reklama

V areáli nemocnice pribudne na jar 43 parkovacích miest

Už o niekoľko mesiacov má zlepšiť žalostnú situáciu s parkovaním v okolí trnavskej fakultnej nemocnice 43 nových parkovacích miest.

Parkovisko bude situované na pozemkoch vo vnútornom areáli nemocnice pri železničnej trati a nemocničných bytovkách. Pre pacientov bude bezplatné.

“Fakultná nemocnica Trnava dnes požiadala o stavebné povolenie na nové parkovisko, ktoré vytvorí 43 parkovacích miest pre pacientov zdravotníckeho zariadenia. Po vydaní stavebného povolenia pristúpi vedenie nemocnice k spusteniu verejného obstarávania na zhotoviteľa stavby. Parkovisko by malo byť verejnosti prístupné už na jar 2015,” priblížil hovorca nemocnice Matúš Stračiak.

parkovanie-nemocnica
Parkovisko-FN
bytovka-nemocnica
Parkovisko sa bude nachádzať v areáli FN medzi železničnou traťou a nemocničnými bytovkami

Do riešenia statickej dopravy sa podľa slov Stračiaka významne zapojili zástupcovia mesta Trnava. “Spolupráca s mestom je dôležitá v čiastkových krokoch, akým je napríklad výber vhodného umiestnenia, ale aj v kontexte riešenia celej dopravnej situácie v okolí nemocnice. V súčasnosti sa pracuje na realizácii dopravnej štúdie a na riešení vlastníckych vzťahov niektorých dopravných komunikácií z dôvodu vytvorenia ďalších parkovacích miest pre pacientov nemocnice v priebehu roka 2015,” pripomenul.

Pripravovaná realizácia parkoviska pre vyše štyri desiatky áut má byť iba prvým krokom v rámci riešenia statickej dopravnej situácie v okolí a areáli nemocnice, uviedol riaditeľ FN Trnava Martin Tabaček.

„Veľmi ma teší, že sme sa so zástupcami mesta Trnava zhodli na konkrétnych riešeniach tejto situácie. Spoločne sme našli východisko, ktoré sleduje v prvom rade požiadavky pacientov Fakultnej nemocnice Trnava,“ zhodnotil situáciu riaditeľ trnavskej nemocnice.

Ulož ako PDF
Napísal 17. novembra 2014 10:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “V areáli nemocnice pribudne na jar 43 parkovacích miest”

 1. 1
  watchdog says:

  Dúfam, že sa to nepodarí. Arogantného riaditeľa by už konečne mali vykopnúť tam odkiaľ prišiel. Nech sa tu nerozťahuje v Trnave.
  Keď si tie miesta chceli kúpiť ľudia, čo bývajú v tých bytovkách tak im to nechceli
  predať a teraz tam pod oknami budú mať eldorádo.

  • 1.1
   Flego says:

   :-) skús popozerať faktúry za CTčka, či v Trnave radšej za pozemky.
   Ale vážne, osobne mi to je jedno, ale keď pozerám na tú fotku, mňa by teda nepotešilo, keby mi pod oknami spravili verejné parkovisko. Nemala nová nemocnica alebo mesto v okolí nejaké pozemky, ktoré už stihli predať??

 2. 2
  pracujúci says:

  a odparkujú tam svoje autá ľudia, ktorí chodia vlakom do BA…. už teraz to nevidím ružovo….

 3. 3
  Flego says:

  Nebuďte skeptický, je možné oprášiť tento Lančaričov nápad http://trnavska-alternativa.sk/miesto-novych-parkovacich-miest-pri-nemocnici-mesto-radsej-pestuje-burinu/ a okrem toho je ešte prázdne parkovisko na Hospodárskej https://www.odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/6825/chaos-po-spoplatneni-parkovisk Obe sa dajú realizovať takmer okamžite.

 4. 4
  Popo says:

  Presne tak. A zabranit parkovaniu ludom, ktori dochadzaju do Ba sa da jednoducho- na casove hodiny ako pri poliklinike.
  Tu pri nemocnici by boli nape. 2 hodiny zdrama a dalsie hodiny by cenovo rastli, aby sa tam neoplatilo parkovat napr 8 hodin.
  Snad bude vola po volbach to uskutocnit.
  Zaklad je nekradnut, nerobit predrazene riesenia, aby bolo na provizie a predrazene zisky pre “nase firmy” ako napr Vion.
  Sak postavaju mi dalsi dom , mne, dcere a pod.
  Ved to vsetci vedia.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.