reklama

Mesto predlžuje platnosť rozhodnutí investičných projektov, na ktoré zatiaľ nemá peniaze

V rokoch 2005 – 2009 vypracovalo mesto Trnava viacero investičných projektov, ktorých spoločným menovateľom je revitalizácia či modernizácia verejných priestranstiev.

Niektoré z nich, napríklad čiastočnú humanizácia sídliskových plôch na Prednádraží, výstavbu detského ihriska a parčíka za daňovým úradom či úpravu verejných priestorov Na hlinách trnavská samospráva aj zrealizovala.

Naopak, viacerých z naplánovaných projektov zostali doteraz neuskutočnené. Postupom času končí platnosť jednotlivých administratávnych úkonov a povolení, preto mesto každé dva roky týmto dokumentom predlžuje ich platnosť.


Najväčším pripravovaným projektom je revitalizácia Kamenného mlyna

ILUSTRAČNÉ FOTO: Trnavské rybníky

Ide napríklad o plánované projekty humanizácií obytných súborov na sídliskach Linčianska, Na hlinách či rozsiahly zámer revitalizácie areálu Kamenného mlyna.

Predlžovaním povolení sa chceme vyhnúť tomu, aby sme museli celý administratívny proces súvisiaci s udeľovaním rozhodnutí museli absolvovať odznova. V prípade, že sa podarí vyčleniť finančné prostriedky na plánované projekty, budeme stále disponovať platnými rozhodnutiami, čím ušetríme čas aj peniaze,“ ozrejmil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Mesto plánuje vystavať nové parkovacie plochy, detské ihriská, vymeniť lavičky a verejné osvetlenie, skrášliť a upraviť zeleň, vysadiť nové kríky a stromy či opraviť chodníky. Samospráva pôvodne plánovala revitalizáciu sídlisk realizovať rýchlejšie a vo väčšom rozsahu, plány však zabrzdili nižšie príjmy rozpočtu spôsobené hospodárskou recesiou.

Najväčším rozpracovaným zámerom je revitalizácia Kamenného mlyna. Na modernizáciu a obnovu čaká územie o rozlohe niekoľkých hektárov od amfiteátra pri Kolibe až po vzácne územie Trnavských rybníkov a priľahlého lesoparku a mala by byť rozdelená na viacero etáp.

Mesto verí, že na projekt získa aj prostriedky zo zdrojov Európskej únie. Hodnota celej investície totiž môže dosiahnuť až 10 miliónov eur.

Mesto chce v Kamennom mlyne revitalizovať zeleň, vybudovať chodníky pre chodcov, cyklistov či korčuliarov, zabezpečiť výsadbu nových stromov, kríkov. Podstatou projektu je zmysluplné využitie územia pre náv­števníkov na relax, tu­ristiku či šport. Zároveň má zámer zabezpečiť kvalitné súvisiace služby pre stravovanie, zábavu a primerané hygienické zázemie.

Úlohou zástupcov mesta, projektantov, ale aj odborníkov na ochranu životného prostredia bude nájsť také riešenie zóny Kamenného mlyna, ktoré bude spĺňať kritériá „multifunkčnosti, dobrej dostupnosti, atraktivity, primeranej investičnej náročnosti – a to všetko za predpokladu zachovania ochranárskej zóny„.

Ulož ako PDF
Napísal 16. júla 2012 15:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto predlžuje platnosť rozhodnutí investičných projektov, na ktoré zatiaľ nemá peniaze”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.