reklama

Radnica chce získať eurofondy na obnovu Námestia SNP, opätovne sa pokúsi aj o prefinancovanie móla v Kamennom mlyne

V utorok 15. marca 2022 sa uskutoční mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Trnava. Program obsahuje len dva body – schvaľovanie spolufinancovania projektov komplexnej rekonštrukcie Námestia SNP a výstavbu kruhovej lávky na hladine Horného rybníka v Kamennom mlyne.

Mesto Trnava sa už od roku 2017 snaží o vybudovanie dreveného móla kruhového tvaru, ktoré by bolo umiestnené na hladine rybníka v Kamennom mlyne. Doterajšie pokusy o získanie nenávratných finančných prostriedkov z eurofondových výziev neboli úspešné.

Aktuálne sa chce trnavská radnica zapojiť do výzvy určenej na podporu zelenej infraštruktúry a regenerácie vnútroblokov sídlisk. Uzávierka 1. hodnotiaceho kola je už 31. marca 2022. „Uznesenie MZ o zabezpečení spolufinancovania projektu je povinnou prílohou uvedenej výzvy a jej nepredloženie by bolo predmetný projekt diskvalifikačné,“ vysvetľuje v sprievodnom materiáli prednosta mestského úradu Igor Kršiak.

Z tohto dôvodu je potrebné, aby poslanci mimoriadne rokovali pred štandardne naplánovaným zastupiteľstvom a spolufinancovie schválili.

Vizualizácie: Mesto Trnava

Lávka na Hornom rybníku má byť dostupná z brehu modulárnym pontónom. Cieľom zámeru je poskytnúť návštevníkom možnosť pozorovania prírody a krajiny z vodnej hladiny.

Rozpočet projektu je 877-tisíc eur, mesto by mohli získať z eurofondov 833-tisíc eur, päťpercentné spolufinancovanie z rozpočtu, ktoré majú schvaľovať poslanci, predstavuje čiastku takmer 44-tisíc eur.

Rekonštrukcia Námestia SNP

Z rovnakej výzvy na podporu zelenej infraštruktúry a regeneráciu vnútroblokov sídlisk sa pokúsi trnavská radnica čerpať aj nenávratný finančný príspevok na celkovú rekonštrukciu Námestia SNP.

Aj v tomto prípade je potrebný súhlas poslancov na spolufinancovanie vo výške 5 percent oprávnených výdavkov.

Komplexnú obnovu Námestia SNP v širšom centre Trnavy pripravuje radnica už od viac ako päť rokov. V decembri 2021 získal projekt stavebné povolenie.

Súčasťou vizuálnej, technickej aj ideovej premeny verejných priestranstiev budú sadové úpravy, riešenia chodníkov, komunikácií, inštalácia nového mobiláru a prvkov drobnej architektúry, premiestnenie pamätníka oslobodenia a pamätníka nespravodlivo prenasledovaných, oprava betónového mostného prekrytia Trnávky, ale aj verejné osvetlenie, úpravy kanalizácie či prekládky rozvodov elektriny.

Rozpočet obnovy Námesia SNP je 2,8 milióna eur. Oprávnené výdavky predstavujú 1,9 milióna eur, päťpercentné spolufinancovanie z mestského rozpočtu, ktoré majú schvaľovať poslanci, dosahuje čiastku takmer 97-tisíc eur.

Vizualizácie: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 14. marca 2022 9:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.