reklama

Na parkovisku v Kamennom mlyne pribudne 40 parkovacích miest

V priebehu októbra odštartuje mesto rekonštrukciu parkoviska v Kamennom mlyne s cieľom zvýšiť jeho kapacitu. Okolie Kamenného mlyna trpí nedostatkom parkovacích kapacít najmä v letných mesiacoch, kedy do oddychovej lokality prichádzajú návštevníci kúpaliska.

Úprava parkoviska a lepšie zadefinovanie súčasných priestorov prinesie vodičom 40 nových parkovacích miest.

parkovisko-kamenny

Reprofoto: Google Street View

Stavebné úpravy parkoviska plánujeme začať ešte v októbri, s dokončením sa počíta o niekoľko týždňov v priebehu novembra,“ informoval vedúci úseku dopravy na Mestskom úrade v Trnave Marián Novák.

Navýšenie kapacity prinesú stavebné úpravy vo forme osadenia obrubníkov a ostrovčekov, úprava zvislého a vodorovného dopravného značenia. Z priestoru odstránia päť topoľov.

V rámci projektu je navrhnutý aj nový ostrovček pre autobusovú dopravu a ďalšie zmeny, ktoré majú prispieť k zvýšeniu bezpečnosti chodcov aj vodičov a celkovému zlepšeniu organizácie dopravy v tejto lokalite.

Rozpočet mesta predpokladá s investičnými nákladmi 70-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 18. októbra 2013 9:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na parkovisku v Kamennom mlyne pribudne 40 parkovacích miest”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.