reklama

Od pondelka 15. októbra zaplatia vodiči aj za parkovanie na okrajových parkoviskách

Mesto Trnava nainštaluje v najbližších dňoch štrnásť nových parkovacích automatov na okrajových parkoviskách v dotyku centrálnej mestskej zóny.

Parkovné v tzv. Zóne B sa začne vyberať od pondelka 15. októbra.

Vodiči zaplatia za hodinu 20 centov. Neprenosná ročná parkovacia karta bude stáť 150 eur, polročná 80 eur a štvrťročná 45 eur.

Parkovací automat peniaze nevydáva. Za každých vhodených 10 centov sa pripočíta 30 minút parkovania. Vodič si môže zakúpiť parkovací lístok v hodnote od 20 centov až do 5 eur.


Parkovisko na Rybníkovej ulici

Parkovací lístok si je možné zakúpiť aj formou SMS správy. Pre zónu B zaslaním SMS na číslo 2200 v tvare TTB medzera EČV vozidla medzera počet hodín parkovania od 1 do 10. Cena za takto zakúpenú hodinu parkovania je 30 centov.

Do Zóny B patria parkoviská pri amfiteátri, na Rybníkovej, Hospodárskej a Kollárova ulica vrátane parkoviska oproti bývalým parným kúpeľom.

Od 1. októbra 2012 funguje v Trnave nový systém vyberania parkovného podľa času.

Hodinové parkovanie stojí v centrálnej mestskej zóne 50 centov, neprenosná ročná parkovacia karta 400 eur, polročná 210 eur, štvrťročná 110 eur a mesačná 50 eur. Parkovací lístok je možné zakúpiť aj formou SMS správy. Za každých vhodených 10 centov sa pripočíta 12 minút parkovania. Vodič si môže zakúpiť parkovací lístok v hodnote od 50 centov až do 10 eur.

Pre zónu A zaslaním SMS na číslo 2200 v tvare TTA medzera EČV vozidla medzera počet hodín parkovania od 1 do 10. Cena za takto zakúpenú hodinu parkovania je 60 centov.

Samospráva plánuje spoplatniť aj parkovanie pri mestskej poliklinike a daňovom úrade.

Parkovanie bude prvú hodinu zadarmo, za začatú druhú hodinu zaplatia vodiči 20 centov a od začatej tretej hodiny bude platba 50 centov za hodinu.

Z technických príčin sa presunulo spoplatnenie v Zóne C predbežne na začiatok novembra 2012.

Ulož ako PDF
Napísal 11. októbra 2012 15:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Od pondelka 15. októbra zaplatia vodiči aj za parkovanie na okrajových parkoviskách”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.