reklama

Mesto súhlasí s prenájmom Tatraskla a meštianskeho domu na Hlavnej 17 pre Kreatívne centrum Trnava. Na ťahu je župa

Prenájom mestských priestorov – budovy bývalého Tatraskla a objektu meštianskeho domu na Hlavnej 17 pre projekt Kreatívneho centra Trnava, ktoré plánuje vybudovať Trnavský samosprávny kraj (TTSK) z európskych dotácií, schválili na septembrovej schôdzi poslanci zastupiteľstva.

V prípade, že župa získa na vybudovanie Kreatívneho centra Trnava nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu, bude potrebné uvoľniť nehnuteľnosti do konca roka 2020. Začiatok stavebných prác na rekonštrukcii a adaptácii objektov predpokladá TTSK v jarných mesiacoch 2021.

Žiadosť o nenávratný finančný príspevok musí trnavská župa predložiť do konca októbra 2019. Jednou z povinných príloh k žiadosti sú doklady preukazujúce majetkovo-právne vzťahy. V prípade nehnuteľností, ktoré nie sú vo výlučnom vlastníctve, predloží TTSK doklad preukazujúci oprávnenie žiadateľa užívať predmetnú nehnuteľnosť na účely projektu – teda v tomto prípade súhlas mestského zastupiteľstva s dlhodobým prenájmom.

Ten má trvať najmenej do roku 2034. Nájomné pre Kreatívne centrum bude symbolické 1 euro ročne.Objekt na Hlavnej 17

Kreatívne centrum Trnava má sídliť v priestoroch meštianskeho domu na Hlavnej ulici 17 a v objekte Tatraskla na Trhovej 2.

Takmer všetky nájomné zmluvy a zmluvy o výpožičke nebytových priestorov v týchto objektoch sú uzatvorené s výpovednou lehotou 3 mesiace.

Na Hlavnej 17 má mesto Trnava aktuálne ročný príjem z nájomného vo výške 20-tisíc eur, v budove Tatraskla je to 51-tisíc eur ročne.

Najväčším problémom sa v tejto chvíli javí uvoľnenie prenájmu od supermarketu Moja samoška v Tatraskle, ktorý trvá do roku 2027.

Prevádzkovateľ obchodu si z výšky nájomného odpočítava preinvestované náklady na rekonštrukciu priestorov. Zostatok nezapočítaných preinvestovaných nákladov predstavoval k 1. 1. 2019 sumu 89-tisíc eur.

“Za predpokladu úspešného rokovania a vyplatenia finančných požiadaviek je na vypratanie priestorov potrebný čas 4 až 6 mesiacov,” uvádza mesto Trnava.

Mesto navyše už vybralo vo verejnej súťaži aj nového nájomcu bývalého kníhkupectva na prízemí v dome na Hlavnej 17 za 22 800 eur ročne, no definitívne rozhodnutie vybranému uchádzačovi oznámi najneskôr do konca tohto roka.

Mesto bude nútené riešiť aj hľadanie priestorov pre Mestskú políciu, Správu kultúrnych a športových zariadení či mestskú spoločnosť TT-IT.

Súhlas s prenájmom budov za účelom vybudovania Kreatívneho centra Trnava vyjadrilo hlasovaním všetkých 20 prítomných poslancov mestského zastupiteľstva.

Trnavský samosprávny kraj predpokladá podľa predbežných informácií celkové investície do objektov v majetku mesta vo výške približne 14 miliónov eur.


Budová bývalého Tatraskla


Vyznačené priestory pre Kreatívne centrum v oboch objektoch

Ulož ako PDF
Napísal 17. septembra 2019 16:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

18 komentárov pre “Mesto súhlasí s prenájmom Tatraskla a meštianskeho domu na Hlavnej 17 pre Kreatívne centrum Trnava. Na ťahu je župa”

 1. 1
  Braník says:

  Mesto má tak veľa peňazí, že si dovolí prenajať budovy v centre za 1euro? Dúfam že to je vtip. Veď nie je 1.apríl.

  • 1.1
   trnava says:

   Trnavský samosprávny kraj predpokladá podľa predbežných informácií celkové investície do objektov v majetku mesta vo výške približne 14 miliónov eur.

   takze do majetku mesta chcu investovat miliony to sa ti zda nevyhodne? Plus kreativne centrum bude sluzit tiez pre trnavcanov.

   • 1.1.1
    Rozvoj says:

    Táto investícia je v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu na roky 2014-2020, EU platí 1 754490415,- Eur, SR má spoluúčasť 368 395 827,- Eur, celkom je to 2 122 886 242,- Eur. Využiť môžu mestá aj kraje nielen na kreatívne centrá.
    Takže do majetku mesta ide investícia z EU a štátu.
    Jofo je len šikovný a využíva túto možnosť ako ostatné kraje, aby dané finančné prostriedky zbytočne neprepadli ak sa dajú použiť na rozvoj mesta a kraja a poslúži to občanom, zamestnancom, zamestnávateľom atď.

    • 1.1.1.1
     ABC says:

     Po tom čo sa Jofo zmocnil HK Trnava a porobil personálne zmeny čo stáli daňových poplatníkov 1 milión eur, zaútočil na svoje obľúbené chichi chi cha cha cha, to akože kultúru. Archa je jeho veľdielo ktoré keď skončili všetci si oddýchli. Vyslovujem presvedčenie že to nedopadne rovnako. Polícia by mala znovu robotu a ďalšia prevádza v meste s tým zameraním by bola horšia ako dva zápasy so Slovanom. Široký záber majú Lepšo Ľudia a OĽaNO , keď po voľbách im zostane len Trnava, ale hokej a kultúra, Malý hokejisti majú zabezpečenú svetlú budúcnosť a kultúra ? Len tak mimochodom koľko nás stojí euro z fondov EÚ ?

   • 1.1.2
    JR says:

    Blahoslaviť politikov za to, že niečo postavia za štátne peniaze, je to isté, akoby ste ďakovali bankomatu, keď vám vydá vaše peniaze.

    • 1.1.2.1
     trnava says:

     Najlepsie by bolo podla teba aby tie peniaze prepadli nie?

     • 1.1.2.1.1
      JR says:

      Nie toto je typický príklad nepochopenia čítaného textu, s čím majú veľký problém aj žiaci základných, učňovských i stredných škol.
      Myslel som tým, že efektívne nakladať peniazmi z našich daní je psia povinnosť každého voleného politika, nehovoriac o tom, že za to berú absurdne vysoké odmeny.

 2. 2
  BRcKO says:

  Niekto platí nájom 20-tisíc ročne, kamoši len 1 euro. No keď si iný kúpil pozemky za 1 euro, a potom ich zhodnotil a vrátil, tak sa pán veľkomožný rozhodol žalovať a prehral ďalších sto litrov. Ale toto je tu úplne v poriadku…. Všetci sú sprostí, len On je lietadlo

 3. 3
  Je to tak says:

  Tu je jedna zo zmlúv mesta TT vrámci IROP / investičného reg. programu / a následne zrušenie plnomocenstva.
  Čiže RO / riadiaci orgán / zrušil, odobral kompetenciu mestu TT ako SO / sprostredkovateľskému orgánu v rámci tohto projektu pre zrušenie plnomocenstva, ktoré nebolo v poriadku ? Či sa mýlime ?
  https://www.crz.gov.sk/index.php?ID=2684063&l=sk
  http://www.trnava.sk/userfiles/file/odvolanie%20plnomocenstva%20v%20%C4%8Dasti%20%C3%BAkonov.pdf

 4. 4
  fondy fuč says:

  Zdá sa že mesto malo dostať financie ale nedokázali vyplniť tlačivo a vystaviť plnú moc, alebo niečo podobné a peniaze prepadli.
  Babráci amatéri diletanti.
  Preto vodca vyplakáva na videjkách že mu chcú zobrať z jeho a nebude môcť rozhadzovať nemá čo.

  • 4.1
   trnava says:

   Zda sa , alebo nieco podobne takze ani nevies ocom pises :D co kokretne prepadlo ?

   • 4.1.1
    rezerva says:

    Prepadla sa rezerva 8,5 mil euro a táto dotácia pre mesto mohla byť 14,0 mil euro. To sa prepadlo. Čomu nerozumieš ?
    Chlapec u Hajzelovej plače že mu zoberú 1,2 mil lebo ich dostanú pracujúci ľudia a nie ON. ON LenON bez mihnutia oka minul rezervu ktorú p. Bošnák a p. Butko šporili 20 rokov práve na takéto nepredvídané udalosti.
    Sebe ale dal 5.400 éčiek ale to je ok to je transparentné a progresívne.

 5. 5
  maxim says:

  Tatrasklo – tento objekt nestihol dodávateľ vypracovať projektovú dokumentáciu.

  Čítajte viac: https://mytrnava.sme.sk/c/22307750/kraj-vyrazne-zredukoval-plany-s-kreativnym-centrom.html

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.