reklama

Zámer Kreatívneho centra musí trnavská župa okresať o budovu bývalého Tatraskla

Trnavský samosprávny kraj z technických príčin redukuje projekt Kreatívneho centra Trnava. Pôvodne mal zámer vzniknúť v mestských objektoch na Hlavnej 17 a v budove bývalého Tatraskla na Trhovej ulici.

K termínu predloženia projektovej dokumentácie o poskytnutie nevratného finančného príspevky však TTSK disponoval len projektovou dokumentáciou k objektom na Hlavnej 17.

“Nájomná zmluva k zvyšným nehnuteľnostiam na Trhovej ulici 2 nebude uzatvorená, keďže projektová dokumentácia k budove bývalého Tatraskla bude podľa vyjadrenia jej dodávateľa z dôvodov na strane dodávateľa dodaná až v marci 2020, teda po termíne uzatvorenia výzvy,” konštatuje dôvodová správa materiálu o zmene a zrušení pôvodného uznesenia k projektu Kreatívne centrum Trnava.Objekt na Hlavnej 17

Materiál budú mať k dispozícii poslanci krajského zastupiteľstva na hlasovanie 29. januára 2020.

Trnavská župa preto navrhuje nové uznesenie o prenájme objektov na Hlavnej 17.

Budova bývalého Tatraskla, ktorú sa radnica v minulosti snažila niekoľkokrát predať, tak zostane aj naďalej k dispozícii mestu.

TTSK zároveň výrazne redukuje objem finančných prostriedkov, ktoré budú potrebné na vybudovanie Kreatívneho centra.

Konkrétne – z pôvodných 18,9 milióna na necelých 8,2 milióna eur.

Rada Trnavského samosprávneho kraja na svojom zasadnutí 15. januára odporučila zastupiteľstvu schváliť návrh aktualizovaného uznesenia.


Budová bývalého Tatraskla

Ulož ako PDF
Napísal 22. januára 2020 12:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

12 komentárov pre “Zámer Kreatívneho centra musí trnavská župa okresať o budovu bývalého Tatraskla”

 1. 1
  babrák says:

  Ďalšia Nerová 5 ročná neschopnosť.
  Nevie nič zabezpečiť skóre mínus – 10,0 mil

  • 1.1
   McTTmafia says:

   veď nie je Náš človek. My tu roky okrádame Trnavčanov a on znova vyhraje voľby a nedáva nám v Trnave veľkú možnosť kradnúť z mestských financií. No niekdy sa to podarilo.

   • 1.1.1
    MiRo says:

    Podaj trestné oznámenie na tých, čo tu roky okrádajú Trnavčanov. Ja to vidím presne opačne. Bročkovci kritizovali mestské podniky a hľa: zakladajú nové.

    Kauzu stánkov vyšetruje NAKA (obnovilo sa vyšetrovanie), lebo sa obišlo verejko:
    https://www.trnava-live.sk/2017/11/20/radnica-napokon-podpisala-zmluvu-na-50-novych-drevenych-stankov-proces-ma-skontrolovat-urad-pre-verejne-obstaravanie/

    Mali sme tu kauzu hlasovanie:
    https://mytrnava.sme.sk/c/7778146/peciar-hlasoval-za-nepritomneho-poslanca.html

    Dotyčný sa nepoučil:
    https://www.cas.sk/clanok/906910/tomu-sa-povie-ironia-trnavsky-sef-stavebnej-komisie-podnikal-v-ciernej-stavbe/

    Mesto obnovuje ulicu, kde má pán primátor dom, ktorý bol na neho prepísaný od firmy, ktorej predal pozemok pod severovýchodnou vežou pod cenu.

    Cena za cyklovežu bola o 150 000 Eur vyššia, než v Břeclavi.

    A mohol by som pokračovať…

    • 1.1.1.1
     Labakan says:

     8,5 melónika € v rezervnom fonde, v predvolebných sľuboch sa vyhrážal že použije na odkúpenie 50% podielov v spoločných podnikoch mesta s ASA Trnava a TT konfort . V súčastnosti by transakcia bola v zisku cca 7 miliónov € . A tak sľuby sú sľuby vlastný budelár je vlastný budelár. Bol to príliš zložitý proces pre asociála, ktorý mal hlboko do vačku napriek možnostiam vyberať si ministerstvá ako oddaný prisluhovač s titulom NÁŠ ČLOVEK .

     • 1.1.1.1.1
      Ano says:

      Zrejme iba veľká pokora a oddanosť ideálom o pomoci spoluobčanom ho vedie k zbavovaniu ich starostlivosti o nimi zarobené peniaze.Veď zmeniť zarobené financie spoluobčanov je také jednoduché zmeniť na verejné financie. Jedna schôdza MZ trocha protestov, trochu strachu a máme to v suchu. Zahraničný investori spokojný a spoluobčanom to sa vysvetlí, zlí politici v Blave a čo už mám s tým robiť. 200- 300 % sa zvýšia dane, veď to je pre vás jedno. Nikto vám nemôže dať toľko ,ako vám Nero môže sľúbiť.

    • 1.1.1.2
     Lenin says:

     aha tak keby to zverili nasim uzitocnym idiotom mohlo to byt nieverejne a inak.

    • 1.1.1.3
     Tono says:

     V novembri 2014 moderátorka predvolebnej besedy kandidátov na post primátorov pani Štepáneková na priamu otázku čo urobí s tými firmami ASA Trnava a TT konfort , Bročka reagoval že dá urobiť audit a potom sa uvidí. Audit v oboch prípadoch dopadol asi dobre a tak tu máme FCC a Steffe , peniaze vyplatené pri predaji sú v nákladoch firiem. Občania zvýšené náklady splácajú v poplatkoch za poskytované služby. To je radosť mať vo vedení mesta tak šikovných ľudí.

     • 1.1.1.3.1
      Teatro says:

      Marian toto je téma na riešenie., na zníženie daní čo píše Tono. Prevziať veci verejné do vlastných rúk, odborníkmi a nie asociálmi. Už tu máme atómky , ktorú jednu z nich osobnou statočnosťou zachránili pred haváriou ako v Černobile, dvaja statočný zamestnanci. Po 15 rokoch dostali vyznamenanie od prezidenta Gašparoviča. Za záchranu Slovenska úžasná odmena. Teraz sa tu nezmyselne chystá budovať spaľovňa sračiek najvyššej kvality, tak je potrebné neodpútavať pozornosť, ale sa zjednotiť a ísť za najpálčivejšími témami.

  • 1.2
   lsstt says:

   babrák: čo s tým má primátor ty tupelko nešťastné?

   • 1.2.1
    ABC says:

    Veľká pravda , nemá s tým nič . Pomerov znalí však vedia o fungovaní organizovanej skupiny OĽANO a LT .Veď len posúďme záber skupiny Tatrasko, bývalá predajňa kníh, na Hlavnej 17, Pracháreň, zimák, kúpalisko v kamenáči , skupinka úžasných zabezpečujúca zimnú údržbu chodníkov, jarné a jesenné čistenie mesta , to všetko majú v pozornosti naši ľudia . A bude toho viac, len musíte byť trpezliví .

    • 1.2.1.1
     MiRo says:

     Pán primátor sa niekde vyjadril, že mesto najme ľudí na sezónne práce, konkrétne odpratávanie snehu, pričom keď nebude snežiť, postarajú sa o odpratanie lístia. Neviem, či som niečo zaspal, ale lístie je nafúkané v mnohých kútoch Družby ešte z minulého volebného obdobia…

     • 1.2.1.1.1
      botanik says:

      Vyjadriť sa mohol, realita je taká, že listy nie sú odpratanie nielen na periférií, ale ani v samotnom centre. Choďte sa pozrieť na Dolnú bránu, koľko ich tam je. Plno vízií a plánov a ani o to už máme sa nevieme postarať…

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.