reklama

Rekonštrukcia interiérov meštianskeho domu na Hlavnej 5 bude stáť mesto vyše 400-tisíc eur

Rekonštrukcia interiérov meštianskeho domu na Hlavnej ulici číslo 5 bude stáť 414-tisíc eur s DPH.

Mesto Trnava podpísalo zmluvu na rekonštrukciu meštianskeho domu, ktorý sa nachádza na pešej zóne oproti radnici.

Víťazom verejnej súťaže je spoločnosť CONCO Services, ktorá v tendri ponúkla sumu 414 048 eur s DPH.

Do súťaže predložili svoje ponuky traja uchádzači. Stavebná spoločnosť s najnižšou ponukou 399 868 eur však podľa údajov zo zápisnice o otváraní ponúk ani po opakovaných výzvach v zákonom stanovenej lehote nedoručila podpísaný návrhu zmluvy o dielo, komisia preto rozhodla o pridelení zákazky uchádzačovi, ktorý skončil na druhom mieste.

Stavebné práce sa dotknú vstupných priestorov schodiskového priestoru na prvom podzemnom a prvom nadzemnom podlaží, obnova interiérov je naplánovaná čiastočne na druhom nadzemnom podlaží a celom treťom podlaží.


Meštiansky dom na Hlavnej ulici č. 5

Plánovaná rekonštrukcia je v rozsahu búracích a architektonických prác na interiéroch, modernizácii elektroinštalácie, zdravotechniky, klimatizácie a vykurovania budovy.

Stavebné práce majú trvať podľa zmluvy o dielo 14 týždňov.

Hlavným impulzom obnovy budovy je záujem medzinárodnej spoločnosti Magneti Marelli, ktorá si po súhlase mestského zastupiteľstva prenajme na obdobie minimálne dvoch rokov v budove spolu 650 metrov štvorcových za cenu 75 653 eur ročne.

Firma Magneti Marelli bola založená v Taliansku a zameriava sa na dizajn a výrobu vysoko-technologických systémov a komponentov pre automobilový sektor.

Na Slovensku pôsobia dve jej divízie v priemyselnom parku Kechnec.

V Trnave chce Magneti Marelli vybudovať finančnú centrálu svojej spoločnosti a okrem priestorov na Hlavnej 5 má záujem aj o prenájom objektu tzv. Zeleného domu na Trojičnom námestí.

Tu su plánuje firma prenajať časť prízemia a prvého poschodia s výmerou 316 metrov štvorcových za takmer 36-tisíc eur ročne.

Ulož ako PDF
Napísal 25. novembra 2019 9:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Rekonštrukcia interiérov meštianskeho domu na Hlavnej 5 bude stáť mesto vyše 400-tisíc eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.