reklama

Radnica bude hľadať nového nájomcu „Zeleného domu“, na predaj chce ponúknuť objekt bývalého Tatraskla

Trnavská radnica bude hľadať nového nájomcu priestorov v „Zelenom dome“ na Trojičnom námestí. Do predaja chce ponúknuť aj budovu Tatraskla v centre mesta.

Za najmenej 95 553 eur ročne chce mesto Trnava prenajať priestory na rohu Trojičného námestia v objekte známom ako Zelený dom. Návrh podmienok verejnej súťaže musí najprv odsúhlasiť mestské zastupiteľstvo. Rokovať o tomto bode majú poslanci 12. septembra 2017.

Posledný nájomca GHS Mobile ukončil nájomný vzťah s mestom dohodou dohodou k 30. júnu 2017. Nájomca mal zároveň súhlas mesta na prenájom ďalších priestorov tretím osobám, ktoré prevádzkujú reštauráciu HISTORY v suteréne objektu a kaviareň na prízemí.

Tieto subjekty majú s mesto uzavretú od 1. júla 2017 dohode o prenájme nebytových priestorov na dobu určitú – do doby ukončenia obchodnej verejnej súťaže, najneskôr však do 30.6.2018.

FOTO: Google Street View / Ľuboš Kubizna

Prenájom priestorov Zeleného domu bude mesto riešiť verejnou súťažou s minimálnou východiskou cenou 95 553,56 eura za rok.

Nehnuteľnosť má výmeru 912 m². Účel využitia v návrhu verejnej súťaže stanovený nie je, vylúčené však bude prevádzkovanie hazardných hier. Prípadné stavebné úpravy novým nájomcom bude vopred odsúhlasovať príslušný orgán mesta Trnava.

Súťažné návrhy budú môcť v prípade schválenia podmienok verejnej súťaže podávať záujemcovia do 6. októbra 2017.

Posledná zmena nájomcu v Zelenom dome sa uskutočnila pred desiatimi rokmi
Archívny článok TU.

Návrh súťažných podmienok majú podľa predbežného programu schvaľovať mestskí poslanci aj v prípade verejnej súťaže na najvhodnejší na predaj administratívnej budovy na Trhovej 2, známej ako objekt bývalého Tatraskla oproti mestskému úradu.

Minimálna východisková cena je stanovená znaleckým posudkom z januára 2016 vo výške 3,13 milióna eur.


Tatrasklo naposledy čiastočne zrekonštruoval nájomca priestorov siete Moja Samoška

Budova z roku 1973 má celkovú výmeru 3 644,95 metrov štvorcových, na predaj bude len objekt s pozemkami zastavanými stavbou.

Technický stav budovy je podľa mesta Trnava nevyhovujúci a objekt potrebuje rekonštrukciu. Využiteľnosť objektu dosahuje 71 percent.

V budove sídli Mestská polícia, spoločnosť TT-IT a niektoré referáty úradu.

Svoje sídlo tu majú aj viaceré organizácie, združenia či súkromné spoločnosti.

Najväčším z nich je spoločnosť TERNO real estate, ktorá tu v roku 2014 otvorila predajňu Moja Samoška. Po prípadnom predaji bude nutné vysporiadať započítanie preinvestovaných nákladov nájomcovi, aktuálne ostáva započítať asi 116 000 eur.

Písomné súťažné návrhy chce mať mesto na stole do 21. novembra 2017.

Po splnení podmienok obchodnej verejnej súťaže postúpia predkladatelia súťažných návrhov do záverečnej fázy výberu kupujúceho formou elektronickej aukcie.

Kritériom pre výber najvhodnejšieho súťažného návrhu na uzatvorenie kúpnej zmluvy je najvyššia kúpna cena.

Článok o objekte z roku 2011
Budova bývalého Tatraskla je v zlom stave, mesto na jej rekonštrukciu peniaze nemá

Ulož ako PDF
Napísal 6. septembra 2017 11:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Radnica bude hľadať nového nájomcu „Zeleného domu“, na predaj chce ponúknuť objekt bývalého Tatraskla”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.