnou spoluprácou, hlavne cenami prenájmu. Pokiaľ mesto len dá objekt do prenájmu za najvyššiu cenu, tak v meste pribudne maximálne ďalšia banka, mobilný operátor, alebo nejaká reštaurácia ktorá čosi perie a nepotrebuje hostí. Najvyššia cena za prenájom v aktuálnom období je ďalší krok k vyprázdňovaniu pešej zóny, pretože priestorov na prenájom je tam neúrekom.

  Ešte raz: chce to pestrosť. To je základ života na pešej zóne. Mesto je najväčším hráčom v tejto oblasti. Je tam nová krv, čakáme aká myšlienka na nich zostúpi a čo ich osvieti …

  • 3.1
   viktor says:

   V časti prachárne by mohlo byť aj starožitníctvo.
   – jedno starožitníctvo prežíva na Kollárovej https://goo.gl/maps/GiSZ6Kn241H2
   Kde v centre je pekáreň, z ktorej sa šíri vôňa čerstvého pečiva? Nie dopečeného, ani dovezeného.
   – svojho času bola francúzska pekáreň na Štefánikovej – neudržala sa https://goo.gl/maps/fBubJDP5siv
   Kde v centre je cukráreň, kde pečú čerstvé koláčiky? Pravé koláčiky, nie tie umelé bezchuťové a precukrované.
   – na Vajanského https://goo.gl/maps/vP4EtdMeCHS2
   – na Študentskej https://goo.gl/maps/3qkWPNDNcr62
   Kde v centre je maličká kaviarnička, kde pred zákazníkom aj pražia kávu?
   – to neviem, kávu nepijem, preto som to nikdy neriešil
   Kde v centre je predaj napríklad piva z malého pivovaru, ktoré nám tu už začínajú vznikať.
   – a čo piváreň Krym, kde čapujú trnavský Sessler? https://goo.gl/maps/iqvQTrqj48m

   • 3.1.1
    citatel says:

    Po precitani tvojich otazok mam pocit,ze prave ty nechodis do toho centra.:-)
    Vsetko tebou vymenovane,tam uz mas.

    • 3.1.1.1
     Trnavak says:

     Sessler spravil vyčap.
     Francúzska pekáreň – úmrtie, nie neudržateľnost.
     Kollárova je centrum? Zlé miesto.
     Študentská je centrum?

     Rieši sa tu pešia zóna. Zobuď sa.

     • 3.1.1.1.1
      citatel says:

      Nebud podrazdeny.Naskorej si pisal o centre,teraz meles o pesej zone.Zobudit by si sa mal asi ty.Pisal si o cerstvych zakuskoch,cerstvej pekarni a domacom pivovare.Vsetko toto mas v centre,len by si si mal otvorit oci a netrepat tu nieco o tretotriednej cukrarni na Studentskej.
      Zajtra sa poprechadzaj po centre,otvor si oci a hladaj domacu pekaren a domace zakusky.

      • 3.1.1.1.1.1
       trnavák says:

       počúvaj ty všetkým známy Strážca Diskusie, láskavo mi neprisudzuj neičo čo som nenapísal

       až je tu niekto podráždený, tak si pozri čo si sám napísal

       keď sa chceš hrať na slovíčka, tak mi napíš definíciu centra a definíciu pešej zóny a uveď v akej trnavskej vyhláške to je zadefinované

       Trtko arogantný …

       • 3.1.1.1.1.1.1
        citatel says:

        :-D :-D
        Staci si precitat tvoje prispevky a hned splnas kriterium tvojej poslednej vety.Evidentne mas problem s chapanim pisaneho textu.Nepisal si:
        -kde v centre je cukraren
        -kde v centre je kaviarnicka
        -kde v centre je pekaren
        -kde v centre je pivo z domaceho pivovaru ?
        Odpovedal som ti,ze v centre sa nachadza aj domaca pekaren,domaca vyroba zakuskov,domaca kaviarnicka s praziarnou,aj domace pivecko.Ked o tych prevadzkach nevies,tak sa vyber do centra vyvetrat hlavu,mozno ti to pomoze.

        • 3.1.1.1.1.1.1.1
         trnavák says:

         už tradične neodpovedáš na podstatné otázky, len kalíš debatu svojimi fantasmagóriami

     • 3.1.1.1.2
      viktor says:

      Otázky smerovali na centrum – mesto sa delí do 6 častí, jednou z nich je Stred (Staré mesto, Špíglsál), tu je zoznam ulíc, Kollárova i Študentská tam patria, ak nie priamo do centra, tak do jeho blízkosti:

      Agátová ulica, Ulica A. Sládkoviča, Ulica Andreja Hlinku, Ulica Andreja Žarnova – od č. 1 do č. 9 a od č. 25 do č. 29 (po žel. trať), Ulica Antona Malatinského, Ulica B. Němcovej, Ulica B. S. Timravy, Ulica Bradlanská, Ulica Divadelná, Dolné bašty, Ulica Dolnopotočná, Ulica Dohnányho (od Ulice Kollárova po žel. trať), Ulica E. M. Šoltésovej, Ulica Ferka Urbánka, Ulica Františka Veselovského, Ulica Františkánska, Ulica Halenárska, Ulica Haulíkova, Ulica Hlavná, Ulica Hlboká – západná strana, Ulica Hodžova, Ulica Jána Hollého, Horné bašty, Ulica Hornotopotočná, Ulica Hospodárska od č. 3, Hradobná ulička, Ulica Hviezdoslavova, Ulica Invalidská, Ulica Jána Bottu – párne čísla, Ulica Jána Sambucusa, Ulica Jerichova, Ulica Jeruzalemská, Ulica Juraja Fándlyho, Ulica Kalinčiakova, Ulica Kapitulská, Ulica Klempova, Ulica Kollárova od č. 1 do č. 34, Ulica Komenského, Ulica Kvetná, Ulica Ľudmily Podjavorinskej, Ulica Matuškova, Mesačná, Ulica Michalská, Ulica M. Schneidra-Trnavského, Múzejné námestie, Námestie Slov. národ. povstania, Námestie sv. Mikuláša, Ulica Novosadská, Okružné námestie – od č. 1 do č. 3, Ulica Orolská, Ulica Parková, Ulica Paulínska, Ulica Pekárska, Ulica Petra Pázmaňa, Ulica Radlinského, Ulica Rázusova, Ulica Rybníková od č. 1 do č. 12, Ulica Sadová, Ulica Sladovnícka od č. 1 do č. 19, Stará ulica, Ulica Strelecká, Trojičné námestie, Ulica Športová, Ulica Štefana C. Parráka, Ulica Štefánikova, Ulica Študentská, Ulica Štúrova, Ulica Terézie Vansovej -nepárne čísla od č. 1 do č. 25, Ulica Tomášikova, Ulica Trhová, Tŕnitá ulička, Univerzitné námestie, Ulica Vajanského, Ulica Veselá, Ulica Vladimíra Roya, Zámočnícka, Zelený kríčok od č. 3

  • 3.2
   Rozália says:

   ludia sa vam vykaslu na galeriu,však tu je ,hned vedľa a potom Koplova Vila, je tu dosť,chleba si môžete kupit aj centre mesta 12 možností !!! trrebars čo tak veľká Pivareň,treba chlapov dolakať do mesta,ked Vinreň dobrý pocit zrušili!!!

 4. 4
  Klobucnik says:

  Galeriu? Neblazni ved tu skapal pes ludi nezaujimaju obrazy a hlavne si nic nekupia na kvalitne diela nikto nema peniaze a nove mlade umenie zase nikto nepodpori toto su take historky co by tam napr a napr mohlo byt ciste scifi cerstve kolaciky si napec doma alebo inak ked sa takto na to pozeras zrejme nemas obchodik s kolacikmi ani galeriu a ani vetesnictvo ci maly pivovar lebo proste toto vsetko je nieco co nikdy opakujem nikdy nemoze sa uzivit platit najom platit ludi aby si to na seba zarobilo toto robia ludia iba z vasne k tomu co maju radi..bohuzial

  • 4.1
   trnavák says:

   Keď vyrazíš trochu ďalej do sveta, ako sú hranice kuchyne kde si pečieš koláčiky a otvoríš oči, tak potom to zbadáš. Len nesmieš ísť len do Penny marketu v Hainburgu na kvalitné pracie prášky.
   To čo uvádzam sú bežné veci v mestách, kde to žije. Aj to je súčasť pestrosti. Inak tam skutočne bude len skapatý pes, ako to uvádzaš.
   Áno, niečo z toho čo píšeš, robia ľudia z vášne. A aby sa to mohlo v Trnave naštartovať, tak im treba v tom trochu pomôcť. Mesto to môže ovplyvniť celkom zásadne.
   Keď sa centrum oživí, môže sa ísť v budúcnosti na trhové nájmy. Lenže teraz je polovica priestorov na pešej zóne prázdna a je tam ten tvoj skapatý pes. Na Štefánikovej ten skapatý pes už aj smrdí.
   S tvojou filozofiou začne pes smrdieť aj na pešej zóne.
   A na čo majú, alebo nemajú ľudia peniaze, to nemáš šancu posúdiť. Nie všetci si vešajú do obývačky obrázky New Yorku z IKEA, alebo nápis LOVE HOME za 1 euro. Pozri si nejaký realitný portál s fotografiami interiérov predávaných nehnuteľností.
   Poznámka: starožitnosti začínajú sledovať aj mladí ľudia. Samozrejme, že sú to len okrajové a relaxačné záležitosti, ale aj o relaxe je návšteva centra, aj návštevná turistika.

  • 4.2
   burza says:

   Trnavský blšák: predaj handier a handričiek síce zachovaných, ale komu to je už len na čo. aj to tam tak začína vyzerať. býva tam menej a menej návštevníkov.
   čo tak zorganizovať klasickú burzu starožitností, za ktorou ľudia z tt cestujú na červený kameň, do senca, trenčína, viedne.
   do tt prídu ľudia, možno ich niečo v trnave zaujme, vrátia sa, minú peniaze, porozprávajú známym.

  • 4.3
   čiapka says:

   Klobučník,
   čo má podľa teba byť v centre? Predaj hamburgerov a hot dogov?

 5. 5
  viliam says:

  Predovšetkým na pešej zóne sú predražené prenájmy , je to vidieť aj v obsadenosti objektov, strieda sa to tam ako ponožky a lebo je priestor neobsadený a keď aj je tak na dva či tri mesiace , kým zistia, že im to nijako nevychádza také nájmy si môže ako tak dovoliť banka či operátor, ako je aj vyššie uvedené,jednoznačne len a len znížením prenájmov dostanete niekoho do centra, lebo už to vyzerá, že za chvílu budú polovina objektov na prenájom prázdna.

 6. 6
  bankar says:

  ja si myslim ze tam pribudne nova banka

 7. 7
  vlado5 says:

  Nechápem, nad čím tu diskutujete. Mesto môže maximálne povedať, čo by tam nechcelo mať. Napríkla automaty, bordel, alebo niečo podobné. O tom, čo tam bude, je zbytočné rozprávať. A keď sa tam niekomu z finančného hľadiska oplatí pražiť kávičku a piecť raw koláčiky za najvyšší vysúťažený nájom, tak nech si to tam robí. Teraz to musí mesto najprv dať do poriadku, zvestovať to čo najviac realitkám a urobiť tomu dobrú reklamu, aby sa o tom dozvedelo čo najviac firiem. Ostatné je na súťaži, inak to bude zavánať korupciou.

  • 7.1
   ? says:

   keď sa zadefinuje účel využitia budovy ponúkanej do prenájmu napríklad na reprezentačnú vinotéku s ochutnávkou, dá sa to do elektronickej aukcie, môže sa ísť na cenu kto dá viac

   je v tomto nejaký problém?

   a máme aj usmernenie čo tam má byť

   • 7.1.1
    vlado5 says:

    Problém je v tom, že budeš mať niekoľko rokov prázdny nevyužitý priestor, lebo za takú sumu tam nikto nepôjde robiť charitu pre dobro mesta. V prípade zníženej sumy za nájom, sa aj ostatní nájomcovia na Hlavnej budú dožadovať zľavy z nájmu. A máš ešte väčší problém. Nižšie príjmy do mestskej kasy – zmena rozpočtu mesta – kresanie výdavkov. O koľko menej cyklochodníkov sa postavi, keď každý nájomca v centre bude chcieť trebárs polovičnú cenu za nájom?
    Takže na nejakú komerčnú prevádzky typu cukráreň, vináreň, starožitnosti, kníhkupectvo a podobne môžete zabudnúť. Jediné, čo by tam mohlo s dotáciou – zľavou fungovať sú len mestské príspevkové organizácie alebo neziskovka, ktorá nebude konkurovať iným prevádzkam na Hlavnej. O peniaze z nájmu však mesto príde aj tak. Len z tohoto priestoru za dá zaplatiť celý participatívny rozpočet.

    • 7.1.1.1
     John says:

     Keď všetci odtiaľ odídu do nákupných centier, bude úplný koniec. Ani pouličný Rexo tam nezdvihne ľavú zadnú.
     Z čoho potom budeš budovať cyklochodníky?
     Nechápete kam to smeruje? Ešte je šanca to zachrániť.

     Aj banky začnú odtiaľ zdvíhať kotvy. Internetbanking a zopár pobočiek v nákupných centrách im bude stačiť. Šetria a vyvážajú kapitál.

     A skôr ako začnete mudrovať čo tam neprežije, choďte pozrieť do sveta. Trnavak to vystihol. Pre niekoho sú to kraviny, ale tak to v takýchto lokalitách vo svete funguje. Kto sa tomu nerozumie, tak to tu znevažuje.
     Bola tu pripomienka na francúzsku pekáreň na Štefánikovej. Také vynikajúce zákusky čo tam piekli odvtedy v Trnave neboli. Keby pôvodný majiteľ bol zdravotne fit, nebolo by to skončilo. Chce to človeka so zapálením, ktorý robí poctivú prácu. Ľudia túto prácu oceňovali a stáli tam v rade. Kde sú teraz takýto pekári v Trnave?
     Ľudia vycítia serióznosť a poctivosť. Keď niekto chce za svoje služby neprimeranú cenu, proste zostane s dlhým nosom. Darmo bude nariekať, že to nejde. S takou filozofiou to pôjde do pekla. Je to filozofia podnikateľov, ktori na druhý deň po zahájení svojej činnosti chcú mať Mercedes a čudujú sa že zostanú s holým zadkom.

 8. 8
  juraj says:

  Súhlasím s názorom, že mesto by nemalo ísť pri obsadzovaní obchodných priestorov v centre mesta cestou najvyššej ponuky. Potom naozaj príde k tomu, že buď to bude banka, mobilný operátor, alebo čínsky obchod. Bolo by vhodné zvoliť koncepciu rozvoja, resp. zatraktívnenia centra mesta najmä v dobe keď sú bežné obchodné prevádzky zatvorené, teda od soboty popoludnia do nedele večer a vytvoriť atmosféru, aby to sem ľudí lákalo prísť.
  Myslím, že veľmi dobrým počinom bolo kultúrne leto na pešej zóne, zregulované kaviarenské sedenia, ale aj zvlhčovače vzduchu. Asi by nemal byť problém určiť, aké prevádzky by chcelo mesto mať v centre, aby bolo centrum zaujímavé pre domácich, ale aj pre turistov, aby sme ľudí dostali z obchodných centier do mesta. Vhodné by boli napr. štýlová kaviareň, čokoládovňa, čajovňa, cukráreň, vinotéka, predajná galéria, kvalitné starožitnosti, všetko orientované na miestne tradície, kultúru a históriu.

 9. 9
  Mmaja says:

  Či už je to Kníhkupectvo alebo Pracháreň, oboje sa riadi VŠEOBECNE ZÁVÄZNÝM NARIADENÍM Č. 456 o určovaní obvyklého nájomného za prenájom nebytových priestorov vo vlastníctve mesta Trnava. Tu je stanovená výška prenájmu pre tieto priestory v €/m2/rok a tá je 34,96 € resp. 33,43 € bez služieb.
  Ak si vezmeme kníhkupectvo, môže mať cca 20×20 metrov, t.t. 400 m2 krát uvedená sadzba = 13.984,- €. Územie mesta je ALE rozčlenené podľa atraktivity, kde Hlavná ulica má + 350% atraktivitu k výške nájmu. Teda ročný nájom v kníhkupectve by bol 62.928,- €, čo mesačne vychádza na 5.244,- €. Ak rok nie je záujem o uvedené nebytové priestory, môže sa pristúpiť k zníženiu atraktivity o 150 % teda na 200 % alebo sa môže vyhlásiť ponukové konanie resp. obch. verejná súťaž.
  Toto je odpoveďou a súčasne riešením všetkého, čo sa tu uvádza a zároveň ako tak uvádza na správnu mieru.

  • 9.1
   Maros says:

   Je to tak ako pisete. V clanku sa pise, ze tieto priestory knihkupectva maju rozlohu 220 metrov.

  • 9.2
   Trnavak says:

   Takéto VZN je zrelé do smetného koša. Aj VZN sa môže poľudštiť. Toto VZN je jednou z príčin poloprázdnej pešej zóny.
   V tejto verzii môže byť len pri plnej obsadenosti priestorov.
   Prerobiť!!!
   A bleskovo!!!
   :)

 10. 10
  watchdog says:

  Mňa by zaujímalo ako je možné, že tak dlho neplatili. Zase sa opakuje situácia s Prachárňou a Amfikom a nikto nie je zodpovedný. Hlavné, že pri poslednej kontrole NKÚ na meste boli prijaté tvrdé opatrenia za oveľa menšie pochybenia pri ktorých mesto neprišlo o žiadne peniaze.

 11. 11
  citatel says:

  Nestacim sa divit.Navrhy niektorych su fakt na smiech.Ked uz nechcete verejnu sutaz na priestory – kto da viac (co je jedine logicke a spravodlive riesenie),podla akeho kluca by sa mali potom vyberat novi najomnici mestskych priestorov?

  • 11.1
   Joja says:

   Čitateľ, vyzerá to tak, že ty si tu jediný múdry a všetci ostatní sú blbci na smiech.

   Dúfam, že nevykonávaš nejakú prácu s vplyvom na chod trnavskej samosprávy. Pretože ak áno, tak už vopred mi je všetkých v Trnave ľúto.

  • 11.2
   juraj says:

   Nemyslím, že návrhy, ktoré tu odzneli sú na smiech.
   Áno, najvyššia ponuka bude rozhodovať, ale tak ako iný majiteľ budovy, aj mesto môže stanoviť po dôslednej analýze aké prevádzky chce mať v centre mesta, aby mesto bolo zaujímavé pre domácich a turistov.
   Pri súčasných cenách nájmu sa v centre mesta môže reálne udržať s prihliadnutím na marže len gastro a podobné prevádzky, alebo potom prevádzky, ktoré majú svoj biznis rozhodený na viacerých miestach a dokážu stratovú prevádzku ťahať .Takýchto príkladov je nemálo. Žiadny rozumný podnikateľ si predsa nezoberie priestor, na ktorý nebude mať.
   Je preto lepšie ísť cestou ” lepší vrabec v hrsti, ako holub na streche”. Je lepšie mať v meste peknú a stabilnú prevádzku aj keď za menší nájom, ako prázdne výklady a žiadny nájom.

  • 11.3
   palo says:

   kritérium kto dá viac, nie je v tomto prípadne správne
   poväčšine ten kto dá viac nemá zmysel pre krásno………….

   • 11.3.1
    vlado5 says:

    “poväčšine ten kto dá viac nemá zmysel pre krásno” – ako napríklad Thalmeiner na námestí – úplná katastrofa. Či ako si to myslel?

    • 11.3.1.1
     asdfg says:

     thalmeiner je podla mna z podnikatelskeho hladiska cista katastrofa. ja to beriem ako dar trnku trnave. teraz mi tu vymenuj este aspon troch styroch podobnych ludi

 12. 12
  Palo says:

  Vianočné gule vo výklade….. Dokedy?

 13. 13
  Sasky says:

  bolo by od mesta záslužné, keby sa na Hlavnú dostalo a aj udržalo kvalitné kníhkupectvo. kultúra prežije iba za verejnej podpory, premrštené nájomné žiadne kníhkupectvo neustojí.
  ak sa na pešiu zónu bude hľadieť iba biznisovo, zostane taká mŕtva, ako je.

  som za Martinus.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.