reklama

Od stredy bude fungovať pri poliklinike automatizovaný parkovací systém

V stredu 5. decembra 2012 začne fungovať nový parkovací systém na parkovisku pri Mestskej poliklinike, budove Trnavského samosprávneho kraja a daňovom úrade.

Fungovanie systému so závorami a automatickou pokladňou predstavil pracovník referátu parkovacej služby Ľudovít Ivanovič a zástupca dodávateľa systému Jaroslav Mitterpach zo spoločnosti Scheidt&Bachmann.

Systém bude plne automatizovaný. Vodič po príjazde k terminálu s rampami a stlačení tlačidla dostane žetón, závory sa otvoria.
Žetón sa pred odchodom z parkoviska vkladá do automatickej pokladne a na displeji sa zobrazí suma, ktorú je potrebné uhradiť. Po zaplatení automat vydá žetón s novým kódom, a s ním odchádza vodič k závorám. Po vložení žetónu do terminálnu sa rampa otvorí a auto môže opustiť parkovisko.


Po príjazde k závorám a stlačení tlačidla dostanú vodiči žetón

Pokladňa prijíma bankovky aj všetky druhy centových a eurových mincí. Na rozdiel od parkovacích automatov v centrálnej mestskej zóne automatická pokladňa pri poliklinike vydáva peniaze, najviac z 20-eurovej bankovky.


Displej autmatickej pokladne

Parkovisko bude prístupné tak ako tomu bolo doteraz – teda cestou, ktorá je pod premostením pri daňovom úrade, aj od nového bytového domu vedľa budovy úradu samosprávneho kraja. Na oboch stranách sú osadené nové rampy pre vstup aj výjazd vozidiel. V priebehu decembra pribudnú aj elektronické tabule oznamujúce aktuálny počet voľných parkovacích miest. Novinkou je tiež zobojsmernenie cesty vedúcej priamo pod úradom samosprávneho kraja,“ informoval Ľ. Ivanovič.

Parkoviská pri poliklinike a daňovom úrade sú zaradené v tzv. Zóne C parkovacieho systému mesta Trnava. Prvá hodina parkovania je zadarmo, za druhú hodinu zaplatia vodiči 20 centov. Tretia a každá ďalšia hodina parkovania bude stáť 50 centov.

VIDEO: Ako funguje nový parkovací systém pri poliklinike

Väčšina pacientov a návštevníkov poliklinike, daňového úradu či samosprávneho kraja si vybaví svoje záležitosti do dvoch hodín. Za tento čas zaplatia parkovné vo výške 20 centov. Myslím si, že v dnešnej dobe nie je takáto čiastka vysoká, ale naopak, určite je prijateľná,“ poznamenal.

Mesto sa rozhodlo zaviezť nový systém v snahe o odstránenie dlhodobo parkujúcich vozidiel a vytvorenie voľných parkovacích miest pre návštevníkov polikliniky či okolitých úradov.

Celý systém, teda závory aj automatická pokladňa, sú napojené na stálu službu mestskej polície. V prípade problémov sa môžu vodiči po stlačení ikonky s telefónom spojiť priamo s pracovníkmi mestskej polície.

Veľký pozor si budú musieť dávať vodiči na žetón. Jeho strata je spoplatnená sumou 10 euro. Aby ste mohli vyjsť autom z parkoviska, musíte túto sumu vložiť do automatickej pokladne, ktorá vám vydá nový žetón.

Ulož ako PDF
Napísal 1. decembra 2012 9:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Od stredy bude fungovať pri poliklinike automatizovaný parkovací systém”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.