reklama

Od pondelka 15. októbra zaplatia vodiči aj za parkovanie na okrajových parkoviskách

Mesto Trnava nainštaluje v najbližších dňoch štrnásť nových parkovacích automatov na okrajových parkoviskách v dotyku centrálnej mestskej zóny.

Parkovné v tzv. Zóne B sa začne vyberať od pondelka 15. októbra.

Vodiči zaplatia za hodinu 20 centov. Neprenosná ročná parkovacia karta bude stáť 150 eur, polročná 80 eur a štvrťročná 45 eur.

Parkovací automat peniaze nevydáva. Za každých vhodených 10 centov sa pripočíta 30 minút parkovania. Vodič si môže zakúpiť parkovací lístok v hodnote od 20 centov až do 5 eur.


Parkovisko na Rybníkovej ulici

Parkovací lístok si je možné zakúpiť aj formou SMS správy. Pre zónu B zaslaním SMS na číslo 2200 v tvare TTB medzera EČV vozidla medzera počet hodín parkovania od 1 do 10. Cena za takto zakúpenú hodinu parkovania je 30 centov.

Do Zóny B patria parkoviská pri amfiteátri, na Rybníkovej, Hospodárskej a Kollárova ulica vrátane parkoviska oproti bývalým parným kúpeľom.

Od 1. októbra 2012 funguje v Trnave nový systém vyberania parkovného podľa času.

Hodinové parkovanie stojí v centrálnej mestskej zóne 50 centov, neprenosná ročná parkovacia karta 400 eur, polročná 210 eur, štvrťročná 110 eur a mesačná 50 eur. Parkovací lístok je možné zakúpiť aj formou SMS správy. Za každých vhodených 10 centov sa pripočíta 12 minút parkovania. Vodič si môže zakúpiť parkovací lístok v hodnote od 50 centov až do 10 eur.

Pre zónu A zaslaním SMS na číslo 2200 v tvare TTA medzera EČV vozidla medzera počet hodín parkovania od 1 do 10. Cena za takto zakúpenú hodinu parkovania je 60 centov.

Samospráva plánuje spoplatniť aj parkovanie pri mestskej poliklinike a daňovom úrade.

Parkovanie bude prvú hodinu zadarmo, za začatú druhú hodinu zaplatia vodiči 20 centov a od začatej tretej hodiny bude platba 50 centov za hodinu.

Z technických príčin sa presunulo spoplatnenie v Zóne C predbežne na začiatok novembra 2012.

Ulož ako PDF
Napísal 11. októbra 2012 15:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Od pondelka 15. októbra zaplatia vodiči aj za parkovanie na okrajových parkoviskách”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.