reklama

Kníhkupectvo na Hlavnej ulici dlhuje mestu na nájomnom, radnica rozmýšľa čo s priestormi ďalej

Kníhkupectvo Libri na Hlavnej ulici v Trnave je zatvorené od začiatku decembra minulého roka. Spoločnosť Libri z Bratislavy dlhodobo neplatila mestu nájomné, Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava preto podala žalobu na okresný súd a zároveň zabezpečila prenajaté priestory spolu s kompletným hnuteľným vybavením, vrátane kníh.

Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trhava je podľa slov primátora Petra Bročku v kontakte s nájomcom a spoločne sa snažia problém vyriešiť.

Nájomca dlhuje mestu na nájomnom podľa odhadu primátora približne 30-tisíc eur.

Spoločnosť si dlhodobo prenajímala priestory na prízemí mestského objektu s výmerou 220 metrov štvorcových.


Kníhkupectvo Libri na pešej zóne

Podľa slov Bročku jestvujú dôvodné obavy, že vzniknutú situáciu už nebude možné plnohodnotne napraviť.

„Otázkou je, čo urobíme s týmto priestorom v budúcnosti. Ja by som bol za to, aby po vyparataní, resp. po doriešení záležitosti s aktuálnym nájomcom sme sa čím skôr začali zaoberať rekonštrukciou priestorov vrátane priečelia,“ hovorí.

V budúcnosti by mala byť podľa Bročku zachovaná v objekte príbuzná téma, teda kultúra.

„Ja by som sa držal toho, čo tam je teraz, možno s veľmi jemne pridruženou gastrotémou napríklad v podobe kaviarne. Pre mňa má kníhkupectvo v tomto priestore dlhodobú tradíciu, preto by som sa asi toho držal aj v budúcnosti,“ vyjadril názor Bročka.

Ako pripomenul, mesto by si malo začať klásť otázky, aký druh podnikania v tej-ktorej lokalite chce alebo nechce.

„Ak sa nám v centre uvoľní nejaký priestor, čo sa nestáva často, mali by sme si klásť otázku, aký druh prevádzky by verejnému priestoru na tejto ulici pomohol,“ dodal.

Ulož ako PDF
Napísal 6. marca 2017 8:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kníhkupectvo na Hlavnej ulici dlhuje mestu na nájomnom, radnica rozmýšľa čo s priestormi ďalej”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.