reklama

Cenu za predaj bývalého Tatraskla znížili o desať percent

Predaj budovy bývalého Tatraskla, ktorá je v majetku mesta, ide do druhého kola. Poslanci mestského zastupiteľstva na decembrovom rokovaní schválili podmienky verejnej súťaže.

Prvá súťaž na predaj administratívneho objektu bývalého Tatraskla na jeseň 2017 dopadla bez úspechu. Minimálna východisková cena stanovená znaleckým posudkom z januára 2016 vo výške 3,13 milióna eur záujemcov neoslovila.

Mesto teraz cenu znížilo o desať percent na 2 817 000 eur, prípadní záujemcovia môžu svoje ponuky podávať do 14. februára 2018.

Kritériom pre výber najvhodnejšieho súťažného návrhu na uzatvorenie kúpnej zmluvy je najvyššia kúpna cena.


Budova bývalého Tatraskla

Ilustračné foto: Google Street View

Budova z roku 1973 má celkovú výmeru 3 645 metrov štvorcových, na predaj bude len objekt s pozemkami zastavanými stavbou.

Technický stav budovy je podľa mesta Trnava nevyhovujúci a objekt potrebuje rekonštrukciu. Využiteľnosť objektu dosahuje približne 70 percent.

V administratívnej budove sídli Mestská polícia, spoločnosť TT-IT a niektoré referáty úradu.

Svoje sídlo tu majú aj viaceré organizácie, združenia či súkromné spoločnosti.

Najväčším z nich je spoločnosť TERNO real estate, ktorá tu v roku 2014 otvorila predajňu Moja Samoška. Po prípadnom predaji bude nutné vysporiadať započítanie preinvestovaných nákladov nájomcovi, aktuálne ostáva započítať asi stotisíc eur.

Po splnení podmienok obchodnej verejnej súťaže postúpia predkladatelia súťažných návrhov do záverečnej fázy výberu kupujúceho formou elektronickej aukcie.

Ulož ako PDF
Napísal 13. decembra 2017 9:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Cenu za predaj bývalého Tatraskla znížili o desať percent”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.