reklama

Mesto hľadá dodávateľa stavby plávajúceho móla na rybníku v Kamennom mlyne

Pred časom avizovaný projekt oddychových terás a plávajúceho móla na rybníkoch v Kamennom mlyne je vo fáze verejného obstarávania na dodávateľa stavebných prác.

Radnica chce zatraktívniť oddychovo – rekreačnú zónu v Kamennom mlyne výstavbou terás na sedenie, ležanie a oddych, ktoré budú situované na brehu malého rybníka pri komunikácii vedúcej do letného kúpaliska.

Pôjde o súbor troch terás z agátového alebo dubového dreva spojených do jedného dispozičného celku schodiskom. Súbor terás bude opakovaný v troch miestach na severnom brehu malého rybníka.

Terasy sú navrhnuté s dĺžkou 2, 3 a 7,5 metra.

Rybník v Kamennom mlyne

Ilustračné foto

Plávajúce mólo bude situované na vodnej hladine pri severovýchodnom brehu veľkého rybníka nachádzajúceho sa v areáli Kamenný mlyn vpravo od hlavnej cesty vedúcej do Bieleho Kostola.

Mólo je navrhnuté na ploche 3,1 x 4,7 metra. Na mólo s borovicovým povrchom Thermowood, ktoré bude osadené na plastovom pontóne, privedie návštevníkov z brehu rybníka malý mostík a trojmetrový plávajúci pontón.

Pre vyššiu bezpečnosť návštevníkov je v projekte plávajúceho móla navrhnuté zábradlie, stabilitu móla zvýšia dve kotviace laná zapustené na brehu rybníka. V strede pontónovej terasy bude pevne pripevnená lavička s operadlom, kapacita móla je dimenzovaná na 4-5 osôb.

Presná lokalita umiestnenia vodnej terasy bude upresnená pred realizáciou v záujme vhodného napojenia na breh bez nutnej úpravy brehu a zásahov do jestvujúcich porastov.

Lehota na predkladanie ponúk do verejnej súťaže je 18. apríla 2017.

Predpokladané náklady na realizáciu sú odhadované vo výške 32-tisíc eur s DPH.


Projektové riešenie móla

Zdroj: Mesto Trnava / Zoltán Balko

Ulož ako PDF
Napísal 10. apríla 2017 11:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

23 komentárov pre “Mesto hľadá dodávateľa stavby plávajúceho móla na rybníku v Kamennom mlyne”

 1. 1
  sisa says:

  Už len člnky ako na Štrbskom plese chýbajú.

 2. 2
  Divozel says:

  Skôr sa mohol urobiť na veľkom rybníku subezne s hradzou rybnika chodník pre peších a cyklistov , tak aby sa dalo bezpečne dostať do Bieleho kostola. Kamenná cesta je na hrádzi je dosť úzka a frekventovaná a chodník by pomohol.

  • 2.1
   Modrák says:

   A čo na to Biely Kostol prefinancuje ten chodník ?
   Nezabudnite že Belokostolčané sa velice odtŕhali od Trnavy a teraz majú trt, nevedia sa dostať ani domov. Buranom neporadíš.
   Modranka zostala verná a financuje sa ako plnohodnotná mestská štvrť.

   • 2.1.1
    modrančan says:

    tak to si zabil – že Modranka sa financuje ako plnohodnotná mestská časť :)
    dlhodobo sa do Modranky neinvestuje to čo by sa malo – niektoré cesty sú v totálne dezolátnom stave, takisto chodníky ktoré na mnohých miestach chýbajú, frekvencia MHD je k smiechu, o cyklochodníku pozdĺž Trnávky sa hovorí roky a stále ništ… povolila sa stavba merkury marketu, emparku bez prístupovej cesty a všetky kamióny teraz chodia cez obytnú zónu, protihluková bariéra od R1 je v nedohľadne, minulý rok sa mal rušiť aj zjazd do Modranky od Trnavy, ihrisko pre deti nie je žiadne …tak tomu by som ozaj nehovoril financovanie ako plnohodnotná mestská štvrť.

    • 2.1.1.1
     objektívny says:

     modrančan , čo sa týka povolenia stavieb bez prístupovej cesty sa s dôverou obráť na vedúcu stavebného úradu ,čo sa týka iných vecí sa obráť na nových členov výboru mestskej časti , ved už budúci rok sú dalšie voľby ,tak nech odprezentujú , čo dokázali pri riešení všetkých horeuvedených problémov , nielen ich kritizovať

     • 2.1.1.1.1
      modrančan says:

      A čo má s investíciami do Modranky spoločné výbor mestskej časti? rozpočet schvaľuje zastupiteľstvo kde ma Modranka 1 poslanca z 31. A podľa toho to aj vyzerá, peniaze sa rozdelia v Trnave a do modranky sa pošle z času na čas omrvinka, aby sa nepovedalo. Objektívne

      • 2.1.1.1.1.1
       erika says:

       píšeš o povolovaní stavieb a to dalej neriešiš ,

      • 2.1.1.1.1.2
       Modrák says:

       Sa mýliš Modranka má na počet obyvateľov ( 2.400 ? ) najvyššie investície. Ostatné MĆ to na počet obyvateľov nedosahujú ani náhodou.
       Kontroluj.
       Petková vie ako na to.

       • 2.1.1.1.1.2.1
        modrančan says:

        Opätovne si zadrel…keď máš taky prehľad tak daj štatistiku za posledných 5 -10 rokov, podľa mestských častí, čo sa investovalo

        No nebuď demagog- počet obyvateľov je iba jeden z faktorov na základe ktorého sa môže určovať priorita investície do mestskej časti…medzi ďalšie môžeš pridať aj veľkosť územia, urbanisticku štruktúru, hustotu obyvateľov ( v zástavbě s rodinnými domami bude nižšia hustota obyvateľov a viac infraštruktúry( cesty, chodníky, zelen,…)ako na sídlisku) , technický stav infraštruktúry do ktorej je potrebné investovať ( stačí si zájsť do modranky na nájdeš ulice s v katastrofálnom stave v akom nie je žiadna ulica v Trnave( časť ulice Ivana krasku nemá dokonca žiadny povrch ;), chodníky dtto. )

        Zkus pridať aj v čom vie petkova ako na to?

    • 2.1.1.2
     JR says:

     Popri financovaní mestskej štvrti Modranka, je ešte väčším problémom samotné fungovanie správy obce. Časť obce bola umelo priradená k 5. volebnému obdobu, pričom vo VMČ pre tento obvod nie je zastúpený ani jeden obyvateľ z tejto časti Modranky. A tí, čo sú v tomto výbore, možno v živote neboli v Modranke a ani netušia, aké problémy tu majú občania. Vraj to bolo urobené preto, aby Modranku nemohli zastupovať aspoň dvaja poslanci. Takže nás zastupuje 1 ( slovom jeden) poslanec, čo je absolútny nonsens – predstavte si, že v Hrnčiarovciach alebo v Zelenči by mali jednoho poslanca. Tu nejde iba o počet obyvateľov Modranky ale predovšetkým o rozlohu obvodu a jeho komplexnosť a individuálnosť. V tomto prípade platí, že jeden poslanec alebo žiaden poslanec je to isté.

     • 2.1.1.2.1
      šibi ryby says:

      Treba sa obrátiť na poslanca Mráza ten má na starosti túto časť.
      Momentálne ale na Modranku nemá čas, lebo sa venuje statike na Hlbokej, otravuje zamestnancov MÚ, rieši počty zamestnancov ktorých tam sám s koalíciou dosadil, vytvára mediálne lynče a pomáha svojmu kamošovi s príspevkami do hnojometu, organizuje neúspešne petície ktoré následne hádže do koša ( smer ASA, dúfam že separuje ).
      Nemal čas ani hlasovať za rozpočet – teda vlastne nechce opravu Dedinskej ulice.

     • 2.1.1.2.2
      zaclona says:

      Drahy JR, treba sa lepsie pozriet na mapu katastra a nevypisovat tu hluposti. Ale suhlasim, ze je to divne. Pocet poslancov za Modranku to vsak nijako neovplyvni, ved ak mesto so 65 tis. obyvatelmi ma 31 poslancov, tak na jedneho vychadza cca 2100. Dvaja poslanci za Modranku by bol vyrazny nepomer; i ked A. Petkova ma vykon mozno aj za troch…

      • 2.1.1.2.2.1
       modrančan says:

       Milá záclona, ako písal JR “okrem financovaní mestskej štvrti Modranka, je ešte väčším problémom samotné fungovanie správy obce” . Celé územie, ktoré je veľkosťou ako samostatná obec má na starosti iba jeden poslanec (okolité obce – starosta+7-9 poslancov), pričom v minulosti aj Modranka, ako mestská časť mávala 2 poslancov!

       Riešiť počet poslancov pre jednotlivé mestské časti iba podľa počtu obyvateľov je trocha jednostranné, treba zohľadniť aj ďalšie aspekty ako napr. veľkosť územia, význam MČ pre mesto (napr. centrum mesta),špecifické problémy v jedn. mestských častiach.

       vzhľadom na tvoju štatistiku, doplním v trochu širšom aktuálny stav:
       priemer na 1 poslanca – 2074obyv. +2,3ha územia
       MČ č. 1: Trnava-stred – 5 poslancov, čo je 2164 obyvateľov (104%z priemeru) a územie 0,4 km2 (17% z priemeru) na 1 poslanca
       MČ č. 2: Trnava-západ – 6 poslancov, čo je 2210 obyvateľov (107% z priem.) a územie 3,4 km2 (149% z priem.) na 1 poslanca
       MČ č. 3: Trnava-sever – 7 poslancov, čo je 1986 obyvateľov (96% z priem.) a územie 3,2 km2 (139% ) na 1 poslanca
       MČ č. 4: Trnava-východ – 7 poslancov, čo je 1925 obyvateľov (93% oproti priem.) a územie 1,3 km2 (56% z priem) na 1 poslanca
       MČ č. 5: Trnava-juh – 5 poslancov, čo je 2076 obyvateľov (100% z priem) a územie 1,9 km2 (83% z priem) na 1 poslanca
       MČ č. 6: Trnava-Modranka – 1 poslanec, čo je 2482 obyvateľov (119%z priem.) a územie 7,7 km2 (334% z priem.!) na 1 poslanca ( k tomu treba prirátať aj obyvateľov časti “dallas” ktorá patrí do MČ juh, no reálne je to súčasť Modranky, …cca +200obyvateľov, celkom 2682ob./1 poslanca – 129% oproti priemeru)

       Poslanec za Modranku má na starosti najviac obyvateľov (129% oproti priemeru) a najväčšie územie (334% oproti priemeru) s množstvom špecifických problémov a súčasne má najhoršiu vyjednávaciu pozíciu na čokoľvek vzhľadom na počet poslancov 1:30.

       Pri navýšení počtu poslancov za Modranku na 2, by mal každý poslanec na starosti cca 1231 obyvateľov ( s časťou dallas celkom cca 1431obyv. (70% z priemeru) a 3,9 km2 územia (167% z priemeru) …čo je v porovnaní s ostatnými mestskými časťami vyrovnané, menej obyvateľov, ale väčšie územie.

       • 2.1.1.2.2.1.1
        zaclona says:

        Ak je 1200 vyrovnane s 2100, tak iba suctom cislic. Statistika sa da zostavit rozna; z velkosti uzemia nevyplyva, ze je na nom viac problemov. Ked mala Modranka 2 poslancov, v zastupitelstve ich vtedy za cele mesto bolo 55. Pomer by sa dnes vyrovnal odobratim jedneho poslanca v kazdom dalsom obvode, t. j. ze by zastupitelstvo malo 26 poslancov. Ale to by sa na tom museli uzniest, co nepredpokladam.

       • 2.1.1.2.2.1.2
        pesimista says:

        Štatistika sa vždy dá zostaviť a prezentovať tak, aby podporovala stanovisko a zámery jej zostavovateľa.
        Ak má niekto názor, že samostatnej Modranke by bolo lepšie, môže sa realizovať a vyskúšať, čo si o tom myslia tamojší obyvatelia.

        Z hľadiska hlasovacej matematiky v trnavskom zastupiteľstve je nepodstatné, či sú za Modranku jeden alebo dvaja poslanci, podstatné je, ako dokážu presvedčiť tých ostatných.

        A aj samotná terajšia pani poslankyńa za Modranku je “násobne” výkonnejšia ako poniektorí trnavskí poslanci.

  • 2.2
   Lukas says:

   Ten chodník cez rybník má byť v roku 2018.

 3. 3
  xXx says:

  Tam bude mladez pofajcievat, popijat a spaky a odpadky hadzat do rybnika. A v zime to rozoberu Cigani na drevo.

  • 3.1
   Fish iar says:

   Myslel si mladých rybárov, v nočných hodinách preoblečených za cigáňov?

  • 3.2
   Igor says:

   A načo máme mestskú políciu? Asi len na jedno a to dávať papuče. Iné veci nevidia.Mládež všade robi neporiadok a mestskí sa niekde schovavajú.Z auta toho uvidia veľa. Alebo majú strach?

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.