reklama

Mesto nemá automaty, nový systém vyberania parkovného bude platiť zatiaľ len v centre

Švédska firma nestihla v stanovenom termíne dodať mestu 14 nových parkovacích automatov.

Vyberanie parkovného na okrajových parkoviskách pri amfiteátri, na Rybníkovej, Hospodárskej a Kollárovej ulici sa preto odkladá. Pôvodne plánovaný termín 1. október tak neplatí.

Dodávka automatov mešká. Podľa najnovších informácií prístroje dorazia okolo 10. októbra. Odhadujeme, že systém bude spustený v polovici októbra,“ uviedol vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.


Parkoviská mimo CMZ budú asi na dva týždne od platenia oslobodené

Na základe schváleného VZN o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na území mesta zaplatia vodiči na okrajových parkoviskách a na Kollárovej ulici v tzv. Zóne B 20 centov za hodinu. K dispozícii sú aj parkovacie karty. Za ročnú zaplatíte 150 eur, polročná vyjde na 80 eur a štvrťročná stojí 45 eur.

Platiť sa zatiaľ nebude ani na parkovisku pri poliklinike v Zóne C. Zložitý monitorovací systém s digitálnymi informačnými tabuľami a závorami bude podľa Tomašoviča spustený pravdepodobne až od 1. novembra.

Parkovanie bude prvú hodinu zadarmo, začatá druhá hodina bude stáť 20 centov a od začatej tretej hodiny bude platba 50 centov za hodinu.

Nový systém vyberania parkovného bude od pondelka 1. októbra funkčný iba v Zóne A. Tú tvorí centrálna mestská zóna.

Hodinové parkovanie bude stáť 50 centov, neprenosná ročná parkovacia karta 400 eur, polročná 210 eur, štvrťročná 110 eur a mesačná 50 eur. Parkovací lístok bude možné zakúpiť aj formou SMS správy.

Ulož ako PDF
Napísal 29. septembra 2012 8:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto nemá automaty, nový systém vyberania parkovného bude platiť zatiaľ len v centre”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.