reklama

Pred obvodným úradom a na kríčku cena parkovného klesne, na Šrobárovej sa bude platiť

Od 1. júla 2013 vstúpi do platnosti novelizované Všeobecne záväzné nariadenie (VZN) mesta Trnava o dočasnom parkovaní vozidiel. S navrhnutými zmenami súhlasili poslanci na utorňajšom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

VZN nadobudlo účinnosť v októbri minulého roka a zásadným spôsobom zmenilo pravidlá v otázke statickej dopravy na území mesta.

Mesto vytvorilo tri zóny a zaviedlo hodinové platby za parkovanie vozidiel okrem historického centra aj na jeho okraji.

Trnavská samospráva reaguje niekoľkými zmenami a úpravami na skutočnosti, ktoré po siedmich mesiacoch vyplynuli z praxe.

zony-parkovanie-trnava-2013
Upravená zonácia vstúpi do platnosti 1. júla 2013

„Počas uplynulých mesiacov prevádzkovania nového parkovacieho systému sme problematiku parkovania dôkladne monitorovali, odpovedali na množstvo rôznych podnetov a pripomienok. Taktiež bolo potrebné vyriešiť množstvo technických problémov, ktoré sa vyskytli po zavedení zmien,“ uvádza sa v sprievodnom texte k návrhu novelizácie VZN o dočasnom parkovaní vozidiel, ktorý vypracovali pracovníci odboru dopravy a komunálnych a odboru právneho a majetkového na mestskom úrade.

Novelizované VZN po novom zahŕňa do zóny B aj Šrobárovu ulicu, ktorá doposiaľ spoplatnená nebola. Zo zóny A do lacnejšej zóny B sa presunie parkovisko pred obvodným úradom na Kollárovej ulici, rovnako aj priestor za autobusovými zastávkami na Zelenom kríčku.

Nové nariadenie rieši aj fungovanie čipových kariet na parkovisku Starohájska v zóne C a vydávanie obmedzeného počtu čipových kariet na parkovisku pri daňovom úrade pre potreby tejto inštitúcie.

Ďalšou zmenou je umožnenie vydávania rezidentských parkovacích kariet aj niektorým obyvateľom zóny B na Kollárovej, Hospodárskej, Zelenom kríčku, Šrobárovej a Rybníkovej za poplatok vo výške 15 eur ročne za vydanie a výrobu rezidentskej karty.

Hodinová výška úhrady za dočasné parkovanie sa ukázala ako účinný prostriedok na regulovanie statickej dopravy, čo sa prejavilo na uvoľnení parkovacích miest pre krátkodobo parkujúcich vodičov vo všetkých parkovacích zónach. V súčasnej dobe aj na parkoviskách, na ktorých bolo pred zavedením zmien už v ranných hodinách problematické zaparkovať a zostávali obsadené vozidlami po celý deň, je možné pohodlne zaparkovať. Najvýraznejšie je danú problematiku možné pozorovať na parkovisku Starohájska,“ konštatuje sa v materiáli predloženom poslancom mestského zastupiteľstva.

Za parkovanie v Trnave sa od 1. októbra 2012 platí 50 centov na hodinu v zóne A a 20 centov na hodinu v zóne B na okrajových parkoviskách historického centra.

V zóne C je prvá hodina zadarmo, druhá hodina je spoplatnená sumou 20 centov, za tretiu a každú ďalšiu hodinu platia motoristi 50 centov.

Vodiči môžu platiť za parkovanie v Trnave aj formou SMS správy.

Ulož ako PDF
Napísal 17. apríla 2013 13:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pred obvodným úradom a na kríčku cena parkovného klesne, na Šrobárovej sa bude platiť”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.