reklama

Pri poliklinike aj okrajových parkoviskách postaví mesto závorové systémy

Približne 150-tisíc eur plánuje investovať mesto do závorových systémov v súvislosti so zmenami v režime parkovania. Dodávateľa zariadení hľadá trnavská samospráva prostredníctvom dvoch samostatných elektronických aukcií. O prípadných víťazoch verejných súťaží sa rozhodne koncom augusta.

Na parkovisku medzi Mestskou poliklinikou a Úradom Trnavského samosprávneho kraja má vzniknúť závorový systém s automatickou pokladňou a prístrojom na vydávanie čipových mincí. Predpokladaná hodnota zákazky je 65-tisíc eur bez DPH.

Na parkovisko sú dva vstupy, jednosmerný a obojsmerný. Z jednosmerného vstupu je zriadený vjazd vozidiel do parkovacieho domu, ktorý má svoj vlastný závorový systém. Vzhľadom na skutočnosť, že rezidenti parkovacieho domu budú musieť prechádzať cez závorový systém, ktorý je predmetom tohto obstarávania, je nutné aby si uchádzač preveril, aký systém je použitý v parkovacom dome z dôvodu, že obstarávaný systém bude musieť pracovať aj s parkovacím médiom využívaným v parkovacom dome,” uvádza sa v stručnom opise zakázky, ktorú v týchto dňoch zverejnil vestník Úradu pre verejné obstarávanie.

Závorový systém bude riešiť osobitný režim organizácie statickej dopravy pri poliklinike a VÚC. Prvú hodinu budú mať vodiči zadarmo, začatá druhá hodina bude spoplatnená sumou 0,20 eur a od začatej tretej hodiny stúpne platba na 0,50 eur za hodinu.


Parkovisko pri poliklinike a VÚC bude od jesene fungovať v osobitnom režime

Závorové systémy na Kollárovej, Rybníkovej, Hospodárskej pri Trnávke, na Zelenom kríčku v uličke za autobusovými zastávkami medzi ČSOB bankou a Galériou J. Koniarka a na parkovisku pri amfiteátri, budú stáť mestskú pokladňu približne 60-tisíc eur bez DPH.

Predmetom tejto zákazky je dodávka 14 kusov samoobslužných parkovacích automatov vrátane dopravy, montáže a oživenia zariadení vrátane inštalácie softvéru na správu a diaľkovú kontrolu zariadení, ktorého používanie po dobu 6 mesiacov bude zahrnuté v cene dodávky.

Nový spôsob vyberania parkovného v historickom centre, a tiež na dotykových parkoviskách na Rybníkovej, Hospodárskej, pri amfiteátri, na celej Kollárovej ulici vrátane parkoviska oproti bývalým parným kúpeľom a pri Mestskej poliklinike, začne platiť od 1. októbra 2012.

Namiesto súčasnej platby 1 euro za deň budú platiť vodiči v historickom centre 50 centov za hodinu. Výška parkovného sa tak aj v Trnave priblíži stavu, aký funguje v mnohých iných slovenských mestách.
Na okrajových parkoviskách zaplatia vodiči 20 centov za hodinu.

Novinkou bude aj zavedenie platieb formou SMS správy. Za SMS parkovanie zaplatia vodiči o 10 centov viac v porovnaní s platbou v hotovosti.

KOĽKO PLATIA ZA PARKOVANIE INDE?

NITRA: 0,50 eura/hodina
BANSKÁ BYSTRICA: 0,50 eura/hodina
POPRAD: 0,30 eura/30 minút
TRENČÍN: 1 euro/hodina v centre, 0,20 eura/hodina na záchytných parkoviskách
ŽILINA: 1 euro/hodina v centre, 0,30 eura/hodina na záchytných parkoviskách
PREŠOV: 1 euro/hodina v centre, 0,35 eura/hodina na záchytných parkoviskách
KOŠICE: 1 euro/hodina v centre, 0,50 eura/hodina na záchytných parkoviskách
ZVOLEN: 1 euro/hodina v centre, 0,50 eura/hodina na záchytných parkoviskách

Ulož ako PDF
Napísal 25. júla 2012 15:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Pri poliklinike aj okrajových parkoviskách postaví mesto závorové systémy”

 1. 1
  johan says:

  doteraz ale nerozumiem tej veci, ze sms je drahsi ako normalny listok.

 2. 2
  Jozef says:

  no zbohom, uz to zacina. 150 tisic eur vyhodenych za nejake rampy kvoli nezmyselnemu spoplatneniu zachytnych parkovisk, kvoli ktoremu tu na Starohajskej uz nebudeme moct zaparkovat. Len si tam dajte rampy, nech len vsetci zadarmo parkuju pod nasimi cinziakmi. Dakujeme za tento nezmysel a tesime sa!

 3. 3
  martin says:

  ide o to, prinutit ludi jazdit bud na bicykli, MHD alebo pesi. nie len prdele rozvazat na autach. len by to mesto mohlo napr. aj pre tie bicykle nieco spravit… take stojany po celej TT by sa hodili veru.

 4. 4
  Mihoč says:

  Ináč čo budú robiť ľudia, ktorí dochádzajú za prácou do centra z okolitých dedín autom? Budú si musieť zaplatiť za 9 hodín na záchytnom parkovisku? Mesto by mohlo takýmto ľuďom vyjsť v ústrety nejakým preukazom…či práve kvôli nim sa robia tie závory?

 5. 5
  edo says:

  kua, cim to je ze Trnava bude mat za par rokov iba 60 000 obyvatelov ?

 6. 6
  Vlada says:

  Dufam ze za utrzene peniaze konecne namaluju ciary na parkoviskach na vsetkych sidliskach, take elementarne upratanie poctu parkovacich miest….

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.