reklama

Radnica chce získať financie na vybudovanie kruhového dreveného móla v Kamennom mlyne z eurofondov

Na realizáciu projektu kruhového dreveného móla na hladine Horného rybníka v Kamennom mlyne chce získať radnica nenávratný finančný príspevok z európskych fondov.

Trnavská radnica už pred časom prezentovala snahy o vybudovanie atraktívneho dreveného móla kruhového tvaru, ktoré by bolo umiestnené na hladine rybníka v Kamennom mlyne.

Drevené kruhové mólo má byť dostupné z brehu modulárnym pontónom. Cieľom zámeru je poskytnúť návštevníkom možnosť pozorovania prírody a krajiny z vodnej hladiny.


Vizualizácie projektu

Zdroj: Mesto Trnava

Do 6. apríla 2018 má mesto Trnava možnosť predložiť žiadosť o získanie nenávratného finančného príspevku na základe výzvy Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Povinnou prílohou žiadosti je okrem iného aj uznesenie mestského zastupiteľstva o spolufinancovaní projektu.

Vedenie mesta preto predloží na schválenie poslancom návrh na spolufinancovanie projektu z rozpočtu mesta vo výške 5 percent z celkových výdavkov z predpokladaného rozpočtu, maximálne do výšky 1 milióna eur.

Predbežný rozpočet na vybudovanie kruhového dreveného móla predstavuje 780 – tisíc eur.

Najviac prostriedkov si vyžiada postavenie drevenej lávky – asi 400 – tisíc eur, modulárny pontón vyjde na 150 – tisíc, príjazdové komunikácie rovnako asi 150 – tisíc eur, ďalšie náklady sú vyrátané na umiestnenie plávajúcich kvetináčov (45 000), sadové úpravy (7000) a projektovú prípravu a autorský dozor projektu (18 000 eur).

Presné vyčíslenie oprávnených nákladov má byť známe pri spracovaní podrobností k projektu.

“V súčasnosti nie je uvedený projekt v rozpočte mesta Trnava na rok 2018. Investícia bude zaradená do rozpočtu mesta po schválení žiadosti o nenávratný finančný príspevok. Výslednú sumu celkového rozpočtu predložíme na najbližšom MZ, aj s návrhom jej financovania,” uvádza sa v materiáli mestského úradu, ktorý prerokuje mestské zastupiteľstvo v utorok 13. februára 2018.

Ulož ako PDF
Napísal 6. februára 2018 8:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

160 komentárov pre “Radnica chce získať financie na vybudovanie kruhového dreveného móla v Kamennom mlyne z eurofondov”

 1. 1
  Vizie versus realita says:

  Krasny projekt. Len preco o nom polovica broviec hovori ako o realite? Mesto ide len ziadat o peniaze, ci neviem citat?

 2. 2
  Vlado says:

  No mne to príde strašne drahé.

 3. 3
  . says:

  Absurdita, v tej kaluži minúť toľko peňazí. Rovnako je hlúpe robiť akúsi pozorovateľňu vtáctva v korunách stromov tiež za veľa peňazí. Je to detinské. Kto to tie hlúposti vymýšľa? Trnava nie je bohaté mesto, aby robila takéto projekty. Sú iné, potrebnejšie veci, ktoré treba uprednostniť, napr. mestská hromadná doprava.

  • 3.1
   jozin says:

   na jednej strane ludia placu ze mladych nic nezauima a na vsetko kaslu. Vedia ludia vobec preco je kamenac chraneny? Podla mna prepojenie chranene uzemie, – vtaci – veza – exkurzia predsa len do ludi nieco naleje.

   Beriem vytky pre ekofest, je to trochu otazne. a treba diskutovat.

   • 3.1.1
    Ekonomika says:

    jozin, dobry point. Este by to chcelo ekonomicke uvazovanie a vsetko by bolo naporadecku. Ludia su nastvani za to, ze primator razi vacsinu veci, akoby naozaj robil len svoje PR a nic ineho. Toto je ine, kamenac je krasny ale toto nepotrebuje a nepresvedci ma nikto, ze potrebuje. Bude to stat kopu prachov, ktore mohli dat inym smerom.

  • 3.2
   dzony says:

   MHD nepouzivas tak tu nebud mudry aby si mohol rypat, nikoho tym neovplyvnis ;) trnava je po BA snad najbohatsie mesto ale o tom ty nemas paru moj. v nadpise sa pise ze sa mesto uchadza o eurofondy, cize to z vlastneho nebude, to uz si taky kreten ze ani citat a pochopit nevies?
   a na zaver, ty vies barany o tom co je potrebne. potrebne bolo robit napr. dvory na sidliskach a tie sa 30rokov nerobili a zrazu sa robia. daj si facku a neotravuj

  • 3.3
   Fredy says:

   Prioritou mesta, ktoré ešte nezvládlo vyriešiť dopravu v meste, bývanie, sociálne služby, zdravotníctvo, kultúrne dedičstvo, predelementárne a základné školstvo atď, je drevené mólo v Kamennom mlyne v hodnote 780 litrov eur. Čudné. Niečo podobné sa dá urobiť za menší peniaz, len treba pohnúť rozumom. Tiež treba pohnúť rozumom a stanoviť si priority a hodnoty.

   • 3.3.1
    Tešíme sa says:

    Čudné. Necháme prepadnúť peniaze z EÚ. .Dá sa to spraviť lacnejšie. …Urob projekt a napíš výslednú cenu čo by to stálo aj s materiálom. A zaplatíme to z mestského rozpočtu. ..Dúfam že ten projekt predložiš do konca marca.Bez toho si taraj.

    • 3.3.1.1
     Fredy says:

     Zaujímavé, tvoja logika “Tešíme sa”. Na projekt, ak bude schválený, mesto prispeje zo SVOJHO rozpočtu sumou 5%, čo pri 780 tis., je 39 tis. Len mimochodom. Aj keď ide o peniaze z EÚ, neznamená to, že projekt treba predražovať. Určite sa takýto projekt dá urobiť lacnejšie. Ak takí ľudia, ako ty “Tešíme sa” pracujú na MU, potom je MU zbytočná inštitúcia a ich vyjadrenia len pochabé táranie ;)

     • 3.3.1.1.1
      Tešíme sa says:

      Takže máme na svete veľký nový projekt od Fredyho!!!!Ďakujeme. Tvoj nový projekt bude predložený poslancom na schválenie. Podľa mňa určite prejde.Priatelia užite si krásny víkend.

      • 3.3.1.1.1.1
       Frndolína says:

       Skorohovorca, nezosmiešňuj sa.

      • 3.3.1.1.1.2
       Lojzo says:

       Kto nemá v sebe racionalitu (ako Tešíme sa), iných osočuje. Ešte nebol poslancom predložený projekt , teda návrh na tých 5%. Je to také typické mudrovanie, či machrovanie, ale pritom je za tým hlúposť a malosť…

    • 3.3.1.2
     Ferino says:

     Zdá sa mi, že sa tešíte zo všetkého, z každého nápadu, čo vymyslíte, aj keď je prakticky nefunkčný. Zaujíma ma však iné, ok, za projekt v hodnote 780 000 až jeden milión sa vybuduje drevené mólo a čo ďalej. Mesto do investície dá zo svojho ako spomína Fredy 39-50 000. Aké budú náklady do budúcna na údržbu?, alebo zas ako to bolo v iných lokalitách, sa nasadia plávajúce kvetináče, výsadba, a neudržuje sa to, výsadba uhynie, ale hlavne, že sa spotrebovali peniaze EU a ze neprepadli.

     • 3.3.1.2.1
      Henry says:

      Čože? 780 000? Nemyslíte vážne. Taký projekt by ani v Las Vegas, Sydney, Tokiu, Osake, Paríži, či Zuruchu nerobili, aj najdrahšie mestá by do takéhoto projektu investovali menej, ako “chudobná” Trnava. Málo práce, málo materiálu, veľa peňazí…jedine ak s nimi to drevené mólo v dvoch vrstvách vydláždia stoeurovkami. Chcelo by to budíček.

      • 3.3.1.2.1.1
       Presne tsk says:

       Presne tak.
       Táto cenová kalkulácia je absolútna strata súdnosti.
       Spomienka na piešťanské CT.

       • 3.3.1.2.1.1.1
        asdfg says:

        podla mna im uplne hrablo. jakoze oni chcu stavat kruhove molo v nejakom rybniku ktory ani neni mestsky. vydrbu za to mega euro, lebo sak to ide z eu. nas to bude stat 50 000 takze sa to oplati. makovy prd. 50 000 je za to vela. co keby ste vybudovali za jeden mega chodnik a cyklochodnik do bileho kostola, alebo spravte tam nejaky fitpark. a ano aj parkovisko aby tam mohli ludia prist s detmi autom sa pohrat a pozret pava a dat si kofolu, alebo pivo. a ne molo v rybniku

        • 3.3.1.2.1.1.1.1
         Real says:

         Prepískli to. Asi to takto neplánovali. Spätná väzba zlyhala, jednoducho strata zmyslu pre realitu.

        • 3.3.1.2.1.1.1.2
         Pre asdfg says:

         Asdfg presne si to vystihol. Tak prepotrebny cyklochodnik a vobec chodnik do bieleho kostola vsetci potrebujeme , pretoze uzka cesta medzi tybnikmi s povolenou 70 tkou je zivotu nebezpecna. Namiesto tak prepotrebnej veci zasa stracaju cas, energiu a peniaze s takouto zbytocnostou , ktora by sa dala priradit ku kontroverznym veciam v kamenaci spolu s ambient festivalom ekofest. Pri dnesnej nekulture ludi si vsetci vieme predstavit ako by to molo a ludia na nom znecistili rybniky a narusili aky, taky klud zivocichov. Preco nedate tym rybnikom radaej pokoj. Kde vznika ten novy les pri bielom kostole ci medzihaji pan primator ? 4 roky uz koncia a nic. Ten cyklochodnik do boeleho kostola ? Nic. Iste planujeme, kreslime, vizualizujeme a zbierame liky na fb.
         Ale nas zaujima realiza. Co chodnik do modranky ? 4 roky uz koncia a nic. Ani vykupene ci vyvlastnene pozemky. Iba pr a volebne sluby.
         Urobte prosim teda radsej namiesto toho mola ten chodnik na pilotach medzi rybnikmi, mozno aj s vYhliadkov nad vodou.
         To bude aspom zmysluplna a funkcna vec. Na to by ludom asi nenolo luto tych penazi z eu, mesta a neskor na usrzbu a opravy !

         • 3.3.1.2.1.1.1.2.1
          Dalibor says:

          Co by ste sceli. Primator je slubotechna. Naslubuje hory doly, oblbne ludzi a smeje sa jak mu naleceli a jak si on moze uzivat blahobyt.

 4. 4
  pacient says:

  A čo keby sa postavila nova dôstojna poliklinika pre našich ľudí ?

  • 4.1
   Parva Roma says:

   Kde to nepáchne kanalizáciou…

  • 4.2
   hrobník says:

   a načo ci je nová poliklinika???? To akože potom budeme šeci zdraví???
   Najprv treba dochtorov čo budú už konečne ludzí léčit a ne im na šecky choroby predpisovat ibalgin, V tejto krajine prestať už konečne kradnút a rozkrádat zdravotníctvo. Dobudovať protónové centrum, Rusi ho mali vyfinancovať z deblokačného dlhu, dávno mohlo fungovať, lenže to by sme museli mať politikov čo nekradnú a robia pre ludzí. Lebo Rusi by ho boli dostavali, lenže hentá naša politická elita z takéto biznisu nemala ništ do vrecka tak sa na to vyprdli.

  • 4.3
   doktor says:

   A čo keby sme leceli na Mars ?
   Nemáme love – placíme vlaky zadarmo a máme štadióne pre 80.000 divákov.
   To ci musí stačiť.

   • 4.3.1
    Pedro says:

    Mne to nestačí, já scem ešče vácej místa na sedzení aby som mohol ícit ščat na vácej hajzlov na štadióne, šak ket si dám pivo tak sa dycky idem doščat

    • 4.3.1.1
     ultra says:

     Ščúl sa musí aj splachuvat a Vlado má náklady. Šak nech mu to Tavos odpuscí to stočné robí to pre ludzí. Volakedy stačil plechový plot a bol pokoj aj voda sa šetrila. UEFA o tem ništ nevedzela a ščúl im všecko vadzí.
     Heftych potom nemá penáze na černochov.

  • 4.4
   pilulka says:

   Poliklinika nebude. Peniaze sú v prdeli.
   Bola akcia 1 CT za cenu troch.
   No nekúp to !!

  • 4.5
   rbwtt says:

   to si si kámo trošku pomýlil letopočet…to tí zlí komunisti stavali polikliniky, nemocnice, školy, škôlky, jasle, internáty, školy v prírode, športové haly či klziská a podobné zbytočnosti

   • 4.5.1
    maco says:

    ano ano velka pravda, lebo ti chudaci na zapade v nemecku, rakusku, kanade, belgicku, francuzsku, usa, svajcarsku atd. nemaju skoly, nemocnice, fabriky, cesty, stadiony, internaty skratka nic tam nemaju lebo nemali 40 rokov zlatych komunistov…

    • 4.5.1.1
     rbwtt says:

     tuto nado mnou prispievajúci poznamenal niečo v zmysle či by sa nedala postaviť dôstojná poliklinika. Asi som naivný, ale pochopil som že myslel v Trnave, nie v usa. Ja som v usa nebol, ale narodil som sa a žijem v Trnave, Môj príspevok sa týkal TT, ak si nepochopil. Načo tie drísty ? Máme tu takmer 30 rokov kapitalizmus ( ako v usa, nemecku atď ). Napíš mi kolko sa za ten čas postavilo V TRNAVE škôl, jaslí, materských škôl, plavární, športových hál, polikliník, nemocníc, výrobných podnikov

  • 4.6
   dzony says:

   si ty pacient veru

 5. 5
  pacient c. 2 says:

  A co keby sme vo vedeni mesta najskor mali ludi, ktori chapu vyznam toho, co skutocne Trnava potrebuje a nie ludi, ktori riesia projekty volnocasoveho rozmeru? Nemocnica je tema, doprava je tema, vyuzitie potencialu mladych ludi je tema. Nie vytvaranie novych a novych atraktivit, ktore ludia vyuzivaju len preto, ze zarobili peniaze v Bratislave.

  • 5.1
   kinder VIP says:

   Správne – ľudia nepotrebujú voľnočasové aktivity ale napríklad štadión za 30 mil € postavený z rozpočtu štátu, mestského majetku a tunelovania Tavosu ( preto ti kanalizácia smrdí ). To je naša budúcnosť !!
   To je tá správna investícia !! Sin Sity Arana to je správny rozvoj mesta na vymletie mozgov. Aj policajti so Stankom na vodnom dele si zatrénujú.
   Sľubujeme, že už nikdy nebudeme chodiť do Kamenáča, ale do našej božskej Sin Sity a budeme tam piť to kyslé pivo a budeme skandovať :
   ” Fico Poor a Široký nech nám žijú naveky !”

  • 5.2
   Je taky says:

   Možno budeš prekvapený , ja takého poznám , ale …..

  • 5.3
   dzony says:

   prosim ta ako si predstavujes vyuzitie potencialu mladych ludi o com si ty moj odbornik myslis ze je tema?
   a co keby sme postavili polikliniku?
   a co keby sme postavili nemocnicu?
   a co keby sme postavili obchovat este jeden okolo celeho mesta?
   a co keby sme rozsirili hlavne dopravne tahy v meste na 4 pruhy vsetky?
   a co keby sme postavili 5 novych parkovacich domov na kazdom sidlisku jeden?
   a co keby sme postavili tri materske a tri nove zakladne skoly?
   a co keby sme postavili cisticku odpadovych vod este pred trnavou aby do nej vtekala uz cista nesmradlava voda?
   a co keby bolo cestarov 3x tolko a 20minut po zacati snezenia by uz vsetci naklusali a cesty odpratali?
   No pozri ako som ti to pekne napisal :) take jednoduche to je :) zoberes proste miliardu eur a spravis no. hotovo.
   co tam mame dalej?

 6. 6
  sTToka says:

  kde chodia na tie jasnovidecké kurzy?
  bez projektu zadrú cenu za dodávku a realizáciu.
  je plno iných dôležitejších problémov a nie hentaká k***cina

  • 6.1
   Ach jaj says:

   Dobre hovoríš.
   Komusi tu kvapká na karbid.
   780 tisíc, 1 milión, čísla lietajú hore dole.
   Strašná suma na tú k……u, ako píšeš. Aj keď by to malo byť akože z eurofondov. Za to sa dá postaviť cca 10 holostavieb rodinných domov.
   Povedzme si však pravdu: z tejto aktivity pravdepodobne nič nebude. Eurofondy sa nezadarili pre cyklovežu, najnovšie ani pre lávku na Starohájskej. Vždy bola nejaká chybička. Realistický predpoklad je, že aj tu bude eurofondové Nyšt. Takže pravdepodobne zase len reklamná akcia.

   • 6.1.1
    Milan P. says:

    Pravdepodobne si pozrite toto:

    a pochopíte s akými cocotmi tu fungujeme. Slovo cocot je azda v poriadku, je to ako ocot s jednym zabludenym C na zaciatku. Drzme im palce. Reklamne akcie im idu. Zvysok moc nie.

 7. 7
  JR says:

  Taková blbost!

 8. 8
  Otazka says:

  Skvele. Aj s tou vezou. Ked zacne ” ekofest ” v tom uzemi budeme pozorovat vtactvo, ako bude pokojne hniezdit a lietat.
  V pokoji si vychutname ambient a la horkize slize a pod.
  Mna by radsej zaujimala doprava v meste. Chybajuce skolky pre trnavcanov. Dokazete natriet podchod pod zeleznicou, skvele pr a liky na fb, ale rozsirenie nie. Pritom sa nedavno prerabali perony :)
  Good morning and wake up boys!

  • 8.1
   Partia tĺkov says:

   Vladimír Poór ich nazval v legendárnom videu o City Aréne kindermanažmentom. Ja hovorím, že sú to tĺci. Robia mesto takým ako sa páči im. Koho zaujíma popri témach ako sú kvalita života, zamestnanosť, príjmy, schopnosti sa mať v TT dobre a XY iných nejaký čoraz viac EKO kamenáč? Zasraní (po trnavsky dočšatí!) hipsteri sú to pán oligarcha a nie kindermanažéri. Pobavte sa https://youtu.be/P6RwH0cN5cQ?t=71

   • 8.1.1
    ITBGL says:

    Martvoň ich nazval v legendárnom článku o Smere – new generation. Ja hovorím, že sa iba majú radi. Robia mesto takým ako sa páči im. Koho zaujíma popri témach ako sú kvalita života, zamestnanosť, príjmy, schopnosti sa mať v TT dobre a XY iných nejaký čoraz viac EKO kamenáč? Zasrani (po trnavsky dočšatí! LGBTI ) sú to pán oligarcha a nie kindermanažéri. Pobavte sa :

    Správní kinder VIP manežér vyzerá takto – kýbel na hlave, maskáče a plastový samopalček.

    https://sk-sk.facebook.com/martin.poor.5

    Ako je to s tou komunitou vo vedení Smeru ?

    https://www.webnoviny.sk/martvon-homosexualom-minimalne-jeden-podpredseda-smeru-viaceri-poslanci/

    Ako som už spomenul, že je to farizejstvo niektorých čelných predstaviteľov vedenia strany Smer, ako aj niektorých poslancov Smeru v NR SR, ktorí sa tvária ako konzervatívni politici bez ochoty pomôcť LGBTI komunite, hoci sú sami príslušníkmi tejto komunity, majú na to moc a taja to pred voličmi Smeru. A to iba preto, že aj napriek apelu smeráckych europoslancov, Fico nechce túto tému otvárať. Pritom, by na začiatok iba stačilo aspoň zakotviť legislatívne právo na informácie o zdravotnom stave pre takýchto partnerov alebo právo po sebe dediť, čo by dokonca pomohlo aj nezosobášeným párom. Nebudem konkrétny, ale podľa mojich informácií, čo som počul, tak sú príslušníkmi LGBTI komunity v Smere minimálne jeden súčasný podpredseda Smeru, dvaja bývalí podpredsedovia Smeru, ako aj minimálne dvaja súčasní poslanci Smeru v NR SR. Ja plne rešpektujem v bežnom živote LGBTI komunitu, ale sa mi nepáči, že to jej príslušníci v Smere taja a nič pre zmenu súčasnej situácie pre LGBTI komunitu nerobia. Je však na nich, že či to budú aj naďalej tajiť a hrať sa pred ženami na Casanovov, alebo pomôžu tejto komunite. Skúste sa však na to spýtať novej Ficovej generácie Smeru pána Pellegriniho, pani Sakovej, či pána poslanca Náhlika, že čo oni na toto farizejstvo povedia, keďže sú podľa vedenia strany budúcnosťou Smeru.

    :):):):):)

   • 8.1.2
    Terka says:

    Úvahy po vylepšených koláčikoch zapíjané vínom 2 litre na osobu v spoločnosti dvorného architekta vznikne štúdia hodná návrhu do súťaže hľadáme mladé talenty.POUČENIE nie Z KRÍZOVÉHO OBDOBIA ,zasraní sú aj po trnavsky zasraní. Po trnavsky sú poščané 50 ročné zamestnankyne MU podľa PB /nie podľa Husáka /.

 9. 9
  Tir P says:

  Ozvlal sa tlk alias porkoritolez…D Chod do parciku k pumpe Tir Petroleum,urcite budete s tvojim oligarchom-najvacsim zlodejom dobre dychat super vzduch…Placte dalej,bude sa Vam horsie dychat,smejdi

 10. 10
  Jana K. says:

  Vy to nechápete. Im preskočiť preskočilo obom stranám, stačí sa pozerať

 11. 11
  Vlado says:

  No mne sa aj paci, ale za takúto cenu? A navyše je to z dreva takže to tam nebude navždy a ešte to bude stáť asi aj veľa na údržbu, ktorá bude opäť cúvať z mesta peniaze. Ale niečo v podobnom duchu by sa dalo spraviť, lebo táto lokalita by si to zaslúžila. Ale peniaze z EU sa dajú využiť aj inde.

 12. 12
  ˇˇˇˇ says:

  “Cieľom zámeru je poskytnúť návštevníkom možnosť pozorovania prírody a krajiny z vodnej hladiny.” Vtakov sa niekto pytal, ci sa chcu nechat pozorovat? Co tak spravit Brockovi cez obyvacku, kruhac? Budem ho chodit pzorovat, co vecer robi.

 13. 13
  aladár says:

  Si všetci pisatelia najprv prečítajte článok a potom vypisujte lofociny.
  Tento projekt financuje EU ako NENÁVRATNÝ príspevok. Je to čisto v kompetencii Ministerstva hospodárstva a asi tieto euráče môžu ísť len na určité účely, čiže nie na cesty, parkoviská, škôlky a podobne.
  Spoluúčasť mesta pri odhadovanom 1 mil. bude cca 50 000,- pri 780 tisícoch by to bolo cca 39 000,-. Takže suma sumárum, veľmi dobrý projekt, EU to celé zaplací a ideme na to.
  A na školky, cesty, parkoviská a podobne si pýtajte od Fica, Kažimíra a im vypisujte kam dávajú peniaze daňových poplatníkov.

  • 13.1
   ˇˇˇˇ says:

   Dalsi, co si mysli, ze peniaze z eurofondov rastu na strome. Kolko ludi musi a ako dlho na tych 780 000 robit? A nakoniec sa za to postavi doslova pixovina, dreveny kruhac v rybniku, ktory vydrzi neviem ako dlho, ked sa budu o to nebudu starat. Stotisice len tak lietaju, sak je to len z eurofondov. Cykloveza, kruhac v rybniku, zazelena lavka na polikliniku … Naklady obrovske a uzitkova hodnota minimalna. Naklady na udrzbu ako si nikto nerata, tie predpokladam nebudu z eurofondov. A okrem toho, nie je to navyse chrane oblast? Ak sa tam bude chodit mladez zabavat, tak odpadky budu koncit v rybniku.

   • 13.1.1
    Pedro says:

    Ja scem též také pekné penáze na nejakú pixovinu

   • 13.1.2
    aladár says:

    A načo máme podnik ASA a platíme ho ??? Šak nech upratujú verejné priestory tak ako im to ukladá povinnosť.
    A do roku 1989 vieš koľko generácií tu makalo a po roku 1989 tu pár vyvolených rozkradlo celý priemysel, poľnohospodárstvo, celú krajinu a včúl vďaka nim máme HOLÉ RUCE.
    Potom si bývala výčapníčka zo staničného bufetu dáva foto zo Srí Lanky a 800 000 dôchodcov si užíva 300 eurové dôchodky.

    • 13.1.2.1
     qQq says:

     aladár opravím ťa máme HOLÉ RICE
     a 950.000 ľudí si užíva výpalníctvo EXEKUČNEJ MAFIE

     Projekt je výborný.
     Majstrov ide rozhodiť od závisti – to je dobre.
     Nemajú argumenty len urážky a vulgarizmy.
     Sú na konci svojej smutnej kariéry. Vedia čo ich čaká.

   • 13.1.3
    ABC says:

    Pozri si Hlavné správy zo včerajška,kde francúzky ekonom poukazuje na to, že z krajín Česko, Madarsko, Slovensko, sa stali čistý platci. Ked za 1 euro ktoré nám dá EU odíde zo Slovenska 2 eurá formou daní z firiem na ktoré sme im prispeli na ich vybudovanie.No neber to.

    • 13.1.3.1
     DPH says:

     Rozumiem tomu tak, že nám pošlú naše peniaze, len o nich môžeme rozhodovať v spolupráci s EU. Takže sme nesvoj právny .Minulý rok Peťo sníval o dákej lávke v rybníku. Scenár ten istý ,nahodí sa udička , ľudia diskutujú, ako by rozhodovali o rozmiestnení vojsk pred rozhodujúcou bitkou na záchranu civilizácie.Potom stiahnu žiadosť o ozelenenie lávky, lebo sa zistilo, že jeden pozemok je niečim zaťažený,takže peniaze z EU tam ísť nemôžu. Pozemok vysporiadajú a žiadosť podajú znovu,ale o tom sa už dozvieš len tak nechtiac. Nie je dôležité či sa dačo urobí,dôležité koľko sa o tom hovorí.

  • 13.2
   ABB says:

   To akože keď je z eurofondov, tak sa to môže? Takéto voloviny a ešte aj predražené sa musia skončiť.

   • 13.2.1
    Vanda says:

    Presne tak. Predražený Bročka musí skončiť! Tento hipster s posieracím potenciálom na hladine 15 z 10 mi riadne žerie a nervy už a celej mojej rodine a ďakujem za pozornosť

  • 13.3
   Dilino says:

   To ministerstvo hospodárstva je aj zodpovedné za priame zahraničné investície a práve do TT poslalo cez 1.2 mega ako štátnu pomoc na tvorbu pracovných miest. To fakt nevidíš rozdiel? Toto prachy zožerie a nič z toho nebude. Tamto prachy prinesie. To naozaj nevidíš, že je TT na smiech? Kto to kedy videl robiť prieky vtáctvu uprostred vodnej plochy?

   • 13.3.1
    Feri says:

    Na smiech si Ty a nikto iný. Že nič z toho nebude?V Bachledovej doline je čo?Tiež bol tento chodník postavený z EÚ. Po celom Slovensku sú vyhliadkové veže. Treba použiť len google a tam ich najdete.Čo som stretol ľudí,tak všetkým sa tento projekt páči. Za tento projekt má u mňa Brocka veľké plus!!!

    • 13.3.1.1
     ABC says:

     Chránená krajiná oblasť Trnavské rybníky vznika ked boli rybníky napustené vodou. Vtáky pri sťahovaní a návrate späť do strednej Europi ich používali na odpočinok a niektoré tu aj hniezdili. Ked rybníky sú bezmála nefunkčné pretekajú hrádze,za napustenie vody treba platiť, aj z pamäte vtákov táto lokalita je postupne zabudnutá. Myšlienka rozhľadne nie je zlá, možno by nebolo od veci zároveň ju použiť ako základ pre uchytenie tobogánu v Kamenáči. Ked som to čítal bez okuliarov , až ma striaslo,čítal som to že Bročka má u teba za projekt veľkú pusu.Ale OK.

    • 13.3.1.2
     Dilino says:

     Ako môžeš porovnávať dolinu a Trnavu!? Asi budeš blbec. Trnava z rybníkov nikdy neurobí atraktívnu vec pre turistiku

     • 13.3.1.2.1
      Feri says:

      Dilino a Anna blbci ste vy a riadni!Čo čakať od smerackych primitívov ktorí nevedia slušne diskutovať. V rodine Vám chýbala výchova, ale už je neskoro.Túto diskusiu zaplnili primitívi zo šenku.Tu končím, nech sa bavia medzi so sebou.

     • 13.3.1.2.2
      Trulo says:

      Jeden z najdôležitejších faktorov boja s klimatickými zmenami je zachytenie vody v krajine.Skultúrniť , opraviť dva veľké rybníky,napustiť vodu do nich by bola veľmi prospešná vec.Navyše spraviť bio kúpalisko by bol už nadštandart.Dilino rozmýšľaj a nie bezhlavo kritizuj.

 14. 14
  dan says:

  A nekončia odpadky teraz v rybníkoch alebo v potokoch?Končia.Dnešná mládež,povedzme polovička je vychovávaná dosť mizerne.Podľa tvojho zmýšľania nerobme nič.Vybudujme ďalší City Park a poniektorí budú šťastní.Tie peniaze keď nepôjdu na tento projekt,tak nepôjdu nikam,jednoducho prepadnú.Aladár,výborne si to napísal.Držím palce pri projekte.

  • 14.1
   ˇˇˇˇ says:

   Kam konkretne prepadnu tie peniaze? Skutocny milovnik prirody pozoruje prirodu tak, aby o nom nevedela a nie ze spravi chodnik vtakom az do spalne, Dnes si mozes kupit delekohlad a fotoparat a urobit take zabery, ake volnym okom nikdy neuvidisa zver ani nebude vediet, ze sa nan u pozeras. Keby vtaci vedeli rozpravat, tak by urcite o ziadany chodnik pod oknami nestali, tak ako nestoja ludia o rusne cesty a parkoviska pred domami. Podla tvojho zmyslania, ci je alebo nie je chodnik priamo v rybniku, tak je tam odpadkov rovnako?? Tak zacnime predavat na skolach marihuanu, aj tak su mladi fajcia, takze je to jedno, kde ju kupi.

   • 14.1.1
    Neočšádzaj sa says:

    Neočšádzaj sa a povec to na rovinu. Peťovi hrabe.

    • 14.1.1.1
     Labakan says:

     Pani alebo slečna nadšená obnovou náteru na bývalom detskom ihrisku Guliver, napísala bodaj by bolo takých Peťov na Slovensku viac. Ja si myslím že keby bol Peťo v kozmickom korábe na prieskum Mliečnej dráhy ,bez možnosti návratu, bolo by to víťazstvo zdravého rozumu a obnova zákonnosti v meste T R N A V A !!!!! Inak po Trnavsky j…e!

 15. 15
  ABB says:

  Bože môj, to nie je už na čo iné vyhodiť peniaze? To mohlo napadnúť len …

 16. 16
  aladár says:

  Keď už to tak je a EU nám ich dala tak predsa nedáme Bašternákovi alebo Kiskovi na vratky aj zvratky, ale asi že ich dajme na Kamenáč, keďže tie eurráče sú na takéto projekty určené a ništ s tým my nenarobíme.

  • 16.1
   Bu bu bu says:

   Odporúčam ich použiť na parkovací dom 😋😋😋
   V Bruseli určite nič netušia o rybníku v Trnave, ani o móle. Ani o plote okolo rybníka.

 17. 17
  Peter Klimo says:

  A teraz tu o tej cyklovezi .. ;)

  • 17.1
   Juraj Fuzák says:

   Co si nemal dost rozpravok minuly tyzden na pesej zone?

   • 17.1.1
    Peter Klimo says:

    ale hej, videl som z radnice vychadzat dvoch rumcajzov

    • 17.1.1.1
     Juraj Fuzák says:

     Ale prosim ta…, predpokladam ze miestny Andersen ta nabrifoval poriadne novymi “sokujucimi” pribehmi 😂😂😂🙈🙈

     • 17.1.1.1.1
      Peter Klimo says:

      Juraj o tom, ze moje stretnutie s byvalym primatorom bolo tajne svedci aj fakt, ze sme stali rovno pred radnicou
      Odporucam kazdemu, koho dianie v komunalnej politike zaujima oslovit ludi zo sucasneho vedenia a minuleho a spravit si vlastny nazor.

 18. 18
  Tomáš says:

  Škoda, že sa ide do osobnych invektiv. Skúsim pomenovať vážnejší problém v tejto časti. Preplnena Kamenná cesta autami slabá MHD, pokračovanie výstavby a nenápadne miznutie stromov. Keď sme chceli udržať Kamenac, mala tam byt stavebná uzavera, vytvorenie paralelnej cesty z časti za traťou smerom k Ruzindolskej a Trstinskej až po obchvat, aby autá nešli po Kamennej ceste a nezapchavali centrum, ale obchádzali mesto. Opakujem nik tu koncepcne nerozmýšľa desať rokov dopredu. Viď vyustenie Kafland namiesto Milexu do Trstinskej, Kanennej cesty do centra, rozmyslanie bez alternativ. Žiaden parkovaci dom ani pri tej nemocnici, kde mohol byť montovany dvoj aj troj podlazny, ziaden parkovaci dom v centre napriklad pri Jednote. Všade tam treba dať milióny, ktore budu mat aj efekt na ekologiu. V Kamenaci je najvacsou ostudou Ekofestival, ktorý ničí zeleň a svojim obsadenim nema nič spolocne s tichom, ktore by malo byt v rekreacnej oblasti. Potom by mozno za tretinovu cenu bolo vhodné rozmýšľať aj o rybnikoch a ich využití aj pre rekreáciu.

  • 18.1
  • 18.2
   Rybnik says:

   Tomáš , vo všetkom máš pravdu, iba v tom nie , že nikto nerozmýšľa,niektorí predsa len rozmýšľajú , ale nemajú dosah veci zmeniť , môžeš sa o to pokúsiť

  • 18.3
   utopista says:

   Tomáš plačeš a kopeš na nesprávnom hrobe.
   Kamenáč pochoval Bošnák a spol niekedy v r. 1995 keď povolili výstavbu IBV. Následne to dorazila demolačná čata Smer a spol ďalšou IBV.
   Infraštrukrúra = 0.
   Tretiu vlnu devastácie dokončuje stádo, čo tam stavia tie betónové ploty.
   To už nie je o architektúre a územných plánoch ale o psychiatrickom stave spoločnosti.
   Parkovací dom už stavia mladý poor. Môžeš si pozrieť vizualizácie na FB.
   Ďalší parkovací dom – parkovisko sa robí v nemocnici. Investor Tabaček. Prevádzkuje ho parkovacia spoločnosť Kaufland.
   Kľudne si tam zaparkuj.
   Zapratať perfektný mestský pozemok ( posledný v centre ) pri Jednote parkovacím domom môže len diverzant. Je to tiež z dielne Bošnáka. Mali tam návrh od istého architekta ktorý navrhol aj dom ROH. Možno tam chceš takú peknú betónovú budovu.
   Na tom mieste by malo stáť niečo exkluzívne a nie budova do ktorej vchádzajú a vychádzajú smradľavé autá.
   Zobuď sa.

   • 18.3.1
    Tomáš says:

    Ja neplačem. Hľadám riešenia do budúcnosti, bez vyhovarania sa na komunistov či kdhkov alebo smerakov. Ak niekto dovolili výstavbu a už je to neúmerné môže ju ten istý urad pozastaviť či podmienit vo verejnom záujme vybudovaním odlahcovacich ciest. Ak niekto chce vrátiť život do centra musí vytvoriť dopravné napojenie i zaparkovanie. Pri jednote nemusí byť monštrum, ale podzemné parkovanie s 1 max. 2. podlaziami na úrovni zeme so zachovanim priehladov. Žiadne druhe ROH. Ak vieme dat desať tisice na projekty musime i tu rozmýšľať veľkoryso zo zachovaním a hlavne kultivovanym vyuzitim pozemku. Nie monumenty, ale su vonku aj zelener podzemné parkovania, kde nad nimi môže byt kľudne zeleň. To co je tam teraz je na urovni minulého storocia. Ešte 5 rokov a pamiatkari to budú považovať za historicku ruinu. Nakoniec budme objektívny. To co je na kapitulskej to parkovanie je hruza. To nie je proti ferovi, ani petrovi, ani proti štefanovi. To nie je plač. To je pokus o hľadanie inych ciest ako vyhovoriek a nadavok. A to je optimizmus.

    • 18.3.1.1
     utopista says:

     Nehľadáš riešenia ale máš sny – to je dovolené. Daj reálny, konkrétny návrh ako chceš riešiť 30 ročnú devastáciu tohoto územia resp TT.
     Na tvoje dopravné ilúzie v komente 18 potrebuješ :
     – peniaze na výkup pozemkov,
     – zmenu legislatívy na vyvlastnenie,
     – hordu právnikov,
     – súdy spory o vlastníctva vyhrať
     – hordu projektantov a peniaze na PD
     – súťažiť všetky položky
     – súhlasy stoviek diverzantov, výpalníkov, vydieračov
     – vymeniť neschopnú štátnu správu
     – atd atd

     Môžeš doplniť časový harmonogram a zdroj financií
     Tak daj

     • 18.3.1.1.1
      ABC says:

      Podľa teba niet riešenie,podľa teba treba odísť a posledný nech zatvorí búdu.A už je priestor pre 5 milionov utečencov. Vieš že za tento scenár by EU bola ochotná dať každému Slovákovi aj 300 tis. eur na nový začiatok.Môžeš začať.

      • 18.3.1.1.1.1
       utopista says:

       ABC a Tomáš – to čo som stručne dal je riešenie, taký je postup. K tomu ale treba mať na meste, kraji, v parlamente slušných politikov ktorí chránia záujmy štátu a občanov a spolupracujú, koordinujú a podporujú dôležité projekty hlavne infraštruktúry. A nie tí čo tu boli a sú, navzájom sa neznášajú a trucujú, robia si naschvály. Politické strany nás už presvedčili a dokázali, že to NEVEDIA. Iba rozdeľujú spoločnosť. Už nás ( niektorých ) neoklamú.
       My voliči v TT si robíme poriadok – už je na meste, na kraji. Neidealizujem LT ale vymenuj niekoho kto je ochotný do toho ísť a nastaviť ten svoj ksicht. Vy dvaja ste dúfam kandidovali ? Na nete je ľahko mudrovať.
       Je to cesta na dlhé trate vykydať ten hnoj. Áno dlho to trvá.
       Projekty typu Ružový park, parkovací dom áno – nie sú v tomto globálnom pohľade málo významné. Na to obce stačia sami. Infraštruktúra – obchvaty, diaľnice, nemocnice atd. je globálny princíp.
       Dokedy tam budú títo neschopní idioti z politických strán NIČ sa nepohne. Môžeme sa tu osočovať koľko chceme.

       • 18.3.1.1.1.1.1
        ABC says:

        Ja s tebou súhlasím ,o tých slušných politikoch ,všetci sú slušný pokiaľ nezačnú myslieť len na seba.Mnoho krát si myslia že,ked dostali dôveru, dostali aj absolútnu moc.Stratia pokoru a stanú sa arogantný a zlý.Potom sa čudujú ked ich kritizujeme.Moja zásada je neustupovať a nedať sa zastrašiť a oni len skúšajú, doskúšajú. Môj príspevok je ironia , ktorá by sa viac menej mnohým páčila npr.Tureckému Nemecku ,Alžírskemu Francúzku.Čo si však pred rokmi navarili nech si aj spapkajú.Normálni robme veci tak, že prikryme sa takou perinou na akú máme.

       • 18.3.1.1.1.1.2
        Peter Klimo says:

        Kto je politicka strana a kto nie ?
        Vies o tom ze najvtrdsia stranicka disciplina vladne prave medzi poslancami LTT ? Vo vacsine hlasovani hlasuju do nohy rovnako..

     • 18.3.1.1.2
      Tomáš says:

      Ďakujem, že môžem snívať. A dúfam, že aj povedať bez vysmievania sa a zbytočného hecovania svoj názor a postreh. Ak začnete tak, že nie sú peniaze, tak načo a o čom rozprávame. Nechajme to tým čo ich majú. Potom ale nerozumiem, prečo na nich nadávame. Na nastavenie lepsej MHD do Kamenaca mesto má, len ktosi na to musí koncepčne myslieť. Jeden a pol miliona eur každý rok na nefungujucu mhd to potvrdzuje a nikomu to nechyba. Čo sa tyka vykupu pozemkov raz to mesto dokázalo. PSA. Právnikov si mesto už dnes objednava externe. Viď spor City Aréna. Ma na to, napriek nejasnostiam. Na projekty bez vacsieho zmyslu Park Janka Kráľa, Ružový park sa tiez našli peniaze viď rozpočty poslednych 8 rokov. To co si vypisal ako problém musi okrem vyvlastnenia, hordy pravnikov a akých si vypalnikov mesto robiť vždy. Tak ako ste to nastavii neschopna štátna správa, tak potom najbližších dvadsať rokov nerobme nič. Druha časť tykajuceho sa parkovania nepotrebuje nic z vasich odrazok iba súťaž, vôľu a rozmýšľať smerom k buducnosti a nie na to, ako je to drahé, ake chyby sa spravili. Parkovanie a parkovaci dom zdroj na úver 1 milión eúr rocne z parkovania, ďalšie financie 4 voľné nehnuteľnosti v centre mesta zivajuce prázdnotou, každým mesiacom stracajuce hodnotu. A ešte raz nie je to proti nikomu. Rozmýšľam ako vyjsť z ustavicneho sporu hadania sa a vyhovarania jeden na druheho a prípadne na štát. Parkovanie i parkovaci dom opäť upozornujem pod zemou, a jeden dva nad zemou i zo zeleňou a oddychovou zónou . Ak nam ide o centrum tak práve tato plocha je výzvou i možnosťou mesta ukázať ako sa da investovať v prospech občanov.

      • 18.3.1.1.2.1
       jan says:

       Prosím ťa Tomáš nehnevaj sa,ale si múdry ako koza bobkov.Len dúfam,že budeš najbližšie voľby kandidovať.

     • 18.3.1.1.3
      Utopistaaa says:

      Tak nástup. , môžeš začať naprávať , kiež by aspoň toľko ostalo po Vás za 30 rokov , ako zostalo ako Ty hovoríš po 30 rokoch devastácie TT.Tak do toho

      • 18.3.1.1.3.1
       Tomáš says:

       Ja mám svoje podnikanie rád. Nie každý kto chce aby mesto išlo dopredu, chce byť aj vo vedení. Ale verím,že tí čo rozhodujú hádam to tu sem tam aj pozorujú, minimálne poslanci, a ak si len niečo z pohladov na širšie suvislosti zoberu k srdcu, možno sj to budú realizovať. Ja tu nadhadzujem témy pre nich, nie su to moje témy, naučil som sa pri podnikaní hlavne počúvať, a toto co som hore naznačil je názor tych, čo tu žijú, nechcu sa deliť na vyvolenych, politickych ani nepolitickych. Ide im o Trnavu. Takže hovorim len to, co si časť z nich myslí. Je dobré sby to bolo počuť é, aby sa nik za par rokov nevyhovaral,že o tom sa nehovorilo. Mimochodom to co zostalo po mne za to sa ja nemusim hanbiť. A to prajem všetkým, ktorí budu mat za sebou aspoň 10 rokov podnikania.

       • 18.3.1.1.3.1.1
        utopistaaa kontra Tomáš says:

        Tomáš , moja odpoved vôbec nepatrila Tebe , práve naopak , páči sa mi Tvoja písaná reč , z Tvojho slova je cítiť , že pišeš s nadhľadom , vidíš veci v súvislostiach a nerozlišuješ kto je v akej strane , hnutí , ale čo je lepšie a možne v intenciách mesta . Asi si zrelý človek . A to mesto TRNAVA POTREBUJE-ZRELYCH ľUDí MORALNE AJ ODBORNE ,
        Je tam par takých , len neviem či su ………..

  • 18.4
   kruháč says:

   Šák máme v LT expertof na dopravu. Pecár je údajne dopravný inžinír.

   Naposledy sme ho vidzeli falšuvat hlasováni a za tri roky dálej ništ. Nech s Fúzakem vykúpa pozemky a stavajú cesty a idú odtlačiť ten kruháč. Fúzak má aj kombajn.

   Né furt sa len bicykluvat.

 19. 19
  aladár says:

  Takže takto :
  2010 – volebný program Bystríka Stanka : /2010-204 viceprimátor mesta /
  -aquapark
  – pešia zóna
  – parkovací dom v centre mesta
  – prehodnotenie zmluvy o pripravovanej výstavbe futbalového štadióna a vyvolať verejnú diskusiu o tomto projekte, osobne si myslel, že takýto projekt patrí na zelenú lúku
  -myslel si, že mesto premrhalo viacero príležitostí na získanie dotácií pre svoje projekty z európskych fondov
  – dobudovanie cyklochodnikov
  – rekonštrukcia Halenárskej
  2014 – volebný program Bystríka Stanka :
  – rozšírenie športovo rekreačnej zóny Kamenný mlyn
  – vybudovanie malometrážnych bytov pre seniorov a mladých
  – zmena grafikonu MHD
  – rekonštrukcia polikliniky
  – dobudovanie cyklochodníkov
  – rekonštrukcia Orolskej záhrady a Zeleného kríčka
  – parkovanie pri nemocnici
  No a urobte si sami názor čo sa sľubovalo a čo sa reálne robilo.

  • 19.1
   dzony says:

   Presne tak. A sme doma.
   Jedni trepali, slubovali, kreslili plany.
   Brocka spravil.
   Amen.
   Prosim dalsie volby a dalsie 4roky p. Brocku!

 20. 20
  Sasky says:

  A nie je ten oplotený rybník súkronmý?
  Aké vtáctvo chcú pozorovať, keď v chránenej oblasti dovolia Ekofest?
  Prečo sa neinvestuje do odklonu dopravy z Kamenáča na Ružindolskú? tí, čo tam dovolili túto mega zástavbu, už na radnici nie sú, ale nedomyslené dopravné riešenie zostalo.
  Prečo sa pozornejšie nestráži pokútny výrub stromov, ktoré majú zlozvyk zhadzovať na jeseň lístie?
  Prečo sa neinvestuje do MHD s inteligetným grafikonom?
  Trnavu v lete zasa zamorí smrad z preťaženej kanalizácie – to je téma, Nie pontón, z ktorého – obávam sa – poputujú do vody odpadky.

  • 20.1
   dzony says:

   Aky vplyv ma ekofest raz za rok na vtactvo prosim ta?
   MHD nepouzivas tak netrep o mhd.
   kanalizacia sa uz riesila a riesenie by stalo polku rozpoctu – keby si daval pozor tak vies trulko

   • 20.1.1
    Trulo says:

    Z friškého cesta si robený.Reagujú vtáci na hluk,z pozorovania viem že áno. Tak čo točíš. Problém kanalizácie,sa dá vyriešiť jednoducho.Rakúšan
    nech si postaví v Bolerázi čističku pol problému vyriešené. V kanalizácii pre úsporné splachovače je málo vody tak sa exkrementy pomaly posúvajú.Zhlukujú sa na miestach kde je nejaká prekážka.Nahnať to vodou na miesto odkiaľ sa to dá fekálom odčerpať a jeto. V Nemecku je tento postup bežný.V čase sucha zmývať cesty a voda tiež posunie exkrementy tam, kde sa dajú fekálom odsať.Pravidelne čistiť kanalizáciu fasa mašinkou,čo bolo sľúbené.Nie len faktúrovať stočné a občanov trápiť zápachom a baktériami.Vyriešený druhý problém.

   • 20.1.2
    Ach ach says:

    Džony, ty si tiež statočný damagóg.
    Tiež by si mohol byť hovorcom

 21. 21
  občan says:

  Contry deň v Kamenáči každý rok, kapely, atrakcie, rodeo býk, skákací hrad.
  Festival speváckych zborov a skupín seniorov a ďalšie hudobné projekcie plus rôzne predvolebné akcie a varenie gulášov so sprievodnými kapelami.

  • 21.1
   kačica says:

   A ešte 1 máj, zabíjačka, pivná 13 a aj Pejo púšťa na kúpalisko ľudí to je hnus. Mohli sa tam kúpať kačice alebo tam mohlo byť parkovisko, parkovací dom alebo Tesco.

   • 21.1.1
    DPH says:

    Podme postupne ,jeden máj alebo prvý máj? Zabíjačka bude čoskoro len či myslíš tú pred radnicou,alebo v meste,hoc aj na Halenárskej? Až bude tá pred radnicou ,tak tohtoročný fašiang bude ako na bohatej dedine.Plesať môžu len mešťania.Pejo už dopúšťal ľudí na kúpalisko.Kačica až sa chceš kúpať, môžeš v ktorom chceš rybníku v chránenej krajinnej oblasti Kamenný Mlyn.

 22. 22
  Voda v koši says:

  Táto akcia je ešte väčšia ..ujovina ako voda v koši.
  A toto nám tu generujú naše volené orgány.

  • 22.1
   dzony says:

   predosle organy tu kradli a nevypisoval si. asi ti to nevadilo

   • 22.1.1
    DPH says:

    Dzony ,rozbehol si sa slušne, až nadštandartne. Nikto moc nevykrikoval doteraz ,až Bistro raz utrúsil že v Trnave skapal pes.To utrúsil len raz, potom mu pud sebazáchrany napovedal že to nie je cesta a skončil s tým. Peťo nemá zatiaľ pud sebazáchrany, takže máme 50 ročné po …né úradníčky, mnoho ´úradníkov na MU a tak prime 38 nových, cylotrasy od nikial nikam, stromy rúbe a nevie to zdôvodniť vid Všivaví hájiček. Prekladá pomníky, stavia bašty ,ktoré níkto nechce a nepotrebuje,zavádza občanov o projektoch ktoré nie sú ani na papieri a on o nich hovorí ako o hotovej veci vid cykloveža .Tvári sa ako majiteľ korza a pestuje rodinkárstvo ,ktoré nemá obdobu.Pokračovania na budúce.

    • 22.1.1.1
     Juraj Fuzák says:

     Tieto “fakty” som uz pocul viac krat nazivo, hmmm kde to len bolo?

     • 22.1.1.1.1
      DPH says:

      Vravíš že viac krát naživo, len nevieš kde to bolo.To je zlé , to je zlé.

      • 22.1.1.1.1.1
       Juraj Fuzák says:

       Ja som to napisal ironicky, ze neviem. Viem totiz velmi presne a je mi z toho velice smisno 😂😂😂

       • 22.1.1.1.1.1.1
        Johny77 says:

        Prosím ťa môžeš používať ešte viac smajlíkov, aby bol tvoj príspevok ešte údernejší. Mimochodom myslím, že ľudia potrebujú skôr v meste riešiť dopravu a nie dáke smiešne umelé drevené móla. Treba mať deti, byť vyťažený vo svojej profesii a potom časom príde pochopenie situácie, že ľudia autá jednoducho potrebujú a chodenie pešo je časový luxus.

        • 22.1.1.1.1.1.1.1
         jan says:

         Brate smiešny budeš Ty,lebo nevieš čítať.Tieto peniaze dá EÚ len na tie trapnééé móla.Nikam inam.Žiadna doprava…Neviem čo je s dopravou v Trnave,ale dobre.Každý deň jazdím po celej Trnave a žiadny problém nemám.Tu mám len pocit,že niektorí ľudia potrebujú preletieť s autom cez mesto za päť minút.Ja mám tiež dve deti.

         • 22.1.1.1.1.1.1.1.1
          Juraj Fuzák says:

          Ja mam tiez dve deti a dokonca aj auto.

         • 22.1.1.1.1.1.1.1.2
          Terka says:

          Spoločenstvo nezávislých riešilo dopravu s ministrom dopravy v Trnavskej žumpe a o doprave v Trnave ani brnk. Toľko nádejí vkladané do Viskupiča a toto. Neštický tiež ani brnk. Takže počin desaťročia severný obchvat Trnavy, šcenci čo sedeli v jednej lavici na základnej škole. Vtedy sa dosť výrazne doprava zlepšila Trnave. V špičkách kolony na 40 minút, teraz 10 minút.

         • 22.1.1.1.1.1.1.1.3
          Johny77 says:

          Ešte to by mi chýbalo, že brate….. Si celkom zábavný chlapík, pokiaľ tvrdíš, že v TT nie sú žiadne problémy s dopravou.

         • 22.1.1.1.1.1.1.1.4
          Ach ach says:

          Jan, ty si teda riadny demagóg. Ty by si mohol byť aj hovorcom.

         • 22.1.1.1.1.1.1.1.5
          lolo says:

          jan, odvez sa počas pracovného týždňa ráno okolo 07:30 autom zo Študentskej ul. na Hospodársku a potom smer Tamaškovičova. Alebo naopak poobede 16:00 z Linčianskej smer Prednádražie. Potom napíš ako si si to užil.

        • 22.1.1.1.1.1.1.2
         Voda v koši says:

         Dobre píšeš.
         Aby volení zástupcovia neprodukovali nápady typu “voda v koši”, mali by mať prežité presne to čo uvádzaš. Aj výchovu detí.
         Nemusia si uvedomovať, že pred treťoradými nápadmi, ktoré produkujú, sú kdesi ďaleko vpredu prvoradé veci.
         A keď nemajú praktické skúsenosti, aj tie treťoradé nápady im miznú ako voda z koša.

         • 22.1.1.1.1.1.1.2.1
          Bezprízorný says:

          Pre bezprízorních sú dobré aj nápady tretej triedy. Aspoň sa máme kade bezprízorne ponevierať.

    • 22.1.1.2
     Kapustná hlávka says:

     Nestratil sa, hovorí.

 23. 23
  dzony says:

  Banda kretenov sa tu vyjadruje k veciam ktorym nerozumeju a nakoniec vo volbach zas vyhra Brocka a vsetci budete drzat pekne dalsie styry roky pysky.
  Tesim sa ked sem po volbach pridem :)

  • 23.1
   Johny77 says:

   Super,už sa nevieme dočkať,budeme mať ďalšie elektroautíčka stale odstavene pred MU, prázdne cyklochodnicky,cesty ako v 18.storoci (Halenárska) a pod.Petko je idol,super marketingový produkt.

 24. 24
  dzony says:

  Blbosti stavaju! Konecne tam namiesto rybnika mali postavit parkovaci dom!

  • 24.1
   Voda v koši says:

   A ja som zvedavá, kedy vyjdú na svetlo s projektom “voda v koši”.
   To tu ešte nebolo.
   To budú všetci čumieť. Aj v televíznych novinách.

 25. 25
  Johny77 says:

  Super,už sa nevieme dočkať,budeme mať ďalšie elektroautíčka stale odstavene pred MU, prázdne cyklochodnicky,cesty ako v 18.storoci (Halenárska) a pod.Petko je idol,super marketingový produkt.

 26. 26
  Hentototo says:

  Len tak z ničoho nič zadefinovať, že peniaze z eurofondov budú len na mólo v rybníku a na nič iné, môže len nekompetentná osoba. Vhodnejšie pomenovanie ako osoba by mohlo byť komiksová figurína. Dlhodobé pôsobenie takýchto figurín s vplyvom rozhodovať môže dopadnúť podobne, ako keď cap stráži kapustné pole.

  • 26.1
   Kuk says:

   Vtáctvo u nás v TRNAVE to funguje nasledovne. Keď dačo nevyhovuje dá sa spraviť analýza ,audit, odborné posúdenie. Keď ani potom nedosiahneme požadovaný výsledok, zopakujeme to ešte raz. Keď ani potom sa nedopracujeme k vyhovujúcemu stavu, povieme že nevieme čítať. Kto nám čo môže spraviť, v zúriacej demokraci s papalášmi v čele aj za chrptom.Papalášmi z minulého režimu i toho súčastného.

 27. 27
  Vtáctvo says:

  Na všetko treba štúdie, analýzy, nezávislé posudky od certifikovaných firiem.
  Medzi nami, vtákmi z kamenáča, žiaden prieskum nebol robený, nikto sa nás nič nepýtal. My, spolu s rybami, by sme mali mať zásadé slovo pri projekte móla. My sme tu doma.
  Láskavo na nás nezabudnite.
  Ešte by sme prosili vysvetliť, v akých prípadoch sa analýzy a štúdie robia a kedy nie. Prečo na parkovaciu politiku treba štúdiu a na mólo v chránenej oblasti netreba štúdiu.
  Krá, krá, krá…

  • 27.1
   Služobníček says:

   Pokúsim sa odpovedať:
   Niekedy sa štúdia robí podľa toho, ako sa panstvo vyspinká.
   Aj vtedy sa zvykne urobiť štúdia, keď niečo chcú upratať do stratena.

   • 27.1.1
    DPH says:

    Za 780 tisíc eur opravím a napustím vodou oba rybníky chránenej krajinnej oblasti Kamenný Mlyn, Plávajúce mólo pokiaľ nemusí byť zo santalového dreva so zlatým kovaním a s riadením cez satelit zabezpečí a v stanovenom čase dodá firma TTL v cene 350 tisís B – 350 tisícP a za 80 tisíc to dáme niekomu spraviť.

    • 27.1.1.1
     Hm says:

     Ty nespravíš nič,lebo len táraš ako ostatní.Len sumu napíšeš a nič k tomu.Vypracuj komplet projekt s presnými výpočtami, čo bude stať. To čo si napísal, tak to dokáže hocikto z osobitky.Totálne si sa strapnil a ako ostatní nevieš prečítať celý článok. Takže okrem lavky je tam aj prijazdova komunikácia a pod.Všetci budeme čakať. Dúfam, že to stihneš do jari.Bude aspoň konkurencia. Veľa projektov…D

     • 27.1.1.1.1
      Hmm says:

      Hm, do osobitky patríš zrejme ty. Prečítaj si svoj koment, ani hlavu ani patu nemá. Príjazdová komunikácia, odhad 150 000, drevená lávka cca 400 000, modulárny pontón cca 150 000, plávajúce kvetináče cca 45 000, sadové úpravy cca 7000, autorský dozor cca 18 000. Neviem s akými cenami narábaš, ale ak by si bol v realite, resp. podnikateľ, tak by si vedel, že cena je premrštená.

      • 27.1.1.1.1.1
       DPH says:

       Nehádajte sa veď je to zbytočné.Ako zvyčajne vytvoriť dojem že sa dačo robí a potom, zlý ministerský úradníci v Blave nepochopili ušľachtilý zámer. Skúsme spraviť analýzu, na dva predné rybníky ich privatizér nepustí,lebo tam vykonáva podnikateľskú činnosť.Rybníky v chránenej krajinnej oblasti Kamenný Mlyn sú nefunkčné,vzhľadom k tomu že hrádze podmokajú.V článku sa o ich oprave neuvažuje. Takže koniec poplachu záhada odhalená, nahodená udička rybičky zabrali a dobre sa na Hlavnej 1 Trnava zabavili. Ešte jeden Ekofest v Kamenáči a aj ryby odplávajú do Čierneho mora. Potom môže fotiť dvorná tvorkyňa imidžu LTT vysušené rybníky, alebo pri Nových Zámkoch je novotvoriace vtáčie územie s vodnými plochami.

       • 27.1.1.1.1.1.1
        Rybník says:

        Až sa na tomto na Hlavnej bavia, nemajú tam čo robiť. U Philipa Pinella (ul. Malacká 2192/63, 90201 Pezinok) majú pre takéto zábavky a srandičky pochopenie. Je tam plne chápavý personál.
        My voliči a trnavcania veruže nie.

   • 27.1.2
    Parking says:

    Čiže vypracovávanie parkovacej štúdie a rezidentského parkovania mohla byť tiež zásterka na to, ako to picnúť ad acta?
    Lebo tá štúdia sa (akože) robí už od posledných volieb. A furt nyšt.

  • 27.2
   Ochranar prirody says:

   Veru. Veru. Ten projekt, čo chce mesto zaslať do EU, nech nazvú “Zásah do chráneného biotopu: Rušenie vodných živočíchov a vtáctva”, takému názvu zaručene porozumejú aj v EÚ. Kto to kedy videl robiť na prírodnom jazere drevené mólo! Vyjadrili sa k tomu zložky životného prostredia, ornitológovia? Áno, na takúto vec určite treba analýzu. Takéto veci sa robia len na umelo vytvorených jazerách, ale v dnešenej dobe, ak chce niekto sledovať vodných živočíchov, tak sa na takýto účel stavajú akvária napr. Tropicarium.

 28. 28
  Hmkačovi: Hm says:

  Hm, ty si kompletne mimo. Dúfam, že nemáš vplyv na rozhodovanie. Lebo potom amen.

  • 28.1
   Hmm says:

   Dúfam, že nemáš ty vplyv na rozhodovanie, lebo čo tvoje vyjadrenie to “perla”. Si mimo reality a to padnuté ufo do jazera tiež. Ak sa niekto privelmi nudí, vymýšľa somariny.

 29. 29
  fero says:

  Kruhové pontonove molo v polohe ako je navrhnuté je totálny úlet – funkčný ( pre pozorovanie vtáctva nemusím chodiť do stredu rybnika, stačí mať pozorovateľnu na brehu, tak aby sa vtaci nerušili) , koncepčný, finančný – nie sú doriešené podstatnejšie veci pre fungovanie mesta, a ideme budovať za veľké peniaze ( je jedno že z EU) niečo nepotrebné s veľmi otaznou funkciou.
  Keď už pontonova lavka na rybníku, tak mohla byť rovno vedľa hrádze kde je cesta na Biely kostol, s využitím pre peších a cyklistov- čisto funkčná vec, čo by riešila dlhodobý problém ako sa bezpečne dostať po hradzi na druhú stranu, keď sa na frekventovanej ceste tak tak vládu dve autá vedľa seba.

 30. 30
  Frederik says:

  Zmluva na plávajúce mólo bola mestom podpísaná 16.10.2017, zmluva č. 515/2017 (zverejnená 20.10.2017) na sumu 31 724,80 €. Zhotoviteľ CS, s.r.o. Takže o akom plánovaní je reč?

  • 30.1
   Parva Roma says:

   …už je to hotové?

   • 30.1.1
    ABC says:

    Vo Voderadoch v skrachovanom obchodnom centre je v jazierku mólo, neviem či bolo určené na pozorovanie vtákov ale ešte je funkčné, že sa dá na nom sedieť. Môže ho náčelník preniesť a na vianoce v strede rybníka podávať haláslé.

  • 30.2
   Súťaž says:

   Ak by sa vyhlásila súťaž na dodávateľa vesmírneho modulu pre potreby navigácie na spleti trnavských cyklochodníkov, ktovie ktorá trnavská firma by sa prihlásila ?

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.