reklama

Budova bývalého Tatraskla je v zlom stave, mesto na jej rekonštrukciu peniaze nemá

Budova bývalého Tatraskla potrebuje rekonštrukciu. Mesto Trnava ako vlastník objektu však prostriedky na komplexnejšiu renováciu podľa slov hovorcu radnice Pavla Tomašoviča nemá.

Začiatkom augusta začala ohrozovať chodcov z Paulínskej ulice padajúca mozaiková fasáda. Chodcov na nebezpečenstvo ohrozenia upozorňujú výlepky na oknách, časť chodníka je uzatvorená prenosnými zábranami. Kedy a či vôbec dôjde k náprave havarijného stavu fasády, sme sa zatiaľ nedozvedeli. Budovu pre mesto spravuje spoločnosť TT-Komfort.

Poškodená fasáda ohrozuje chodcov na Paulínskej ulici

Trnavská samospráva v „Tatraskle“ prenajíma priestory najmä štátnym, neziskovým či dobrovoľníckym organizáciám, pre ktoré sa nájomné pohybuje v najnižšej kategórii. Súkromných subjektov je málo. Pred niekoľkými mesiacmi opustil objekt dlhoročný nájomca – prevádzkovateľ obchodu s hračkami Detský raj. V budove sídli aj mestská polícia či mestská firma TT-IT.

„Prostriedky z nájomného dokážu len s ťažkosťami pokryť prevádzku budovy, nehovoriac o tom, aby sme ešte dokázali čosi ušetriť na rekonštrukciu, ktorú objekt veľmi potrebuje,“ pripomenul P. Tomašovič. Podľa jeho názoru vnútorné usporiadanie budovy v súčasnosti nedokáže uspokojiť nároky prípadných nájomcov z radov súkromných firiem. Tie preto o prenájom priestorov záujem nemajú.

Mozaiková fasáda sa rozpadá a ohrozuje chodcov

„Komplexná modernizácia budovy by si vyžiadala nesmierne náklady. Výhodnejšie by bolo objekt zbúrať a na jeho mieste postaviť nový. Jestvujú aj také úvahy,“ naznačil. V súčasnosti však zostáva nejasné, z akých zdrojov by mesto prípadnú investíciu financovalo.

Ako dodal Tomašovič, konkretizovať plány s budovou bývalého Tatraskla je v tejto fáze predčasné. Otázka riešenia súčasného stavu je však čoraz nástojčivejšia.

Ulož ako PDF
Napísal 2. septembra 2011 13:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Budova bývalého Tatraskla je v zlom stave, mesto na jej rekonštrukciu peniaze nemá”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.