reklama

V areáli nemocnice pribudne na jar 43 parkovacích miest

Už o niekoľko mesiacov má zlepšiť žalostnú situáciu s parkovaním v okolí trnavskej fakultnej nemocnice 43 nových parkovacích miest.

Parkovisko bude situované na pozemkoch vo vnútornom areáli nemocnice pri železničnej trati a nemocničných bytovkách. Pre pacientov bude bezplatné.

„Fakultná nemocnica Trnava dnes požiadala o stavebné povolenie na nové parkovisko, ktoré vytvorí 43 parkovacích miest pre pacientov zdravotníckeho zariadenia. Po vydaní stavebného povolenia pristúpi vedenie nemocnice k spusteniu verejného obstarávania na zhotoviteľa stavby. Parkovisko by malo byť verejnosti prístupné už na jar 2015,“ priblížil hovorca nemocnice Matúš Stračiak.

parkovanie-nemocnica
Parkovisko-FN
bytovka-nemocnica
Parkovisko sa bude nachádzať v areáli FN medzi železničnou traťou a nemocničnými bytovkami

Do riešenia statickej dopravy sa podľa slov Stračiaka významne zapojili zástupcovia mesta Trnava. „Spolupráca s mestom je dôležitá v čiastkových krokoch, akým je napríklad výber vhodného umiestnenia, ale aj v kontexte riešenia celej dopravnej situácie v okolí nemocnice. V súčasnosti sa pracuje na realizácii dopravnej štúdie a na riešení vlastníckych vzťahov niektorých dopravných komunikácií z dôvodu vytvorenia ďalších parkovacích miest pre pacientov nemocnice v priebehu roka 2015,“ pripomenul.

Pripravovaná realizácia parkoviska pre vyše štyri desiatky áut má byť iba prvým krokom v rámci riešenia statickej dopravnej situácie v okolí a areáli nemocnice, uviedol riaditeľ FN Trnava Martin Tabaček.

„Veľmi ma teší, že sme sa so zástupcami mesta Trnava zhodli na konkrétnych riešeniach tejto situácie. Spoločne sme našli východisko, ktoré sleduje v prvom rade požiadavky pacientov Fakultnej nemocnice Trnava,“ zhodnotil situáciu riaditeľ trnavskej nemocnice.

Ulož ako PDF
Napísal 17. novembra 2014 10:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V areáli nemocnice pribudne na jar 43 parkovacích miest”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.