reklama

Radnica chce získať financie na vybudovanie kruhového dreveného móla v Kamennom mlyne z eurofondov

Na realizáciu projektu kruhového dreveného móla na hladine Horného rybníka v Kamennom mlyne chce získať radnica nenávratný finančný príspevok z európskych fondov.

Trnavská radnica už pred časom prezentovala snahy o vybudovanie atraktívneho dreveného móla kruhového tvaru, ktoré by bolo umiestnené na hladine rybníka v Kamennom mlyne.

Drevené kruhové mólo má byť dostupné z brehu modulárnym pontónom. Cieľom zámeru je poskytnúť návštevníkom možnosť pozorovania prírody a krajiny z vodnej hladiny.


Vizualizácie projektu

Zdroj: Mesto Trnava

Do 6. apríla 2018 má mesto Trnava možnosť predložiť žiadosť o získanie nenávratného finančného príspevku na základe výzvy Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Povinnou prílohou žiadosti je okrem iného aj uznesenie mestského zastupiteľstva o spolufinancovaní projektu.

Vedenie mesta preto predloží na schválenie poslancom návrh na spolufinancovanie projektu z rozpočtu mesta vo výške 5 percent z celkových výdavkov z predpokladaného rozpočtu, maximálne do výšky 1 milióna eur.

Predbežný rozpočet na vybudovanie kruhového dreveného móla predstavuje 780 – tisíc eur.

Najviac prostriedkov si vyžiada postavenie drevenej lávky – asi 400 – tisíc eur, modulárny pontón vyjde na 150 – tisíc, príjazdové komunikácie rovnako asi 150 – tisíc eur, ďalšie náklady sú vyrátané na umiestnenie plávajúcich kvetináčov (45 000), sadové úpravy (7000) a projektovú prípravu a autorský dozor projektu (18 000 eur).

Presné vyčíslenie oprávnených nákladov má byť známe pri spracovaní podrobností k projektu.

“V súčasnosti nie je uvedený projekt v rozpočte mesta Trnava na rok 2018. Investícia bude zaradená do rozpočtu mesta po schválení žiadosti o nenávratný finančný príspevok. Výslednú sumu celkového rozpočtu predložíme na najbližšom MZ, aj s návrhom jej financovania,” uvádza sa v materiáli mestského úradu, ktorý prerokuje mestské zastupiteľstvo v utorok 13. februára 2018.

Ulož ako PDF
Napísal 6. februára 2018 8:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Radnica chce získať financie na vybudovanie kruhového dreveného móla v Kamennom mlyne z eurofondov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.