reklama

Trnavská nemocnica vybuduje vo svojom areáli nový prístupový a parkovací systém

Trnavská nemocnica vybuduje vo svojom areáli nový prístupový a parkovací systém. Za parkovanie budú návštevníci platiť, prvé štyri hodiny by mali zostať bezplatné. V súčasnosti sa za parkovanie v areáli nemocnice neplatí.

Fakultná nemocnica (FN) Trnava hľadá prostredníctvom verejnej súťaže dodávateľa automatického prístupového a parkovacieho systému pre motorové vozidlá, ktoré budú vchádzať do areálu nemocnice.

Parkovací systém pre verejnosť a zamestnancov so závorami bude umiestnený pri hlavnom vjazde do nemocnice, ako aj zo zadnej strany od Tamaškovičovej ulice pri Gynekologicko – pôrodníckej klinike.

Tretí kontrolovaný vjazd z ulice Andreja Žarnova s rýchlobežnou posuvnou bránou bude slúžiť pre sanitky.


Vstup do FN Trnava

Ilustračné foto: trnava-live.sk

„Výška parkovného po uplynutí prvých štyroch hodín zatiaľ stanovená nebola,“ poznamenal hovorca FN Trnava Matej Martovič a pripomenul, že v areáli nemocnice pribudne aj 97 nových parkovacích miest.

Parkovací systém bude pozostávať z dvoch kontrolovaných vjazdov a dvoch výjazdov pre verejnosť a zamestnancov nemocnice. Systém so závorami, kamerami na skenovanie evidenčných čísel, platobných terminálov na výjazdoch či hlasových komunikátorov bude plne automatizovaný.

Samostaný vjazd a výjazd určený len pre sanitky bude obsluhovaný pomocou diaľkového ovládača, namiesto závor tu vybudujú rýchlobežnú posuvnú bránu.

Súčasťou systému v predpokladanej hodnote 109-tisíc eur s DPH bude okrem iného aj inštalácia statických kamier určených na snímanie dopravnej situácie na kontrolovaných vstupoch, vyhotovenie indukčných slučiek napojených a detektorov vozidiel, technického príslušenstva a softvéru na ovládanie samotného systému, ako aj niekoľkých menších stavebných úprav, ktoré si fungovanie systému vyžiada.

V praxi bude systém fungovať tak, že pri vjazde návštevníkovi vydá parkovací lístok. Pri odchode do 4 hodín sa závora automaticky otvorí a návštevník odíde bez platenia. Po prekročení štvorhodinového limitu zaplatí parkovné v centrálnej automatickej pokladni v hotovosti, nemocnica plánuje aj zapojenie modulu pre platobné karty.

Parkovné by sa malo dať uhradiť aj priamo pri výjazdovom stojane.

Ponuky od záujemcov o účasť vo verejnej súťaži chce mať trnavská nemocnica do 3. decembra 2021, systém by mohla spustiť najskôr v priebehu prvého štvrťroka 2022.


Vjazd číslo 1


Vjazd číslo 2


Vjazd číslo 3 (len pre sanitky)

FOTO: FN Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 26. novembra 2021 11:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.