reklama

Poslanci schválili hodinové parkovné, platiť sa bude v centre, aj na okrajových parkoviskách

Poslanci mestského zastupiteľstva dnes odsúhlasili návrh Všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na vymedzenom území mesta Trnava.

Ako sme informovali už 22. mája, mesto pripravilo návrh, ktorý mení súčasný systém vyberania parkovného.

Nejde tu o žiaden experiment. Na Slovensku je tento systém spoplatnenia parkovania úplne bežný a samozrejmý,“ podotkol primátor Vladimír Butko.

Od 1. októbra budú vodiči platiť hodinové parkovné. Jeho výška závisí od novovytvorených zón, kde vodiči zaparkujú.


Po schválení nového VZN sa bude platiť aj na okrajových parkoviskách

Je pravdepodobné, že po uvedení nových pravidiel príde dokonca k nižším výberom za parkovanie. Hlavným cieľom tohto návrhu nie je zisk, ale je regulácia statickej dopravy v centre. Nie je možné, aby stovky ľudí parkovali v absolútnom centre mesta od rána do večera, ako je tomu v súčasnosti,“ pripomenul viceprimátor Bystrík Stanko.

Ako dodal, naposledy platili vodiči v Trnave hodinové parkovné v roku 2006, a to vo výške 20 korún za hodinu (cca 0,66 eura).

V zóne A, čo je prakticky celé historické centrum mesta, bude úhrada za parkovanie 0,50 eura za hodinu. Platba mobilným telefónom vyjde vodičov 0,60 eura za hodinu parkovania. Neprenosná ročná parkovacia karta má stáť 400 eur, polročná 210, štvrťročná 110 eur.

Novinkou je spoplatnenie okrajových parkovísk v dotyku centra, tzv. zóne B. Konkrétne ide o parkoviská pri amfiteátri, na Hospodárskej pri Trnávke, na Rybníkovej pri Relaxe a na celej Kollárovej ulici vrátane parkoviska oproti bývalým parným kúpeľom.

V zóne B budú vodiči podľa schváleného VZN platiť 0,20 eura za hodinu, respektíve 0,30 formou SMS platby. Neprenosná ročná parkovacia karta v uvedených lokalitách vyjde na 150 eur, polročná 80 a štvrťročná 45 eur.

Zóna C je definovaná ako parkovisko na Starohájskej ulici pri Mestskej poliklinike a budove VÚC. Osobitný režim organizácie statickej dopravy bude riešiť závorový systém. Prvú hodinu budú mať vodiči zadarmo, začatá druhá hodina bude spoplatnená sumou 0,20 eur a od začatej tretej hodiny stúpne platba na 0,50 eur za hodinu.

Novinkou je vypustenie povinnosti platiť za parkovanie počas sobôt, tak ako je tomu dnes.

Návrh VZN o dočasnom parkovaní vyvolal v poslaneckom pléne viac ako polhodinovú diskusiu. Podrobnejšie sa k nej vrátime neskôr.

Novodefinované zóny parkovania

Ulož ako PDF
Napísal 26. júna 2012 14:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poslanci schválili hodinové parkovné, platiť sa bude v centre, aj na okrajových parkoviskách”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.