reklama

Pri poliklinike aj okrajových parkoviskách postaví mesto závorové systémy

Približne 150-tisíc eur plánuje investovať mesto do závorových systémov v súvislosti so zmenami v režime parkovania. Dodávateľa zariadení hľadá trnavská samospráva prostredníctvom dvoch samostatných elektronických aukcií. O prípadných víťazoch verejných súťaží sa rozhodne koncom augusta.

Na parkovisku medzi Mestskou poliklinikou a Úradom Trnavského samosprávneho kraja má vzniknúť závorový systém s automatickou pokladňou a prístrojom na vydávanie čipových mincí. Predpokladaná hodnota zákazky je 65-tisíc eur bez DPH.

Na parkovisko sú dva vstupy, jednosmerný a obojsmerný. Z jednosmerného vstupu je zriadený vjazd vozidiel do parkovacieho domu, ktorý má svoj vlastný závorový systém. Vzhľadom na skutočnosť, že rezidenti parkovacieho domu budú musieť prechádzať cez závorový systém, ktorý je predmetom tohto obstarávania, je nutné aby si uchádzač preveril, aký systém je použitý v parkovacom dome z dôvodu, že obstarávaný systém bude musieť pracovať aj s parkovacím médiom využívaným v parkovacom dome,“ uvádza sa v stručnom opise zakázky, ktorú v týchto dňoch zverejnil vestník Úradu pre verejné obstarávanie.

Závorový systém bude riešiť osobitný režim organizácie statickej dopravy pri poliklinike a VÚC. Prvú hodinu budú mať vodiči zadarmo, začatá druhá hodina bude spoplatnená sumou 0,20 eur a od začatej tretej hodiny stúpne platba na 0,50 eur za hodinu.


Parkovisko pri poliklinike a VÚC bude od jesene fungovať v osobitnom režime

Závorové systémy na Kollárovej, Rybníkovej, Hospodárskej pri Trnávke, na Zelenom kríčku v uličke za autobusovými zastávkami medzi ČSOB bankou a Galériou J. Koniarka a na parkovisku pri amfiteátri, budú stáť mestskú pokladňu približne 60-tisíc eur bez DPH.

Predmetom tejto zákazky je dodávka 14 kusov samoobslužných parkovacích automatov vrátane dopravy, montáže a oživenia zariadení vrátane inštalácie softvéru na správu a diaľkovú kontrolu zariadení, ktorého používanie po dobu 6 mesiacov bude zahrnuté v cene dodávky.

Nový spôsob vyberania parkovného v historickom centre, a tiež na dotykových parkoviskách na Rybníkovej, Hospodárskej, pri amfiteátri, na celej Kollárovej ulici vrátane parkoviska oproti bývalým parným kúpeľom a pri Mestskej poliklinike, začne platiť od 1. októbra 2012.

Namiesto súčasnej platby 1 euro za deň budú platiť vodiči v historickom centre 50 centov za hodinu. Výška parkovného sa tak aj v Trnave priblíži stavu, aký funguje v mnohých iných slovenských mestách.
Na okrajových parkoviskách zaplatia vodiči 20 centov za hodinu.

Novinkou bude aj zavedenie platieb formou SMS správy. Za SMS parkovanie zaplatia vodiči o 10 centov viac v porovnaní s platbou v hotovosti.

KOĽKO PLATIA ZA PARKOVANIE INDE?

NITRA: 0,50 eura/hodina
BANSKÁ BYSTRICA: 0,50 eura/hodina
POPRAD: 0,30 eura/30 minút
TRENČÍN: 1 euro/hodina v centre, 0,20 eura/hodina na záchytných parkoviskách
ŽILINA: 1 euro/hodina v centre, 0,30 eura/hodina na záchytných parkoviskách
PREŠOV: 1 euro/hodina v centre, 0,35 eura/hodina na záchytných parkoviskách
KOŠICE: 1 euro/hodina v centre, 0,50 eura/hodina na záchytných parkoviskách
ZVOLEN: 1 euro/hodina v centre, 0,50 eura/hodina na záchytných parkoviskách

Ulož ako PDF
Napísal 25. júla 2012 15:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pri poliklinike aj okrajových parkoviskách postaví mesto závorové systémy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.