reklama

Po rekonštrukcii sa zvýši kapacita parkoviska v Kamennom mlyne o 41 miest

Na výstavbu nových a stavebné úpravy jestvujúcich parkovacích plôch v snahe o zväčšenie počtu parkovacích miest plánuje vynaložiť trnavská samospráva v tomto roku viac ako 260-tisíc eur.

Drobnými stavebnými úpravami, zmenou zvislého a vodorovného dopravného značenia dôjde k navýšeniu kapacity o 41 miest na parkovisku v Kamennom mlyne. V rámci projektu je navrhnutý aj nový ostrovček pre autobusovú dopravu a ďalšie zmeny, ktoré majú prispieť k zvýšeniu bezpečnosti chodcov aj vodičov a celkovému zlepšeniu organizácie dopravy v tejto lokalite.

Projekt renovácie parkoviska v Kamennom mlyne má byť dokončený v tomto roku. Predpokladané náklady dosiahnu 70-tisíc eur.

mozartova4

ILUSTRAČNÉ FOTO

Stavebné úpravy, prostredníctvom ktorých dôjde k navýšeniu kapacity parkovacích miest, plánuje mesto realizovať na uliciach Gejzu Dusíka č. 42-46 a č. 38-41. Úpravy sú naplánované aj na Špačinskej ulici č. 56-60 a č. 70-74.

Okrem mierneho navýšenia kapacity prinesie rekonštrukcia aj nové odvodnenie plôch a celkovú úpravu jestvujúceho stavu.

Investície z mestského rozpočtu na Špačinskej a ulici G. Dusíka na Prednádraží dosiahnu 80-tisíc eur.

V roku 2013 plánuje mesto zrealizovať aj rekonštrukciu parkoviska na Mozartovej č. 4-9 za 75-tisíc eur. Zámer má spracovanú projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie a realizáciu stavby. Finančné prostriedky postačia v tomto roku na uskutočnenie časti projektu, dokončenie je naplánované na rok 2014.

Na zelenej ploche medzi obytnými domami na Spartakovskej č. 11-19 postaví mesto parkovacie plochy z drenážnej dlažby. Projekt bol vypracovaný v roku 2012 a prinesie obyvateľom 20 nových parkovacích miest. Stratu plôch zelene nahradia výsadbou stromov. Rozpočet predpokladá s investíciou vo výške 25-tisíc eur.

Menšie parkovisko na ploche trávnika pribudne v tomto roku aj na rohu ulíc Veterná – Olympijská na sídlisku Zátvor. Zámer prinesie sedem nových parkovacích miest, investícia dosiahne 10-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 30. januára 2013 10:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Po rekonštrukcii sa zvýši kapacita parkoviska v Kamennom mlyne o 41 miest”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.