reklama

Mesto hľadá dodávateľa stavby plávajúceho móla na rybníku v Kamennom mlyne

Pred časom avizovaný projekt oddychových terás a plávajúceho móla na rybníkoch v Kamennom mlyne je vo fáze verejného obstarávania na dodávateľa stavebných prác.

Radnica chce zatraktívniť oddychovo – rekreačnú zónu v Kamennom mlyne výstavbou terás na sedenie, ležanie a oddych, ktoré budú situované na brehu malého rybníka pri komunikácii vedúcej do letného kúpaliska.

Pôjde o súbor troch terás z agátového alebo dubového dreva spojených do jedného dispozičného celku schodiskom. Súbor terás bude opakovaný v troch miestach na severnom brehu malého rybníka.

Terasy sú navrhnuté s dĺžkou 2, 3 a 7,5 metra.

Rybník v Kamennom mlyne

Ilustračné foto

Plávajúce mólo bude situované na vodnej hladine pri severovýchodnom brehu veľkého rybníka nachádzajúceho sa v areáli Kamenný mlyn vpravo od hlavnej cesty vedúcej do Bieleho Kostola.

Mólo je navrhnuté na ploche 3,1 x 4,7 metra. Na mólo s borovicovým povrchom Thermowood, ktoré bude osadené na plastovom pontóne, privedie návštevníkov z brehu rybníka malý mostík a trojmetrový plávajúci pontón.

Pre vyššiu bezpečnosť návštevníkov je v projekte plávajúceho móla navrhnuté zábradlie, stabilitu móla zvýšia dve kotviace laná zapustené na brehu rybníka. V strede pontónovej terasy bude pevne pripevnená lavička s operadlom, kapacita móla je dimenzovaná na 4-5 osôb.

Presná lokalita umiestnenia vodnej terasy bude upresnená pred realizáciou v záujme vhodného napojenia na breh bez nutnej úpravy brehu a zásahov do jestvujúcich porastov.

Lehota na predkladanie ponúk do verejnej súťaže je 18. apríla 2017.

Predpokladané náklady na realizáciu sú odhadované vo výške 32-tisíc eur s DPH.


Projektové riešenie móla

Zdroj: Mesto Trnava / Zoltán Balko

Ulož ako PDF
Napísal 10. apríla 2017 11:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto hľadá dodávateľa stavby plávajúceho móla na rybníku v Kamennom mlyne”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.