reklama

Rekonštrukcia interiérov meštianskeho domu na Hlavnej 5 bude stáť mesto vyše 400-tisíc eur

Rekonštrukcia interiérov meštianskeho domu na Hlavnej ulici číslo 5 bude stáť 414-tisíc eur s DPH.

Mesto Trnava podpísalo zmluvu na rekonštrukciu meštianskeho domu, ktorý sa nachádza na pešej zóne oproti radnici.

Víťazom verejnej súťaže je spoločnosť CONCO Services, ktorá v tendri ponúkla sumu 414 048 eur s DPH.

Do súťaže predložili svoje ponuky traja uchádzači. Stavebná spoločnosť s najnižšou ponukou 399 868 eur však podľa údajov zo zápisnice o otváraní ponúk ani po opakovaných výzvach v zákonom stanovenej lehote nedoručila podpísaný návrhu zmluvy o dielo, komisia preto rozhodla o pridelení zákazky uchádzačovi, ktorý skončil na druhom mieste.

Stavebné práce sa dotknú vstupných priestorov schodiskového priestoru na prvom podzemnom a prvom nadzemnom podlaží, obnova interiérov je naplánovaná čiastočne na druhom nadzemnom podlaží a celom treťom podlaží.


Meštiansky dom na Hlavnej ulici č. 5

Plánovaná rekonštrukcia je v rozsahu búracích a architektonických prác na interiéroch, modernizácii elektroinštalácie, zdravotechniky, klimatizácie a vykurovania budovy.

Stavebné práce majú trvať podľa zmluvy o dielo 14 týždňov.

Hlavným impulzom obnovy budovy je záujem medzinárodnej spoločnosti Magneti Marelli, ktorá si po súhlase mestského zastupiteľstva prenajme na obdobie minimálne dvoch rokov v budove spolu 650 metrov štvorcových za cenu 75 653 eur ročne.

Firma Magneti Marelli bola založená v Taliansku a zameriava sa na dizajn a výrobu vysoko-technologických systémov a komponentov pre automobilový sektor.

Na Slovensku pôsobia dve jej divízie v priemyselnom parku Kechnec.

V Trnave chce Magneti Marelli vybudovať finančnú centrálu svojej spoločnosti a okrem priestorov na Hlavnej 5 má záujem aj o prenájom objektu tzv. Zeleného domu na Trojičnom námestí.

Tu su plánuje firma prenajať časť prízemia a prvého poschodia s výmerou 316 metrov štvorcových za takmer 36-tisíc eur ročne.

Ulož ako PDF
Napísal 25. novembra 2019 9:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Rekonštrukcia interiérov meštianskeho domu na Hlavnej 5 bude stáť mesto vyše 400-tisíc eur”

 1. 1
  matika says:

  414 tisic za rekonstrukciu budovy kvoli firme, ktora tam pojde na dva roky a zaplati 75 tisic rocne? jasne, ze sa budova rekonstrukciou zhodnoti, ale ci sa aj potom najde niekto, kto da za prenajom tolko € je otazne…

  • 1.1
   auticko says:

   Presne toto aj mne napadlo. Urcite to bude bomba kseft a vyplati sa. Hlavne, ze obyvatelom coskoro zvysia dane. Chcem vidiet prepocet, kolko mesto ziska vdaka tomuto investorovi.

   • 1.1.1
    lsstt says:

    Treba si uvedomiť jednu dôležitú vec. Doteraz tu niektorí vyplakávali, že v TT sú len montážne linky a že nič sa tu nedeje a že mesto nie je schopné sem pritiahnuť niečo s vyššou hodnotou. Teraz máme veľkú možnosť získať firmu, ktorá sem prinesie pracovné miesta s pridanou hodnotou. Budova potrebuje rekonštrukciu (keby len táto…) Takto sa zabijú 2 muchy jednou ranou a tento investor zaplatí svojím nájmom časť rekonštrukcie. Doteraz sú budovy takmer prázdne. A nikde nepíšu, že v nájme ostanú iba 2 roky.. V konečnom zúčtovaní na tom môže Trnava zarobiť = získať

    • 1.1.1.1
     Lacike Von Pap says:

     Keby to zrekonstruovali na Robotnicku ubytovnu tak by to bola prakticka investicia, lebo nasinec im za tak malo penazi hakovat vo fabrike nebude. Pre manazment je to zbytocne. Su sem vacsinou poslani za trest a mimo pracu labzuju po baroch a dospavaju v bordeloch.
     Taketo firmi maju vzdy vela peknych reci a na konci spoluprace ste bez penazi a ukazu vam svoj prostrednik.

 2. 2
  Danny says:

  A co bude s budovou kalokagatie? Vie niekto? Vraj sa odtial stahuju zamestnanci, deti aj cela cinnost.

 3. 3
  pionier says:

  Dom pionierov s nezrozumiteľným názvom kalogatiogaciahipster kde sa normálne deti učili modelovať, hrať šach, maľovali, športovali a mali kultúrne krúžky sa stáva atrapa multikulti na vymývanie mozgov.
  Budú forkšopy fizualisácie hipsteirády barberi cool wau laiky a ribelári.

 4. 4
  JR says:

  Dovod, prečo stavebná spoločnosť s najnižšou ponukou nepredložila podpísaný návrh ZoD je jednoducý – od viťaza súťaže dostala primerané odstupné.

 5. 5
  TT says:

  V centre spraviť robotnícku ubytovňu? To by tu bolo peklo ako to zničia atď. Vieš niečo o tej firme keď mudrujes? Naberajú ľudí hlavne z TT a okolia.

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.