reklama

Samospráva opraví interiéry meštianskeho domu na Hlavnej 5, radnica má vážneho záujemcu o prenájom

Mesto Trnava zrekonštruuje vnútorné priestory meštianskeho domu na Hlavnej ulici č. 5. Budova sa nachádza oproti radnici.

Stavebné práce sa dotknú vstupných priestorov schodiskového priestoru na prvom podzemnom a prvom nadzemnom podlaží, obnova interiérov je naplánovaná čiastočne na druhom nadzemnom podlaží a celom treťom podlaží.

Plánovaná rekonštrukcia je v rozsahu búracích a architektonických prác na interiéroch, modernizácii elektroinštalácie, zdravotechniky, klimatizácie a vykurovania budovy.

Predpokladaná hodnota rekonštrukcie je 408-tisíc eur s DPH, tender na zhotoviteľa túto sumu zrejme o niečo stlačí.


Meštiansky dom na Hlavnej ulici č. 5

V objekte v minulosti fungovala napríklad predajňa ÚĽUV či Vináreň Dobrý pocit.

O priestory na druhom a treťom nadzemnom podlaží prejavila listom primátorovi vážny záujem medzinárodná spoločnosť Magneti Marelli, ktorá chce si chce v budove prenajať na obdobie minimálne dvoch rokov spolu 650 metrov štvorcových za cenu 75 653 eur ročne.

Firma Magneti Marelli bola založená v Taliansku a zameriava sa na dizajn a výrobu vysoko-technologických systémov a komponentov pre automobilový sektor.

Na Slovensku pôsobia dve jej divízie v priemyselnom parku Kechnec.

V Trnave chce Magneti Marelli vybudovať finančnú centrálu svojej spoločnosti a okrem priestorov na Hlavnej 5 má záujem aj o prenájom objektu tzv. Zeleného domu na Trojičnom námestí.

Tu žiada firma o prenájom časti prízemia a prvého poschodia s výmerou 316 metrov štvorcových za takmer 36-tisíc eur ročne.

O súhlase s podmienkami priameho prenájmu z dôvodu hodného osobitného zreteľa, ktorým je podľa mesta Trnava skutočnosť, že „priestory sú dlhodobo voľné a nedarilo sa ich dlhšiu dobu obsadiť, pričom žiadateľ v nich ponúkne kvalitatívne vyššiu pridanú hodnotu pracovných pozícií“, rozhodnú poslanci mestského zastupiteľstva.

Sumu za prenájom navrhol sám žiadateľ a podľa mesta je čiastka vyššia, akú stanovuje platné Všeobecne záväzné nariadenie.

Ulož ako PDF
Napísal 11. septembra 2019 12:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.