reklama

V areáli Fakultnej nemocnice Trnava pribudlo vyše 100 parkovacích miest, od leta spustia automatický parkovací systém

Fakultná nemocnica Trnava otvorila nové parkovacie miesta pre pacientov a personál nemocnice. Parkoviská vznikli v rámci prvej fázy novej parkovacej politiky, ktorou chce nemocnica zlepšiť dostupnosť parkovacích miest v areáli.

V areáli nemocnice vznikli nové parkoviská k kapacitou 103 parkovacích miest. Prvé z nich je pri Klinike vnútorného lekárstva, kde pribudlo 17 parkovacích miest. Pri Psychiatrickom oddelení vzniklo ďalších 30 parkovacích miest.

„Doteraz boli tieto parkovacie miesta nevyhovujúce, nakoľko išlo o provizórne parkovisko na trávnatej ploche, ktorá bola zničená a na mieste sa vytváralo blato,“ priblížil hovorca nemocnice Matej Martovič.

Tretie parkovisko postavili za garážami pri správe nemocnice, motoristi tu budú mať k dispozícii 25 parkovacích miest.

Posledné štvrté – a azda najpotrebnejšie parkovisko – sa nachádza pri Gynekologicko-pôrodníckej kliniken s kapacitou 31 áut. Pôrodnica FN Trnava je spádovou pôrodnicou pre celý okres, čo sa odrazilo aj na množstve áut v okolí kliniky.

FOTO: FN Trnava

„Autá často parkovali na nevhodných miestach alebo v zákrutách, čo komplikovalo prejazd Záchrannej zdravotnej služby. Preto sme v areáli budovali nové parkovacie miesta, ktoré zlepšia komfort pacientov,“ povedal riaditeľ Fakultnej nemocnice Trnava Vladislav Šrojta.

Trnavská nemocnica sa často potýkala s problémom, že parkoviská nevyužívajú len pacienti či personál nemocnice, ale aj ľudia, ktorí zneužívajú bezplatné parkovanie.

Vedenie nemocnice sa preto rozhodlo obnoviť vstup do nemocničného areálu cez automatické závory s kamerovým systémom. Tie sa postupne inštalujú a mali by začať fungovať v priebehu leta.

Kamerový systém na závorách bude skenovať evidenčné čísla áut pri prechode do areálu nemocnice v oboch smeroch – dovnútra aj von. Podľa toho sa určí pacientovi poplatok za parkovanie.

„Parkovné bude počas prvých 4 hodín zadarmo. Výška poplatku bude za ďalšiu polhodinu v hodnote jedno euro. Zamestnanci nemocnice budú mať parkovanie bez poplatku,“ uviedol hovorca FN.

Parkovacie rampy pribudnú vo všetkých troch vstupoch do areálu nemocnice. Cieľom je, aby parkovanie slúžilo primárne pacientom a personálu nemocnice.

„Veríme, že týmto krokom sa nám podarí opäť zmodernizovať a zlepšiť služby v nemocnici, čo v prvom rade ocenia najmä naši pacienti,“ dodal riaditeľ Fakultnej nemocnice Trnava Vladislav Šrojta.

Ulož ako PDF
Napísal 27. mája 2022 7:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.