reklama

V areáli nemocnice pribudne na jar 43 parkovacích miest

Už o niekoľko mesiacov má zlepšiť žalostnú situáciu s parkovaním v okolí trnavskej fakultnej nemocnice 43 nových parkovacích miest.

Parkovisko bude situované na pozemkoch vo vnútornom areáli nemocnice pri železničnej trati a nemocničných bytovkách. Pre pacientov bude bezplatné.

“Fakultná nemocnica Trnava dnes požiadala o stavebné povolenie na nové parkovisko, ktoré vytvorí 43 parkovacích miest pre pacientov zdravotníckeho zariadenia. Po vydaní stavebného povolenia pristúpi vedenie nemocnice k spusteniu verejného obstarávania na zhotoviteľa stavby. Parkovisko by malo byť verejnosti prístupné už na jar 2015,” priblížil hovorca nemocnice Matúš Stračiak.

parkovanie-nemocnica
Parkovisko-FN
bytovka-nemocnica
Parkovisko sa bude nachádzať v areáli FN medzi železničnou traťou a nemocničnými bytovkami

Do riešenia statickej dopravy sa podľa slov Stračiaka významne zapojili zástupcovia mesta Trnava. “Spolupráca s mestom je dôležitá v čiastkových krokoch, akým je napríklad výber vhodného umiestnenia, ale aj v kontexte riešenia celej dopravnej situácie v okolí nemocnice. V súčasnosti sa pracuje na realizácii dopravnej štúdie a na riešení vlastníckych vzťahov niektorých dopravných komunikácií z dôvodu vytvorenia ďalších parkovacích miest pre pacientov nemocnice v priebehu roka 2015,” pripomenul.

Pripravovaná realizácia parkoviska pre vyše štyri desiatky áut má byť iba prvým krokom v rámci riešenia statickej dopravnej situácie v okolí a areáli nemocnice, uviedol riaditeľ FN Trnava Martin Tabaček.

„Veľmi ma teší, že sme sa so zástupcami mesta Trnava zhodli na konkrétnych riešeniach tejto situácie. Spoločne sme našli východisko, ktoré sleduje v prvom rade požiadavky pacientov Fakultnej nemocnice Trnava,“ zhodnotil situáciu riaditeľ trnavskej nemocnice.

Ulož ako PDF
Napísal 17. novembra 2014 10:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V areáli nemocnice pribudne na jar 43 parkovacích miest”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.